20 minut
Tamtam

26. srpen 2017

Obsah dílu

Srpnové pečení chleba; Město dětem aneb Cirkus v parku — XX. mezinárodní setkání jízdních policií v Ostravě — Národní hřebčín Kladruby nad Labem — Malá napoleonská bitva — Císařský den v Kadani — Letecký den ve Dvoře Králové — Výstava Člověče, nezlob se — Festival Barevná devítka — Archeoden pro celou rodinu — Kolínská řepařská drážka — Hradozámecká noc na Konopišti — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:00
Srpnové pečení chleba; Město dětem aneb Cirkus v parku
  Zveme vás na veřejné pečení chleba (i koláčů, houstiček a lenorských placek) ve veřejné peci na chleba, která vznikla v roce 1837. Sloužila nemajetným občanům, kteří neměli dost peněz na to, aby si mohli doma vybudovat pec vlastní. Pečivo z lenorské pece se bude rozdávat zdarma všem účastníkům akce!
  Rozlučte se s prázdninami v Jindřichově Hradci. Program začne už ráno, a to dětskými rybářskými závody, a odpoledne se můžete těšit na akrobatickou komediální show či vystoupení kejklířů. Pro nadšence pohybu je připravena škola žonglování i různé sportovní volnočasové aktivity. A v rámci programu bude v kinosále KD Střelnice promítáno pásmo filmů pro nejmenší.
  02:03
  XX. mezinárodní setkání jízdních policií v Ostravě
   Strážníci a policisté v sedlech koní? Tak ty potkáte 26. srpna 12:15 v areálu Komenského sadů Ostravě. Připraveny jsou jezdecké soutěže, ve kterých si změří síly domácí i zahraniční jezdci. Těšit se můžete na parkurové i zrcadlové skákání a na nejmenší účastníky akce čekají hry, kvízy a soutěže!
   02:39
   Národní hřebčín Kladruby nad Labem
    Navštivte nově zrekonstruovaný areál v Kladrubech nad Labem. Připravili pro vás prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, a podívat se budete moci i do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře. Nebo na nedalekou rozhlednu, ze které se vám po vyšlápnutí 87 schodů naskytne krásný pohled na celé okolí.
    06:37
    Malá napoleonská bitva
     Malá dětská bitka papírovými koulemi vypukne v Telnici v sobotu ve 20:00. A následovat bude noční střelba a ohňostroj. V neděli od 14:00 bude akce pokračovat průvodem, napoleonskou bitvou, soutěžemi s vojáky. Bude to prostě bomba!
     07:10
     Císařský den v Kadani
      Centrum města Kadaň se přenese v čase až do doby Karla IV. Přijďte si užít vystoupení kejklířů, tanečníků a hudebníků. Nahlédnout budete moci do rytířského stanu a katovny nebo se zúčastnit nějaké středověké soutěže. A hladu ani žízně se nebojte, všeho zde bude hojně!
      07:49
      Letecký den ve Dvoře Králové
       Obloha plná legendárních letadel a neuvěřitelných akrobatických kousků – uvidíte sólové i skupinové lety, armádní letouny i modeláře. A kdyby se vám z tolika létání točila hlava, i na zemi je připraven program. Automobily, záchranná technika a k vyzkoušení bude např. jízda na Segway, Airsoft či Laser Tag.
       08:37
       Výstava Člověče, nezlob se
        Hrajete si rádi? Navštivte výstavu historických stolních her a stavebnic z let 1880 – 1980! Kromě vystavovaných kousků si budete moci leccos i sami zahrát. Konstruktivní, tvořivé, strategické, logické i naučné hry od starověkých tangramů až po lego. Součástí výstavy bude i venkovní „Člověče, nezlob se!“ umístěné v atriu muzea.
        11:45
        Festival Barevná devítka
         Zažijte celý svět na Praze 9! Nenechte si ujít festival plný vůní, chutí, barev a rytmů. Spousta hudebních a tanečních vystoupení umělců z různých koutů světa (Mongolsko, Vietnam, Peru, Rusko či Indie) a k tomu neodolatelné jídlo a pití, ale i stanoviště s rukodělnou výrobou a dílničkami nebo festivalová soutěž „Za hodinu kolem světa“.
         12:35
         Archeoden pro celou rodinu
          Zajímá vás archeologie? Pak vyrazte na Archeoden na Sázavu. Co všechno můžete poznat z nálezů v zemi? Jak se žilo našim předkům v pravěku? Přijďte si vyzkoušet na vlastní kůži mletí obilí na žernovu, výrobu jednoduchých středověkých šperků či poznat blíže práci archeologa. Vzhůru za poznáním!
          13:08
          Kolínská řepařská drážka
           Obnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky přímo vybízí k výletu vlakem! Jezdí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích. Trať je navíc doplněna o železniční naučnou stezku, posezení a herní prvky. Tak nastupovat, ať nemáme zpoždění.
           16:25
           Hradozámecká noc na Konopišti
            Vstupte na zámek Konopiště a objevte jeho noční život! Čekají na vás prohlídky se zámožným rytířem Přechem z Hodějova, poznáte život Marie Terezie či temné zámecké sklepení. Hrát vám bude středověká hudba a chybět nebude dělostřelecká show na nádvoří. A navíc pojede z Prahy a Benešova na zámek speciální retrobus.
            17:15
            Soutěž
             17:56
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              2. září 2017

              Přehled dílů

              609 dostupných
              Stopáž20 minut

              30. září

              Běh a pochod pro útulky — Koloběžka den — Noční stezka odvahy v Mladé Boleslavi — Peklo Čertovina — Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově — Křivoklání na Křivoklátě — Festival dračích lodí ve Znojmě — Labyrint Divadla Drak Hradec Králové — Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře i s dětským programem — Josefínské slavnosti v Terezíně — Muzeum amerických veteránů v Lužné JK Classics — Den zednické lžíce v Centru stavitelského dědictví v Plasích — Soutěž — Rekapitulace

              30. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              23. září

              Michelská pouť — Slavnosti brambor na Edenu + Bramborová sobota na zubačce — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Národní den železnice v Bohumíně — Charitativní běh pro Sluníčko — Kůň 2023 v Lysé nad Labem — Dům přírody Slavkovského lesa — Festival dřeva v Ostravě — Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře — Kolem světa se zoubky i bez — Svatováclavské oslavy — Soutěž — Rekapitulace

              23. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              16. září

              Děti, čtete?! — Hýbejte se s TERIbearem — Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu — Celosvětový den úklidu — Workshop pravěkých technologií — Smíchov žije — Zoo Chleby — Dny NATO v Ostravě — Napoleonské slavnosti — Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku — Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice — Soutěž — Rekapitulace

              16. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              9. září

              Podcast Alchymisti na rádiu Junior — Sportovní fesťáček v Teplicích — Africké muzeum Dr. Emila Holuba — Mezinárodní noc pro netopýry — Indiáni z Točníku — Maker Faire — Letecké muzeum Metoděje Vlacha — Brdské stromsázení — Dny evropského dědictví — Zámek a zámecké voliéry Bechyně — Bambifest Ostrava — Soutěž — Rekapitulace

              9. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              2. září

              Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se — Města čtou — Centrum textilního tisku v České Lípě — Sklářská slavnost na Kristiánově — Dožínky na Letné 2023 — Déčko turné po science centrech – 3. 9. Hvězdárna a planetárium Brno — Boheminium — Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku — Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně — Mezinárodní festival ohňostrojů Hlučín 2023 — Loučení s létem 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              2. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zoopark Zájezd

              Jaké překvapení najdou Míša s Markem mezi stovkou druhů exotických a domácích zvířat?

              27. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              26. srpen

              Art Camp v Borotíně u Boskovic — Déčko turné po science centrech - Pevnost poznání — Za pokladem ztraceného města v muzeu ve Šluknově — Hradozámecká noc na Hrádku u Nechanic — Bitva Mladějov 1915 — Živé dřevěnice ve Valašských kloboukách — Botanická zahrada v Bečově nad Teplou — Prázdninové klekání v Kittelově domě — Putování za kapybarou v jihlavské zoo — Trnkova zahrada v DEPO 2015 v Plzni — Čau, prázdniny v Kroměříži — Soutěž — Rekapitulace

              26. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Kadaň

              Míša s Markem se ocitnou v nejužší uličce v Česku, která se dostala i do Guinessovky!

              25. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž3 minuty

              Klášter Sázava

              Od jeskyně, kde žil sv. Prokop s tisícem démonů, putují Míša s Markem až do benediktinského kláštera.

              20. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              19. srpen

              Narozeniny Déčka v iQLANDII — Slavnosti sklizně v Bystřici nad Pernštejnem — Muzeum Czech Road Racing — Lukostřelecký turnaj na Sovinci — Řemeslná sobota ve Skutči — Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku — Roztočený svět: hybohledy a dřevoryty Pavla Macka — Volarské slavnosti dřeva — Památky bez bariér — Expozice karlovarského lázeňství — Hradní slavnosti v Polné s Jiřím z Poděbrad — Soutěž — Rekapitulace

              19. 8. 2023 na ČT :D

              Napište nám