Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Ukážeme si, jak obohatit zahradu pergolou nebo altánem, poradíme, kterou zeleninu zasadit v září, abyste ji mohli sklidit ještě letos, i jak pěstovat pnoucí růže a sklidit kvalitní česnek, detailně vás provedeme renovací starých dřevěných oken a systémem elektroinstalačních krabic, který vám umožní bezpečně zabudovat do tepelných izolací například zásuvky. A na závěr přidáme tip, jak se vyhnout každoroční dřině při transportu topiva na zimu.


Vše pro zahradu

Žijeme na zahradě

Prázdniny už sice skončily, my vám ale ukážeme, jak si život na zahradě užít v jakýkoliv čas. Prohlédneme si dva nevšední altány a zabydlíme se pod jednou pergolou.


Vše pro zahradu

Poslední výsev

Ještě v září můžete zasadit zeleninu, která má krátkou vegetační dobu, což znamená, že ještě tento podzim budete sklízet.


Vše pro zahradu

Pnoucí růže

Snad neexistuje jiná skupina zahradních rostlin, která je tak rozmanitá co do tvaru, velikosti i podoby květů jako růže. Dnes vám ukážeme jak pěstovat ty pnoucí.


Dům, byt, chata, chalupa

Renovace oken

Máte starší dřevěná okna a nechcete se jich vzdát, i když jejich životnost je u konce? Můžete je zrenovovat.


Vše pro zahradu

Český česnek

Tibetští mnichové tvrdili, že látky obsažené v kvalitním česneku působí natolik, že s nimi můžete omládnout o 10 let. Jak vypěstovat kvalitní česnek vám poradíme v naší reportáži.


Jak stavět

Elektroinstalace

Chystáte-li se zateplit dům a nevíte, jak zabudovat zásuvky a jiná elektrická zařízení, nabídneme vám systém, který zamezuje vzniku obávaných tepelných mostů.


Vše pro zahradu

Motúčko

Příprava topiva na zimu je spojená s fyzickou námahou. Ukážeme vám, jak se každoroční dřině při zpracovávání dřeva vyhnout.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD