Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes vám představíme plevel trochu jinak, řekneme si hlavní zásady při pěstování salátu, ušetříme vám práci na zahradě záhonovými obrubníky, poradíme, jak vyživit a ochránit růže i jak sklidit zdravé okurky, podíváme se, jak dopadlo naše plánování zahrady s Danou Makrlíkovou, vybereme a položíme kamenný koberec na terasu a dáme na zahradě šanci motýlům.


Chraňte své zdraví

Plevel jako zpestření jídelníčku

Plevelných rostlin se nemusíme jen zbavovat. Můžou se na naší zahrádce stát vítanými hosty, a dokonce je pak můžeme zařadit i do svého jídelníčku.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Plánování zahrady II.

Ve druhém jarním díle Dana Makrlíková plánovala zahradu. Ta už je dnes hotová, a tak vám můžeme ukázat, jak to všechno dopadlo.


Vše pro zahradu

Šťastné saláty

Komu se nelení, tomu se salát zelení, a to doslova po celý rok. Klíčí i roste rychle, čerstvě sklizený je nejlepší a nejzdravější. Představíme vám různé odrůdy salátů.


Jak stavět

Kamenné koberce

Terasy jsou běžnou součástí rodinných domů. Při jejich stavbě či rekonstrukci je ze všeho nejdůležitější výběr vhodné podlahy. Použít lze dřevo, dlažbu i kámen.


Vše pro zahradu

Výživa a ochrana růží

I když budete svým růžím věnovat maximální péči, může se stát, že se přeci jenom nějaký škůdce nebo choroba objeví. Pak je nezbytné proti nim zasáhnout.


Vše pro zahradu

Okurky

Chcete-li sklízet dobré a zdravé okurky, je právě vhodný čas na jejich výsadbu a ošetření přípravky, které neškodí lidem ani životnímu prostředí.


Vše pro zahradu

Kde je konec trávníku

Správně zvolené záhonové obruby jsou hlavně praktický prvek, který dokáže ušetřit spoustu práce. Každé rozhraní ploch je totiž „rizikovým místem“. Může se tu rozrůstat plevel, přesypávat kůra, nebo štěrk z jedné plochy do druhé.


Máme rádi zvířata

Motýli

Motýli na dokonale upravený green nepřiletí. Pokud se z nich chceme na zahrádce těšit, musíme jim připravit nějaká lákadla.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD