Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Slíbený slunečný víkend vrhne o to intenzívnější světlo na neutěšený stav mnohých trávníků. Poradíme, jak tomu vašemu na zahradě opět vrátit přívlastek okrasný. Lahodit oku může také jarní výzdoba domácnosti. Zkuste s námi cibuloviny jako třeba hyacinty a narcisy. A zahradu nebo balkón můžete zkrášlit bylinami, kterými si doslova osladíte život. Ukážeme, jak na jaře oživit vchod do domu nebo bytu, jak ovlivnit kvalitu brambor, které si sami vypěstujete, i jak se po zimě zbavit vlhkých zdí.


Vše pro zahradu

Trávník

S jarem se probouzí i náš trávník. Jak ho rozdýchat vertikutací a zbavit plevelů, vám poradí naše reportáže.


Nápady pro šikovné ruce

Jarní výzdoba z cibulovin

Hitem se staly v polovině 18. století, kdy si je oblíbila Madame de Pompadour, milenka francouzského krále Ludvíka XV. I když nemáte k dispozici zahrady ve Versailles, dekorace z hyacintů vás potěší i v bytě.


Chraňte své zdraví

Lípie a stévie

Lípie a stévie jsou dvě jihoamerické rostliny mnohonásobně sladší než cukr, ale bez kalorií a zároveň i hezky vypadají. Na vašem balkóně nebo zahradě budou tudíž dvojnásob užitečné.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Vchod do domu nemusí být nudný

Oživte vchod do domu a nabídněte tak příchozím svou estetickou vizitku. Zahradní architektka vám poradí, jak si tato místa vyzdobit rostlinami v okrasných nádobách.


Jak stavět

Izolace stěn

Hlavním problémem starších staveb, zvláště těch u vody nebo ve vlhčím podloží, je vysoká vlhkost zdí. Ukážeme, jak se zbavit vzlínající vlhkosti pomocí metody zvané injektáž.


Vše pro zahradu

Vypěstujte si brambory sami

Brambory, původně okrasné rostliny dovezené z Ameriky, se dají velmi snadno vypěstovat na zahrádce. Podívejte se na osvědčené triky, které vám umožní dočkat se skvělé úrody bez velké práce.


Máme rádi zvířata

Chov činčil

Je to větší hlodavec z Jižní Ameriky, příbuzný třeba s morčetem nebo osmákem degu. Má jemný kožíšek, kvůli kterému se dostala na seznam ohrožených zvířat. Pokud jí zajistíte dostatečný prostor, můžete činčilu chovat i vy doma.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD