Tamtam

15. září 2018

21 minut
Tamtam

15. září 2018

Obsah dílu

Ladronkafest — Indiáni na Točníku — Kladruby naruby — Muzeum historické hasičské techniky — Zažít město jinak: Vědeckofantastická Praha — Ukliďme svět, ukliďme Česko — Žižkovská loutka — Pošli to dál — Po stopách kocoura Mikeše — Mezinárodní den červených pand — Doteky státnosti — Jak se rodí chleba v Zeměráji — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:21
Ladronkafest
  Tradičně se festival koná v areálu volného času Ladronka v Břevnově. Letošní ročník festivalu volnočasových aktivit nabídne program v podobě netradičních sportů (lezení na bouldrovací kámen nebo chození po provazu tzv. slackline). Pro odvážnější tu budou ukázky bojových sportů a sebeobrany. Těšit se můžete i na workshopy a nejrůznější soutěže.
  02:18
  Indiáni na Točníku
   Poznejte Indiány a staňte se jedním z nich! Na hradě Točník se už na vás těší celý indiánský kmen. Čeká tu na vás několik zkoušek a po jejich zdolání titul pravého indiánského bojovníka. Budete si moci také vyzkoušet svou mušku v lukostřelbě, své mozkové závity při určování souhvězdí, hub nebo při stopování zvířat. A založíte si také oheň bez sirek!
   03:08
   Kladruby naruby
    V Kladrubech na vás v sobotu čekají prohlídky stájí, divadelní představení a hádejte, kdo se nám vrátí? Pískomil! A bude vyhrávat koníkům do skoku. Připraveny jsou také soutěže, ukázky řemesel, jarmark, a samozřejmě přehlídka starokladrubských koní!
    04:08
    Muzeum historické hasičské techniky
     Jste fandou do hasičské techniky? Zajímá vás, kdy byla vyrobena první hasičská stříkačka a od kdy se vlastně používají požární hadice? Tak se vydejte do hasičského muzea zřízeného ve Velkých Svatoňovicích.
     07:00
     Zažít město jinak: Vědeckofantastická Praha
      Nechte se obsloužit robotickým barmanem, zahrajte si parádní unikovou hru nebo vstupte do interaktivní dílny. Prostě zažjte vědu jinak!
      07:48
      Ukliďme svět, ukliďme Česko
       Akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ je pro všechny, které zlobí, že někdo jen tak vyhodí odpadky do lesa, vysype plast a papír na silnici nebo pohodí sáček od svačiny v parku. Přidejte se ke skupině dobrovolníků, kterým není fuk příroda a naše okolí. Stačí se zaregistrovat a na interaktivní mapě si najít úklidovou četu, která je nejblíž vašeho bydliště.
       08:33
       Žižkovská loutka
        Zveme vás na festival maňásků a marionet. K vidění budou loutková představení souborů z nejrůznějších koutů světa. Uvidíte, jak se hraje s javajkami nebo velkými látkovými loutkami zvanými manekýni. Kdo má rád napětí, ať se těší na divadelní bojovku z dob první republiky.
        09:20
        Pošli to dál
         Kdo chce zažít dobrodružství spolu se skauty a roznést tajné zásilky nebo poslat šifru do zahraničí, ať zajde do Poštovního muzea v Praze.
         12:45
         Po stopách kocoura Mikeše
          Po stopách mluvícího kocourka se můžete vydat přímo v Ladově kraji. Nebudou chybět známé postavičky z Mikešových příběhů – kozel Bobeš nebo čuník Pašík. Na posilněnou jsou připravené buchty a těší se na vás i sám Mikeš. A možná přijde i hvězdář. Start pochodu je v 8:00!
          13:46
          Mezinárodní den červených pand
           Panda červená ve skutečnosti vůbec nevypadá jako klasická panda, ale mnohem víc připomíná lišku. Proto se jí tak začalo přezdívat „Ohnivá liška z Asie“. Dnes slaví svůj mezinárodní den v brněnské zoo, kde jí můžete osobně popřát. Připravena je naučná stezka, kde se dozvíte zajímavosti z jejího života i jak ji ve volné přírodě chránit.
           14:20
           Doteky státnosti
            Návštěvy se vždy vítaly chlebem a solí na znamení dobré obživy, čistoty a vzácnosti. A právě takový dobrý, poctivý pecen si sami upečete v Zážitkovém parku Zeměráj.
            17:33
            Jak se rodí chleba v Zeměráji
             Nahlédněte do časů dávno minulých a zjistěte, jak se rodí chléb. Velká výstava mapující 100 let naší republiky je k vidění v Jízdárně Pražského hradu.
             17:58
             Soutěž
              18:33
              Rekapitulace
               Přehrát celé video
               Stopáž21 minut
               Další díl
               22. září 2018

               Přehled dílů

               505 dostupných
               Stopáž20 minut

               14. květen

               Pouť Žďár — Otevření Sky Bridge — Křižovatky České a Československé státnosti — Přerovský Zubr — Kytara v Českém ráji — Pískoviště v Písku — Magický svět loutek — Golem ve Velharticích — Den otevřených dveří DP Pardubice — Institut paměti národa — Retro den v Karlových Varech — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               7. květen

               Myslivecký den — Den lesníka — Motýli farma ve Fata Morganě — Barvám neutečeš — Noční koloběžkování — O pohár hrabětě Chotka — Hrom do pedálu! — Geoodpoledne s Dinosaury — Mamuti na Točníku — Jan Žižka — Tuchlovická pouť — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 7. 5. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               30. duben

               Bílý kámen 2022 — May Day v zoo — Muzeum Karlovy Vary — Stavění máje všem pannám hradeckým — Otevírání pastvin a stavění máje — Čarodějnice na zámku Horní Libchava — Na prahu vichřice — Slavnostní zahájení provozu Zpívající fontány — Vítání ptačího zpěvu — Muzeum autíček v Přísece — Večerníček na mlýně — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 30. 4. 2022 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               23. duben

               Oslavy Dne Země v Doteku v Horním Maršově — Den země v Brně na Kraví Hoře — Muzeum historických motocyklů a expozice hraček v Bečově nad Teplou — Řezbáři v Přílepích — Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves — Kačinské hry — Život v kadaňském klášteře, kostel a klášterní zahrada — Olomoucký tvarůžkový festival — Vítání jara s dlouhonohými skřítky v Ústí nad Labem — Detektivní hra Krvavé peníze — Libušínský festival historie — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 23. 4. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               16. duben

               Pomozte dětem — Karlínské Velikonoční slavnosti — Velikonoce na Valašsku — Vzhůru do oblak — Zahájení turistické sezony v Příbrami — Čendův běh — Akva-Tera burza — Pravěcí zemědělci — Velikonoce s neandrtálci — Velikonoční hrkání — Filmová expozice Zdeňka a Jana Svěrákových — Velikonoční rytířská slavnost na hradě Okoři — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 16. 4. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               9. duben

               Velikonoce v divadle — Velikonoční trhy v Broumovském klášteře — Pradědeček na cestách — Slavnostní otevření naučné stezky Pod Vysokým Ostrým — Odemykání Jizery — Františkánský klášter — Historický šerm - 30letá válka — Velikonoce v Muzeu skla a bižuterie — Zaniklý svět rukodělné výroby a Dřevěný svět — Mníšecké trhy – Najíme se — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 9. 4. 2022 na ČT :D

               Napište nám