21 minut
Tamtam

8. září 2018

Obsah dílu

Národopisné slavnosti v Těšanech — Krumbenowe 2018 — Jak jsme jezdili na dovolenou — Masaryk v Říčanech — Svatohorská šalmaj 2018 — Lipno dětem aneb den s IZS — Hvězdárna v Úpici — Cyklosvětluška v Ostravě — Rodinný festival Mezilesy — VyšeHrátky — Městské muzeum Rtyně v Podkrkonoší — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:12
Národopisné slavnosti v Těšanech
  Neseďte doma a přijeďte na pořádné babské hody! Těšit se můžete na přehlídku národopisných souborů, soutěž dobrovolných hasičských sborů i soutěž kovářů a třeba ukázky lidových řemesel!
  02:15
  Krumbenowe 2018
   V pivovarské zahradě Eggenberg vyroste o víkendu kupecká osada z pradávných časů. A hlavním tématem této akce s názvem Krumbenowe je jídlo. Čeká vás pravěká cooking show, uvaříte si noky z doby železné nebo si vyzkoušíte, jak si doma vypěstovat potravu jako pračlověk.
   03:14
   Jak jsme jezdili na dovolenou
    Výstava inspirována dobou nedávno minulou připomíná, jaké vůbec byly možnosti trávení dovolené v 70. letech minulého století. Tak vezměte rodiče i prarodiče a vyrazte na tenhle retropohled do Rakovníka!
    06:05
    Masaryk v Říčanech
     Říčany se na nedělní odpoledne pomyslně přenesou do doby první republiky. Příjezd prezidenta Masaryka parním vlakem na říčanské nádraží je naplánován na 13. hod. a historicky laděný program bude pokračovat až do podvečera. Takže dobové oblečení, mávátka a vlaječky s sebou!
     07:02
     Svatohorská šalmaj 2018
      Příbramskou svatohorskou šalmaj odstartuje průvod k uvítání arcibiskupa Arnošta z Pardubic a na nádvoří poutního místa se můžete veselit celý den. Kromě hudby, pohádek a šermířských vystoupení na vás čeká třeba škola žonglování, chození na chůdách nebo vyjížďky na koních.
      08:21
      Lipno dětem aneb den s IZS
       Na Lipně se toho v sobotu o práci hasičů dozvíte úplně nejvíc! Ale také o práci policistů, záchranářů nebo zaměstnanců horské služby. U Království lesa a Stezky korunami stromů se koná totiž akce Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem. A zažijete tu naživo i loupežné přepadení benzínové stanice!
       09:18
       Hvězdárna v Úpici
        Ve hvězdárně v Úpici můžete oblohu, a nejen tu noční, pozorovat každý den. Nachází se, jak bývá u hvězdáren zvykem, na kopci. A tenhle je zvaný "U Lipek" Hvězdárna v Úpici je v některých směrech zcela unikátní…
        11:53
        Cyklosvětluška v Ostravě
         Pokud se chcete pobavit, zasportovat si a ještě přispět na dobrou věc, vyrazte na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu na Cyklosvětlušku. Je to kouzelná večerní projížďka na kole a v cíli můžete vyhrát jízdní kolo a užít si ohňovou show.
         12:54
         Rodinný festival Mezilesy
          Festiválek Mezilesy má naprosto pohádkový program. Přijedou sem legendy českého loutkářství, divadelní soubory, bude tu i super koncert a čekají na vás také různé dílničky nebo se můžete projet na mule.
          13:46
          VyšeHrátky
           Bojovka s názvem Vítejte v Československu je vrcholem bohatého programu akce Vyšehrátky. Kromě divadel, letního kina a dalších lákavých kulturních zážitků se můžete vyřádit v herně nebo v originálních vyšehrátkovských dílničkách.
           14:37
           Městské muzeum Rtyně v Podkrkonoší
            Navšivte útulné muzeum ve Rtyni v Podkrkonoší a jeho tři stálé expozice - etnografickou, která dokumentuje historii města, expozici selského povstání a nakonec ojedinělou expozici 400 let dolování uhlí. Rtyňská muzejní tradice se zrodila už roku 1936.
            17:50
            Soutěž
             18:23
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              15. září 2018

              Přehled dílů

              607 dostupných
              Stopáž21 minut

              16. září

              Děti, čtete?! — Hýbejte se s TERIbearem — Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu — Celosvětový den úklidu — Workshop pravěkých technologií — Smíchov žije — Zoo Chleby — Dny NATO v Ostravě — Napoleonské slavnosti — Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku — Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice — Soutěž — Rekapitulace

              16. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              9. září

              Podcast Alchymisti na rádiu Junior — Sportovní fesťáček v Teplicích — Africké muzeum Dr. Emila Holuba — Mezinárodní noc pro netopýry — Indiáni z Točníku — Maker Faire — Letecké muzeum Metoděje Vlacha — Brdské stromsázení — Dny evropského dědictví — Zámek a zámecké voliéry Bechyně — Bambifest Ostrava — Soutěž — Rekapitulace

              9. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              2. září

              Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se — Města čtou — Centrum textilního tisku v České Lípě — Sklářská slavnost na Kristiánově — Dožínky na Letné 2023 — Déčko turné po science centrech – 3. 9. Hvězdárna a planetárium Brno — Boheminium — Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku — Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně — Mezinárodní festival ohňostrojů Hlučín 2023 — Loučení s létem 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              2. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zoopark Zájezd

              Jaké překvapení najdou Míša s Markem mezi stovkou druhů exotických a domácích zvířat?

              27. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              26. srpen

              Art Camp v Borotíně u Boskovic — Déčko turné po science centrech - Pevnost poznání — Za pokladem ztraceného města v muzeu ve Šluknově — Hradozámecká noc na Hrádku u Nechanic — Bitva Mladějov 1915 — Živé dřevěnice ve Valašských kloboukách — Botanická zahrada v Bečově nad Teplou — Prázdninové klekání v Kittelově domě — Putování za kapybarou v jihlavské zoo — Trnkova zahrada v DEPO 2015 v Plzni — Čau, prázdniny v Kroměříži — Soutěž — Rekapitulace

              26. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Kadaň

              Míša s Markem se ocitnou v nejužší uličce v Česku, která se dostala i do Guinessovky!

              25. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž3 minuty

              Klášter Sázava

              Od jeskyně, kde žil sv. Prokop s tisícem démonů, putují Míša s Markem až do benediktinského kláštera.

              20. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              19. srpen

              Narozeniny Déčka v iQLANDII — Slavnosti sklizně v Bystřici nad Pernštejnem — Muzeum Czech Road Racing — Lukostřelecký turnaj na Sovinci — Řemeslná sobota ve Skutči — Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku — Roztočený svět: hybohledy a dřevoryty Pavla Macka — Volarské slavnosti dřeva — Památky bez bariér — Expozice karlovarského lázeňství — Hradní slavnosti v Polné s Jiřím z Poděbrad — Soutěž — Rekapitulace

              19. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zámek Vrchotovy Janovice

              Dokážou Míša s Markem projít divokou a nebezpečnou krajinou středních Čech po Naučné stezce Sidonie Nádherné na nádherný zámek?

              18. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž3 minuty

              Bučovice

              Míša s Markem na zámku, kde skáčou po stropě zajíci!

              13. 8. 2023 na iVysílání

              Napište nám