Data o natáčení

Natáčecí plán:

Leden:
1) Archívy - vše o památných stromech, hrané věci s památnými stromy
2) Schůzka s odborným poradcem ing. Rešem
3) Dodělat scénáře - doplnit padlé stromy, zabudovat archivy, posílit komentář
4) Výběr solitérních stromů na zimní, letní a podzimní natáčení
5) Natáčecí plán letů - tři dny po třiceti stromech + krajina
6) Natáčecí plán jízd s panem Munzarem (mapa, sázení stromků)
7) Natáčecí plán jízd s Pepou (objednávky plošin)

Zimní předtáčka = 2 dny:
9. a 10. února (sobota a neděle) - 8 a 7 zimních solitérních stromů

Vrtulníkové lety = 3 dny:
25., 26., 27. května (mapa stromů)

Jízda s panem Munzarem = 10 dnů:
28. května až 8. června (mapa, hotely, stromky)

Jízda s Pepou = 10 dnů:
10. až 20. června (mapa, hotely, plošiny)

Nasnímání obrazů = 1 den:
22. června na Kavčích horách

Nahrávání ústřední písně = 1/2 dne:
23. června, Kavčí hory, A studio, s panem Munzarem, na kameru

Nahrávání hudby = 1/2 dne:
23. června, Kavčí hory - studio A - na kameru

Nahrávání komentáře = 3 dny:
25. až 27. června, Kavčí hory

Střih + mix:
Srpen, září, říjen

Podzimní dotáčka = 2 dny:
Začátek listopadu

Schvalovačka:
Konec listopadu.

Sázení stromů:

1. holý kopec v krajině
2. Kavčí hory - lípa
3. Dalovice - lípa, dub
4. Orlické hory (kde?) - buk
5. Hrčava - nesází se
6. Rybník Svět - dub
7. Praha, Vítkov - dub
9. Vinařice-Obora (u Chadta)
10. Blatná - dub
11. "herecký strom" - který?
12. Vítochov - borovice
13. Kopec v krajině - jilm
14. Jičín - Řáholec - smrk
15. Uhelná Příbram - ?

Zpráva z natáčení:

Rok 2001 byl zasvěcen psaní scénářů. V září bylo odevzdáno patnáct scénářů. Během října a listopadu byly zapracovány připomínky dramaturga Milana Vacka a opravy odborného poradce ing. Reše.

V prosinci napadl na stromy sníh, ale cyklus ještě neměl výrobní číslo. Půjčeným autem a s půjčenou kamerou vyrazil režisér natočit alespoň tzv. znělkový strom.

V lednu 2002 bylo cyklu Paměť stromů přiděleno výrobní číslo, ale roztál sníh. V únoru bylo překonáno několik teplotních rekordů.

V březnu už jsme to nevydrželi a rozjeli se natočit alespoň holé stromy bez sněhu. A co se nestalo?! Během několika hodin napadl sníh! Zdá se, že nebesa jsou projektu nakloněna

Bedřich Ludvík za kamerou, Marie Hrušková přihlíží. Během čtyř březnových víkendů najeli za stromy 4000 km.

Takto budete potkávat štáb "stromů" po celé republice až do konce června. V květnu se k němu přidá i průvodce celým cyklem - pan Luděk Munzar.

Pak natočí ústřední píseň celého cyklu a na tři měsíce zmizí ve střižně. To vše proto, aby jste v lednu roku 2003 mohli na svých obrazovkách najít "Paměť stromů" - nový cyklus České televize, Tvůrčí skupiny Karla Dvořáka.

Ježdění s panem Munzarem (květen - červen):

1. natáčecí den:
Čáslav odbočka na Čejkovice (dub) (1). Zpět Čáslav na Golčův Jeníkov, Vilémovice - Uhrov (lípa) (2). Zpět na státní Vilémovice, směr Běštína - Líchnice (dub) (3). Nedaleko Kraskov (dub) (4). Pak směr Seč (odbočka vpravo) - Klokočov (lípa) (5). Pak směr Chotěboř, Česká Bělá - Svatá Anna u Pohledu (lípy) (6). Směr Havlíčkův Brod.

1. noc: Havlíčkův Brod

2. natačecí den:
Směr Veselý Žďár, Ručice, Dobrá Voda (buk) (7). Přes Světlou na Humpolec (podjezd) Jiřice (lípa) (8), Želiv (dub) (9). Směr na Novou Cerekev - Proseč - Obořiště (dub) (10). Směr na Kamenici/Lipou (lípa) (11). Směr na Jindřichův Hradec a dál na Novosedly, za J. H. Hatín (javor) (12). Pod Jemčinou u řeky (lípa, duby) (13). Dál na Mláku a Třeboň: cestou ve Staré Hlíně odbočit směr Stříbřec, před řekou vlevo (dub) (14). Zpět na Třeboň k hrázi Rožmberku, směr na Lomnici - (duby) (15).

2. noc: Třeboň

3. natáčecí den:
Alejí Šustovkou na Hrádeček (dub) (16). Jemnice (lípa) (17), Práskolepy u Telče (lípa) (18), Náměšť/Oslavou (dub) (19), Brno (20).

3. noc: Brno

4. natáčecí den:
Bzenec (lípa) (21), Buchlovice, Buchlov (lípa) (22). Zpět z Buchlova směr na Vsetín za Valašs. Klobůky odbočit na Horní Lideč na Francovu Lhotu (lípa) (23). Zpět na Valašs. Meziříčí, směr Kunovice a na Všechovice (tis) (24). Zpět na Rožnov, Frenštát, Kopřivnice - Hukvaldy (buky kořeny) (25). Přejezd do Jablůnkova.

4. noc: Jablůnkov

5. natáčecí den:
Jablůnkov (dub) (26). Zpět přes Frydek, směr Lipník (5. ubytov.) - Helfštejn (hrušeň) (27). Odtud na sever na Domašov - Guntramovice (lípa, dub) (28,29). Zpět přes Mor. Beroun, směr Rýmařov - Horní Moravice (lípa) (30). Zpět přes Rýmařov na Šumperk do Jablonného/Orlicí, odbočit do Jamného (tis) (31). Dál přes Těchonín na Pastviny (lípy) (32).

5. noc: Pastviny

6. natáčecí den:
Kunvald (lípa) (33). Směr Rokytnice v Orl. horách do Pěčína (buk) (34). Směr Vamberk, v Zámětech odbočit na Lhoty u Potštátu (buk) (35), přes Borovnici, Krchleby - Svidnice (borovice) (36). Zpět směr Dobruška (přes Doudleby, Vamberk, Rychnov, Nové město/Metují) - Krčín (lípa) (37). Zpět přes Nové Město/Metují do Police/Metují - Ostaš (lípa) (38). Noční přejezd do Jablonce.

6. noc: Jablonec nad Nisou

7. natáčecí den:
Jablonec/Nisou (lípa) (39). Směr Č. Dub, Starý Dub - Světlá pod Ještědem (lípa) (40). Směr Jabloné v Podještědí - Krompach (tis) (41). Zpět směr na Mimoň, Ralsko, Sychrov (alej) (42). Pak na Sobotku, ve Staň. Lhotě směr na Staré Hrady a Líbáň (borovice, habr) (43, 44). Pak přejezd na Lidice (hrušeň) (45). Dál na Slaný a ve Třebízi na Peruc (dub) (46).

7. noc: Nové Strašecí

8. natáčecí den:
Mšecké Žehrovice (buk) (48). Zpět po dálnici na Prahu odbočit na Stochov (dub) (49). Směr Louny - odbočit na Citoliby, Brloh do Vinařic k Oboře (Chadt) (47). Na Podbořany a Krásný Dvůr (duby) (50). Směr Kadaň a Klášterec/Ohří, Ostrov a za Jáchymovem Popov (lípa, dub) (51, 52).

8. noc: Karlovy Vary

9. natáčecí den:
Dalovice (dub) (53). Z Karlových Varů zpět na Prahu. Odbočit na Žlutice, Manětín, před Kralovicemi - Mariánský Týnec (lípa) (54). Směr Plzeň - projet a směr Klatovy, ve Švihovu odbočit na Chudenice (Americká zahrada) (55, 56, 57). Směr Klatovy před nimi Tupadly (lípa) (58).

9. noc: Klatovy

10. natáčecí den:
Z Klatov směr Horažďovice, v Mochtíně odbočit na Kolínec a Mokrosuky (lípa) (59) a vzhůru do Lešišova (?) (60). Zpět do Vimperka, směr Husinec, tady odbočit na Buk (alej) (61) a Chlístov (lípa) (62). Pak na Budějovice do na Trocnova a Římova (lípa) (65). Přejezd do Vodňan.

10. noc: Vodňany

11. natáčecí den:
Lomec (lípa) (63) a Protivín (alej platanu) (64). Přes Písek na Příbram, Mirotice-hřbitov (72) - Svatá Hora (dub) (67). Směr Sedlčany - vpravo u Sedlč. směr Libin odbočit na Úklid (lípa) (68). Směr Votice, Miličín, odbočit před Hostišovem na Neústupov (lípa) (69). Zpět přes Benešov na Mirošovice. Odbočit do Mnichovic a nahoru na Myšlín (dub) (70). Zpět na Říčany u Uhřiněvse odbočit na Koloděje (dub) (71).

12. noc: v Praze = zadarmo!

12. natáčecí den:
Kampa, Stromovka, Kavčí Hory, Františkánská zahrada, Průhonice, Vonoklasy (dub) (73).

Konec natáčení s panem Munzarem!