Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se budeme věnovat trávníku: jeho výživě i tomu, jak klasický trávník zpestřit, výživu a ochranu před škůdci dopřejeme také jarní výsadbě, zpestříme si kytičkami nejen trávník a zasadíme brambory i ořešáky.


Vše pro zahradu

Rozpoznáváme plevel v trávníku

I když byla zima poměrně mírná, trávníku budete muset nejprve poskytnout ozdravnou kůru, aby se vzpamatoval. Uvidíte, jaké plevele sužují váš trávník a co dělat, když se v něm objevil mech.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Jarní kytičky

Hlavními barevnými impulsy měsíce dubna jsou cibuloviny. Některé z nich nám ve své rubrice Rady do zahrady představí Dana Makrlíková.


Vše pro zahradu

Brambory do každé zahrady

Brambory patří mezi nejoblíbenější pěstovanou zeleninu. Aby se jim dařilo, je ale třeba půdu před výsadbou dobře připravit.


Nápady pro šikovné ruce

Závěsné květináče

Můžete je použít k oddělení prostoru nebo si jen vytvořit zajímavý designový prvek. Naučíme vás, jak si je vyrobit.


Vše pro zahradu

Výživa trávníku je základ

Kvalitní a odolný trávník vyžaduje také kvalitní výživu. Tu nedokážeme zajistit univerzálními hnojivy. Je nutné se soustředit na taková hnojiva, která dokážou nejen trávník vyživit, ale současně také potlačit mech.


Vše pro zahradu

Jarní výsadby a jarní výživa

Jaro je čas, kdy rostliny potřebují výživu, aby byly silné po celé vegetační období. Ukážeme vám, jakou výživu jim dopřát.


Vše pro zahradu

Ořešáky

Ořešák je majestátní strom, jehož plody může sklízet i několik generací. Proto je jeho výsadbu třeba pečlivě naplánovat.


Vše pro zahradu

Ochrana proti přezimujícím škůdcům

Letošní teplá zima přála škůdcům, kteří napadají různé plodiny na zahradě. Podívejte se, jak s takovými škůdci zatočit.


Vše pro zahradu

Což takhle rozkvetlý trávník?

Patříte-li k těm, kteří už netouží mít na zahradě anglický trávník, poradíme vám, jak zpestřit monotónní zelenou plochu.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD