Tamtam

31. prosinec 2022

Obsah dílu

Silvestr v jednu na zámku Loučeň — Silvestrovský hrad Šternberk — Příběh jednoho pekařství — Silvestrovský výšlap k Mirkovu prameni — Novoroční výstup na Kozákov — Silvestrovské jízdy na řepařce — Doteky severu — Putování se zimní královnou — Silvestrovský program v zoo Plzeň — Draci v animaci — Retro Silvestr 2022 — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:40
Silvestr v jednu na zámku Loučeň
  31. prosince se v Loučeni přenesete do oblasti Beringova průlivu, kde v jednu hodinu našeho času odbíjí jejich silvestrovská půlnoc. Následovat budou pomyslné výlety do další míst na světě, kde slaví konec roku o pár hodin dříve než u nás.
  02:47
  Silvestrovský hrad Šternberk
   Na Šternberku můžete 31. prosince navštívit Rudolfínská mincovnu – dílnu, kde se dozvíte zajímavé informace z historie mincovnictví a vyrazíte si vlastní minci. Pro neposedy je připraven orientační běh.
   03:43
   Příběh jednoho pekařství
    Na výstavě o rodině Kaschikových a později Houšteckých, kteří vlastnili koncem 19. století v Teplicích pekárnu a cukrárnu, získáte spoustu osvědčených receptů na výtečné pečivo.
    06:44
    Silvestrovský výšlap k Mirkovu prameni
     Kdo si chce provětrat hlavu, ať vyrazí 31. prosince z Vrbna pod Pradědem na výšlap k Mirkovu prameni. V cíli bude na výletníky čekat 12 měsíčků, vodníci a taky novoročenka s pamětním razítkem.
     07:37
     Novoroční výstup na Kozákov
      Novoroční výstup k Riegerově chatě na Kozákově se koná už po čtyřicáté páté. Vyrazit můžete pěšky, na lyžích, na kole nebo klidně i na koni. A to ze všech směrů – ze Semil, Turnova, Železného Brodu a dalších míst.
      08:27
      Silvestrovské jízdy na řepařce
       Kdo má rád vláčky, ocení silvestrovskou jízdu po historické úzkorozchodné řepařské trati. Uzavřené vagóny budou krásně vytopené a ve stanici Kolín-Sendražice se můžete i občerstvit.
       09:09
       Doteky severu
        V Severočeském muzeu v Liberci připravili novou expozici s podtitulem Přírodou Jizerských hor a Frýdlantska. Představuje nejvýznamnější přírodní úkazy českého severu a pocítíte na ní atmosféru světa zvířat.
        12:47
        Putování se zimní královnou
         Do 2. ledna můžete navštívit Dům obnovy tradic, ekologie a kultury DOTYK v Horním Maršově. Zimní královna vás provede obdobím kolem zimního slunovratu.
         14:05
         Silvestrovský program v zoo Plzeň
          Plzeňská zoo nabízí 31. prosince soutěžní program. Chytíte si zlatou rybku nebo se vydejte na silvestrovskou stezku o ceny.
          14:42
          Draci v animaci
           Inspiraci a nové nápady načerpáte v Labyrintu divadla Drak v Hradci Králové. Až do konce srpna si zde můžete vyzkoušet různé druhy animace.
           17:30
           Retro Silvestr 2022
            V legendární retro arkádové herně a muzeu v Červeném Újezdu můžete 31. prosince zažít parádní retro oslavu Silvestra a zapařit různé staré hry.
            17:53
            Soutěž
             18:25
             Rekapitulace
              Přehrát celé video

              Přehled dílů

               
              Stopáž21 minut

              25. březen

              Vynášení Morany, Mělník — Rozhledny v pohybu 2023 — Festival světla Blik blik v Plzni — Hvězdolet – dítě v každém z nás — Den otevřených dveří – Povodí Odry — Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu — Moje tělo není ostrov — Interaktivní expozice Český Krumlov — Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420 — Retrohrátky Žďár nad Sázavou — Slavnosti mandloní a vína 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. březen

              Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě — Za luskouny do Indonéské džungle — Armádní muzeum — Antické báje a mýty na hradě Šternberk — Zvídálkové, vzhůru do muzea! — Na výlet do vesmíru — Film Legends — Mint Market — Tvořivá Olomouc — Archeologie z nebe — Vítání jara – Jaro, kde jsi? — Karlovarský KnihoTrh pro Nelinku — Soutěž — Rekapitulace

              18. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              11. březen

              Mistrovství ČR v králičím hopu — Párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — U babičky v paneláku — Cesta do pravěku — Sobotní program v hvězdárně v Hradci Králové — Včelí stezka v Majalandu — Festival KUK — Festival MimiArt — Loutkářské umění — Pohádkové čtení na schodech — Soutěž — Rekapitulace

              11. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              4. březen

              DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

              4. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              25. únor

              Putovní výstava IQ play — Plzeň – vyhánění zimy — Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze — Po cestách legend — Masopust v Klecanech, v Brně i na Vísecké rychtě v Kravařích — Únorové tradice na lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních — Řemeslná textilní dílna v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí — Modelfest Ostrava — Klub železničních modelářů v Roztokách u Prahy — Zimní prohlídka Sázavského kláštera — Mumraj neboli velký maškarní bál v pražské Chvalské tvrzi a Karneval v Riu v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. únor

              Masopust v Hornickém muzeu Příbram — Masopustní hostina v Zooparku Zájezd — Muzeum řemesel — Lyžníci 2023 ve Smržovce — Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou — Stačí trocha fantazie — Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria — Papírové Království 2023 — Festivaly Cyklocestování, cykloexpedice, cestopisné besedy — Gočárova galerie — Elvis na Kopřivné — Soutěž — Rekapitulace

              18. 2. 2023 na ČT :D

              Napište nám