Tamtam

29. září 2018

Obsah dílu

Slavnosti brambor 2018 — Habrová street — PAT a MAT – interaktivní výstava pro celou rodinu — Drakiáda pod Petřínem — Sundání draka z věže Staré radnice v Trutnově — Víkend rozhleden v Zoo Olomouc — Galerie ocelových figurín — Den železnice v Ostravě — Hornické slavnosti — Festival na rohu 2018 — Dětské prohlídky na zámku Frýdlant — Noc vědců 2018 — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

00:59
Slavnosti brambor 2018
  Máte rádi brambory? Pak si nenechte ujít Slavnsoti brambor! Profesionální kuchaři budou po celý den převádět bramborovou show a výsledek budete moci ochutnat. A rovnou se třeba zapojit i do soutěže o největšího jedlíka bramborových šišek s mákem!
  01:41
  Habrová street
   Multifunkční hřiště Habrová v Praze se otevře pro všechny milovníky koleček. Přední čeští jezdci to tady roztočí na bruslích, skejtech, kolech i koloběžkách. Ale nemusíte se jenom dívat. Na téhle akci se můžete i něčemu přiučit.
   02:31
   PAT a MAT – interaktivní výstava pro celou rodinu
    Dva věčný nešikové–kutilové Pat a Mat jsou na Chvalském zámku! Na výstavě věnované těmto legendárním postavičkám najdete scény a loutky z oblíbeného večerníčku, budete se moci zúčastnit animačních dílen, navštívit hernu a fotokoutek. Seznámíte se s historií natáčení tohoto seriálu, a to není zdaleka vše!
    05:50
    Drakiáda pod Petřínem
     Do zahrad Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského se slítne spousta draků. Přijďte si sem nějakého taky vyrobit a třeba s ním vyhrajete soutěž. Vedle draků budou vzduchem poletovat i bubliny. Navíc dorazí divadelní soubor Buchty a loutky.
     06:20
     Sundání draka z věže Staré radnice v Trutnově
      Na počest svátku sv. Michala drakobijce opustí kovový drak věž trutnovské Staré radnice a během zimy bude střežit město z podzemí. A aby nebyl smutný, rozloučíme se s ním hezky zvesela. Zahraje živá kapela, nebudou chybět ani soutěže a najde se i něco na zub.
      07:06
      Víkend rozhleden v Zoo Olomouc
       Olomoucká zoo se jako jediná zoo u nás pyšní kovovou vyhlídkovou věží. Tuto sobotu vás po cestě na její vrchol čeká velká soutěž! Deset kvízových otázek na deseti mezipatrech a na vyhlídkové plošině jako bonus superotázka. To všechno v rámci akce Víkend rozhleden!
       07:34
       Galerie ocelových figurín
        Objevte kovové sochy inspirované postavami z pohádek, sci-fi filmů či hudebními hvězdami, ale i automobily! Za sochami do Galerie ocelových figurín můžete vyrazit do Prahy každý den od 10:00.
        11:11
        Den železnice v Ostravě
         Oslavte v Ostravě regionální svátek železničářů. Těšit se můžete na jízdy zvláštními vlaky a otevřou se pro vás i zajímavá místa, kam se běžní cestující nedostanou! Akce se bude odehrávat ve stanicích Ostrava hlavní nádraží a Bohumín.
         11:51
         Hornické slavnosti
          Zdař Bůh. Nenechte si ujít Hornické slavnosti v Zastávce i ve Zbýšově u Brna. Připraveny jsou dílničky a soutěže pro děti, divadlo, hudba či veteráni z Březníka. Díky putovací hře blíže poznáte zbýšovskou haldu, těžní věž dolu Simson či muzejní expozice MPŽ!
          12:34
          Festival na rohu 2018
           Vyrazte na festival s celou rodinou! Festival Na rohu zahájí Živé obrázky Křince za první republiky a česká swingová kapela roztančí celou zahradu zámku. Připravena jsou divadelní představení, čtení pro nejmenší, tančírna, dílničky a k tomu dobré jídlo. Otevřou se také dveře zámku s interaktivní prohlídkou.
           13:16
           Dětské prohlídky na zámku Frýdlant
            Jak se dříve žilo a hospodařilo na hradě ve Frýdlantu? To vám prozradí hravá prohlídka pro malé i velké zvědavce. Budete si moci sednout na královské křeslo, vzít si do ruky meč a na cestu si namalovat obrázek.
            16:36
            Noc vědců 2018
             Může být věda zábavná? Přesvědčte se sami na Noci vědců. Např. v Biologickém centru Akademie věd v Českých Budějovicích pro vás připravili dobrodružnou hru, zábavné experimenty a ukázky živých organismů. V liberecké iQLANDII se chystá vědecko-zábavní show a zábavné pokusy si můžete vyzkoušet i v Plzni v Techmanii.
             17:25
             Soutěž
              18:05
              Rekapitulace
               Přehrát celé video
               Stopáž21 minut
               Další díl
               6. říjen 2018

               Přehled dílů

               558 dostupných
               Stopáž20 minut

               28. leden

               Dílničky Za polární září v Centru VIDA — 25. zimní bitva Podbořany — Lumia Gallery — Imaginárium bratří Formanů na Chvalském zámku v Praze — Festival Co:con — Čarodějnická prohlídka na zámku Dětenice — Výstava Neboj neboj v žižkovském Atriu — Lešetínský fašank ve Zlíně — Maškarní festival v Rosicích — Muzeum milevských maškar — Autíčkyjáda v Hlinsku — Soutěž — Rekapitulace

               28. 1. 2023 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               21. leden

               Komentovaná prohlídka výstavy Kam nechodí slunce, tam chodí lékař — Mezinárodní mistrovství ČR v historickém lyžování v Beskydech — Výstava "Vodníci" v Památníku Antonína Dvořáka — Staré Hrady a Český Šternberk – zimní prohlídky — Cestovatelský mišmaš — Tkaní na hřebenovém stávku — Galerie ocelových figurín — Dětské karnevaly — Pohádkový les v Nymburku — Výstava Vojtěch Kubašta – geniální ilustrátor — Sobotní výtvarná dílna v Liberci — Soutěž — Rekapitulace

               21. 1. 2023 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               14. leden

               Výstava ledových soch a Ledové království — Show s kapalným dusíkem na Štefánikově hvězdárně — Kočovná herna Sládkovna — Janova dílna — Kurzy bruslení na střeše Galerie Harfa — Běžecké závody Mini skitour — Automuzeum Terezín — Jeskyně Výpustek v Moravském krasu — Zimní prohlídky na Hluboké — Děčínské hodinárium — Zvídálkové ve Slováckém muzeu — Soutěž — Rekapitulace

               14. 1. 2023 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               7. leden

               Tříkrálová koleda v Kouřimi — Krumlovský masopust — Mistři cechů oděvních — Novoroční výstup na hrad Helfštýn — Zimní běh — Pohádky ovčí babičky — Modelářská výstava — Krmítka pro ptáčky – ZeMěDílna — Morčata, kam se podíváš — Dinosauří horečka v Triloparku — Muzeum historických vozidel — Soutěž — Rekapitulace

               7. 1. 2023 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               31. prosinec 2022

               Silvestr v jednu na zámku Loučeň — Silvestrovský hrad Šternberk — Příběh jednoho pekařství — Silvestrovský výšlap k Mirkovu prameni — Novoroční výstup na Kozákov — Silvestrovské jízdy na řepařce — Doteky severu — Putování se zimní královnou — Silvestrovský program v zoo Plzeň — Draci v animaci — Retro Silvestr 2022 — Soutěž — Rekapitulace

               31. 12. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               24. prosinec 2022

               Štědrý den v ZOO Liberec — Medvědí Vánoce v Českém Krumlově — Bozkovské dolomitové jeskyně — Vánoční prohlídky na hradě Kost — Štědrý den v pevnosti Josefov — Perníkové jesličky v kostele sv. Matěje v Praze — Četnické humoresky v Salonu republiky — Novoměstské kufrování — Čumilova cesta do Betléma — Vánoční Sovinec — Science centrum VIDA — Soutěž — Rekapitulace

               24. 12. 2022 na ČT :D

               Napište nám