Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se budeme věnovat dýním, vytvoříme si předzahrádku a připravíme na zimu okrasné dřeviny, představíme vám ideální materiál pro teplovodní a vodovodní rozvody, poradíme s výběrem plechové střešní krytiny i jak si ulehčit rozdělávání ohně.


Uvařte si podle nás

Dýně

Dýně pocházejí z Ameriky a nebýt Kryštofa Kolumba, nikdy nedoceníme nezměrnou sílu dýňové dužniny, semen ani oleje. Vydejte se s námi na výpravu, která odtajní pěstování plodu zvaného dýně.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Předzahrádky

Pokud budujete nebo chcete vylepšit svou předzahrádku, Dana Marklíková vám poradí, jak se taková předzahrádka vytváří, aby byla tou nejlepší vizitkou, která o vás mnohé vypoví.


Uvařte si podle nás

Výběr hroznů pro burčák

Pokud si chcete vyrobit domácí burčák, musíte vědět, jaké hrozny vybrat a na co si při výrobě burčáku dávat pozor.


Jak stavět

Plechové střešní krytiny

V červnu jsme vám blíže představili betonové střešní tašky a dnes se zaměříme na lehké střešní krytiny. Poradíme vám, kde se dají využít i jak je instalovat.


Dům, byt, chata, chalupa

Trubky s vlnovcem

Výběr vhodného materiálu trubky např. při výměně kotle, rozvodů plynu nebo vody se může stát malým oříškem, pokud nevíte, jaký materiál si vybrat. My vám poradíme.


Vše pro zahradu

Jehličnany a okrasné dřeviny

Zima se pomalu, ale jistě blíží, a proto je potřeba na ni jehličnany a jiné okrasné dřeviny připravit.


Vše pro zahradu

Podpalování je věda

Rozdělat ohně při různých příležitostech zkoušel už asi kdekdo. Ne každý způsob je ale vždy vhodný a bezpečný. Podpalování tak může být docela věda.


Uvařte si podle nás

Recept z dýní, vyřezání dýně

Jestliže už máte za sebou sklizeň dýní, přijde vám vhod návod na to, jak je vyřezat nebo z nich připravit muffiny.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD