20 minut
Tamtam

29. září 2018

Obsah dílu

Slavnosti brambor 2018 — Habrová street — PAT a MAT – interaktivní výstava pro celou rodinu — Drakiáda pod Petřínem — Sundání draka z věže Staré radnice v Trutnově — Víkend rozhleden v Zoo Olomouc — Galerie ocelových figurín — Den železnice v Ostravě — Hornické slavnosti — Festival na rohu 2018 — Dětské prohlídky na zámku Frýdlant — Noc vědců 2018 — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

00:59
Slavnosti brambor 2018
  Máte rádi brambory? Pak si nenechte ujít Slavnsoti brambor! Profesionální kuchaři budou po celý den převádět bramborovou show a výsledek budete moci ochutnat. A rovnou se třeba zapojit i do soutěže o největšího jedlíka bramborových šišek s mákem!
  01:41
  Habrová street
   Multifunkční hřiště Habrová v Praze se otevře pro všechny milovníky koleček. Přední čeští jezdci to tady roztočí na bruslích, skejtech, kolech i koloběžkách. Ale nemusíte se jenom dívat. Na téhle akci se můžete i něčemu přiučit.
   02:31
   PAT a MAT – interaktivní výstava pro celou rodinu
    Dva věčný nešikové–kutilové Pat a Mat jsou na Chvalském zámku! Na výstavě věnované těmto legendárním postavičkám najdete scény a loutky z oblíbeného večerníčku, budete se moci zúčastnit animačních dílen, navštívit hernu a fotokoutek. Seznámíte se s historií natáčení tohoto seriálu, a to není zdaleka vše!
    05:50
    Drakiáda pod Petřínem
     Do zahrad Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského se slítne spousta draků. Přijďte si sem nějakého taky vyrobit a třeba s ním vyhrajete soutěž. Vedle draků budou vzduchem poletovat i bubliny. Navíc dorazí divadelní soubor Buchty a loutky.
     06:20
     Sundání draka z věže Staré radnice v Trutnově
      Na počest svátku sv. Michala drakobijce opustí kovový drak věž trutnovské Staré radnice a během zimy bude střežit město z podzemí. A aby nebyl smutný, rozloučíme se s ním hezky zvesela. Zahraje živá kapela, nebudou chybět ani soutěže a najde se i něco na zub.
      07:06
      Víkend rozhleden v Zoo Olomouc
       Olomoucká zoo se jako jediná zoo u nás pyšní kovovou vyhlídkovou věží. Tuto sobotu vás po cestě na její vrchol čeká velká soutěž! Deset kvízových otázek na deseti mezipatrech a na vyhlídkové plošině jako bonus superotázka. To všechno v rámci akce Víkend rozhleden!
       07:34
       Galerie ocelových figurín
        Objevte kovové sochy inspirované postavami z pohádek, sci-fi filmů či hudebními hvězdami, ale i automobily! Za sochami do Galerie ocelových figurín můžete vyrazit do Prahy každý den od 10:00.
        11:11
        Den železnice v Ostravě
         Oslavte v Ostravě regionální svátek železničářů. Těšit se můžete na jízdy zvláštními vlaky a otevřou se pro vás i zajímavá místa, kam se běžní cestující nedostanou! Akce se bude odehrávat ve stanicích Ostrava hlavní nádraží a Bohumín.
         11:51
         Hornické slavnosti
          Zdař Bůh. Nenechte si ujít Hornické slavnosti v Zastávce i ve Zbýšově u Brna. Připraveny jsou dílničky a soutěže pro děti, divadlo, hudba či veteráni z Březníka. Díky putovací hře blíže poznáte zbýšovskou haldu, těžní věž dolu Simson či muzejní expozice MPŽ!
          12:34
          Festival na rohu 2018
           Vyrazte na festival s celou rodinou! Festival Na rohu zahájí Živé obrázky Křince za první republiky a česká swingová kapela roztančí celou zahradu zámku. Připravena jsou divadelní představení, čtení pro nejmenší, tančírna, dílničky a k tomu dobré jídlo. Otevřou se také dveře zámku s interaktivní prohlídkou.
           13:16
           Dětské prohlídky na zámku Frýdlant
            Jak se dříve žilo a hospodařilo na hradě ve Frýdlantu? To vám prozradí hravá prohlídka pro malé i velké zvědavce. Budete si moci sednout na královské křeslo, vzít si do ruky meč a na cestu si namalovat obrázek.
            16:36
            Noc vědců 2018
             Může být věda zábavná? Přesvědčte se sami na Noci vědců. Např. v Biologickém centru Akademie věd v Českých Budějovicích pro vás připravili dobrodružnou hru, zábavné experimenty a ukázky živých organismů. V liberecké iQLANDII se chystá vědecko-zábavní show a zábavné pokusy si můžete vyzkoušet i v Plzni v Techmanii.
             17:25
             Soutěž
              18:05
              Rekapitulace
               Přehrát celé video
               Stopáž21 minut
               Další díl
               6. říjen 2018

               Přehled dílů

               607 dostupných
               Stopáž21 minut

               16. září

               Děti, čtete?! — Hýbejte se s TERIbearem — Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu — Celosvětový den úklidu — Workshop pravěkých technologií — Smíchov žije — Zoo Chleby — Dny NATO v Ostravě — Napoleonské slavnosti — Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku — Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice — Soutěž — Rekapitulace

               16. 9. 2023 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               9. září

               Podcast Alchymisti na rádiu Junior — Sportovní fesťáček v Teplicích — Africké muzeum Dr. Emila Holuba — Mezinárodní noc pro netopýry — Indiáni z Točníku — Maker Faire — Letecké muzeum Metoděje Vlacha — Brdské stromsázení — Dny evropského dědictví — Zámek a zámecké voliéry Bechyně — Bambifest Ostrava — Soutěž — Rekapitulace

               9. 9. 2023 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               2. září

               Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se — Města čtou — Centrum textilního tisku v České Lípě — Sklářská slavnost na Kristiánově — Dožínky na Letné 2023 — Déčko turné po science centrech – 3. 9. Hvězdárna a planetárium Brno — Boheminium — Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku — Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně — Mezinárodní festival ohňostrojů Hlučín 2023 — Loučení s létem 2023 — Soutěž — Rekapitulace

               2. 9. 2023 na ČT :D
               Stopáž3 minuty

               Zoopark Zájezd

               Jaké překvapení najdou Míša s Markem mezi stovkou druhů exotických a domácích zvířat?

               27. 8. 2023 na iVysílání
               Stopáž21 minut

               26. srpen

               Art Camp v Borotíně u Boskovic — Déčko turné po science centrech - Pevnost poznání — Za pokladem ztraceného města v muzeu ve Šluknově — Hradozámecká noc na Hrádku u Nechanic — Bitva Mladějov 1915 — Živé dřevěnice ve Valašských kloboukách — Botanická zahrada v Bečově nad Teplou — Prázdninové klekání v Kittelově domě — Putování za kapybarou v jihlavské zoo — Trnkova zahrada v DEPO 2015 v Plzni — Čau, prázdniny v Kroměříži — Soutěž — Rekapitulace

               26. 8. 2023 na ČT :D
               Stopáž3 minuty

               Kadaň

               Míša s Markem se ocitnou v nejužší uličce v Česku, která se dostala i do Guinessovky!

               25. 8. 2023 na iVysílání
               Stopáž3 minuty

               Klášter Sázava

               Od jeskyně, kde žil sv. Prokop s tisícem démonů, putují Míša s Markem až do benediktinského kláštera.

               20. 8. 2023 na iVysílání
               Stopáž21 minut

               19. srpen

               Narozeniny Déčka v iQLANDII — Slavnosti sklizně v Bystřici nad Pernštejnem — Muzeum Czech Road Racing — Lukostřelecký turnaj na Sovinci — Řemeslná sobota ve Skutči — Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku — Roztočený svět: hybohledy a dřevoryty Pavla Macka — Volarské slavnosti dřeva — Památky bez bariér — Expozice karlovarského lázeňství — Hradní slavnosti v Polné s Jiřím z Poděbrad — Soutěž — Rekapitulace

               19. 8. 2023 na ČT :D
               Stopáž3 minuty

               Zámek Vrchotovy Janovice

               Dokážou Míša s Markem projít divokou a nebezpečnou krajinou středních Čech po Naučné stezce Sidonie Nádherné na nádherný zámek?

               18. 8. 2023 na iVysílání
               Stopáž3 minuty

               Bučovice

               Míša s Markem na zámku, kde skáčou po stropě zajíci!

               13. 8. 2023 na iVysílání

               Napište nám