Tamtam

2. září 2017

21 minut
Tamtam

2. září 2017

Obsah dílu

Rodinný festival Kefír — Noc netopýrů v Bečově nad Teplou — Světlo a život — Vojenský den a Folklórní hry ve skanzenu Strážnice — Tisíc mil pro jeden cíl — Dětská liga Táborska v orientačním běhu — Přírodní rezervace SOOS — Kiritof - tradiční chorvatské hody — Slavnosti královny Elišky v Hradci Králové — Dožínkové slavnosti na zámku Hořovice — Zámek Žleby — Dětský divadelní festival v Roudnici — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:27
Rodinný festival Kefír
  Jak strávit poslední prázdninové odpoledne a noc? Přece pořádným bejbypankovým festivalem! Rodinný festival Kefír bude tou nejsladší prázdninovou tečkou.
  02:36
  Noc netopýrů v Bečově nad Teplou
   Také vás fascinují netopýři? Během netopýří noci si je budete moci důkladně prohlédnout a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí! Těšit se můžete i na tvořivou dílnu pod vedením autorek knihy "Netopýří chmýří". Máte se na co těšit!
   03:20
   Světlo a život
    Posviťte si na život a navštivte novou přírodovědnou výstavu v Národním muzeu. Uvidíte, jak se příroda přizpůsobuje dostatku nebo naopak nedostatku světla. Jaký je rozdíl mezi životem v jeskyni a na poušti?
    06:15
    Vojenský den a Folklórní hry ve skanzenu Strážnice
     Letos budou akce ve strážnickém skanzenu o víkendu hned dvě. V sobotu tu oslavíme výročí bitev 1. světové války a kromě bojových ukázek uvidíte i dobovou módní přehlídku, přednášky o osudech vojáků a naučný program o legiích. Nedělní Folklórní hry vám pak nabídnou neformální recesistické soutěžní klání mezi folklorními soubory nejen ze Slovácka. Téma letošních her je: Všichni jsou už v Mexiku.
     07:27
     Tisíc mil pro jeden cíl
      Tisíc mil pro jeden cíl je charitativní štafeta běhu československých vlčáků na podporu fondu KRTEK, která po 1600 kilometrech dorazí v neděli odpoledne do ZOO v Brně. Vyzkoušíte si jízdu na koloběžce se psem a uvidíte, jak pracuje canisterapeutický pes.
      08:17
      Dětská liga Táborska v orientačním běhu
       Orientujete se v terénu? Tak to pojďte vyzkoušet orientační běh, uvidíte, že to bude zábava. Připraveny jsou tratě pro malé i větší děti, a to jak začátečníky tak pokročilé!
       09:06
       Přírodní rezervace SOOS
        Vydejte se po naučné stezce přírodním rašeliništěm a slatiništěm. Uvidíte místa, kde vyvěrají minerální prameny a plyny na povrch přes vodu a bahno a vytvářejí tzv. bahenní sopky.
        11:36
        Kiritof - tradiční chorvatské hody
         Moravští Chorvaté? Zní vám to podivně? Tak se přijeďte přesvědčit a dozvědět se něco o této menšině. Uvidíte jejich kroje, poslechnete si písničky a určitě nevynechejte ochutnávku místních dobrot.
         12:43
         Slavnosti královny Elišky v Hradci Králové
          Hradec Králové si jako své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka. Do její doby se proto město tento víkend přenese. Vy zde můžete zažít středověkou slavnost, jarmark, ukázky soubojů a mnoho dalšího.
          13:28
          Dožínkové slavnosti na zámku Hořovice
           Víte, co byly dožínky? Přeci slavnost k ukončení letní sklizně a dalších polních prací. Když byla úroda pod střechou, všichni to s úlevou oslavili. Přijeďte se podívat, jak taková oslava vypadala.
           14:10
           Zámek Žleby
            Navštivte romantický zámek Žleby, kde kromě jiného uvidíte úžasné sbírky zbraní, luxusního nábytku a podíváte se i do krásné zámecké kuchyně. A pozor, natáčela se zde i spousta pohádek, třeba Tři bratři, Kouzla králů a ... schválně, zkuste vymyslet ty další!
            17:10
            Dětský divadelní festival v Roudnici
             Festival plný představení pro děti, kde uvidíte třeba soubory Divadlo Krapet nebo Dřevěné divadlo. A pokud vám nestačí jen se dívat, vyzkoušejte nějakou ze zajímavých tvůrčích dílen. Festial začíná až 8. září, ale do tvůrčích dílen v disciplínách jako je animace, loutkoherectví, žurnalistika nebo třeba šerm se raději přihlaste už dnes.
             17:42
             Soutěž
              18:14
              Rekapitulace
               Přehrát celé video
               Stopáž20 minut
               Další díl
               9. září 2017

               Přehled dílů

               506 dostupných
               Stopáž21 minut

               21. květen

               Mezinárodní festival živých soch a bodyart — Sportuj2022 — Největší záhady a tajemství světa — Hamernický den — Nábřeží řemeslníků 2022 — Nuselské dvorky — Archeoskanzen Březno u Loun — Husitské slavnosti ve Slaném — Modelářský svět 2022 — Brněnská muzejní noc v Technickém muzeu v Brně: Od da Vinciho k letům do vesmíru — Zachuchleno – Sladovna Písek — Slatiňanské pozastavení — Kadaňský pohádkový festival — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               14. květen

               Pouť Žďár — Otevření Sky Bridge — Křižovatky České a Československé státnosti — Přerovský Zubr — Kytara v Českém ráji — Pískoviště v Písku — Magický svět loutek — Golem ve Velharticích — Den otevřených dveří DP Pardubice — Institut paměti národa — Retro den v Karlových Varech — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               7. květen

               Myslivecký den — Den lesníka — Motýli farma ve Fata Morganě — Barvám neutečeš — Noční koloběžkování — O pohár hrabětě Chotka — Hrom do pedálu! — Geoodpoledne s Dinosaury — Mamuti na Točníku — Jan Žižka — Tuchlovická pouť — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 7. 5. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               30. duben

               Bílý kámen 2022 — May Day v zoo — Muzeum Karlovy Vary — Stavění máje všem pannám hradeckým — Otevírání pastvin a stavění máje — Čarodějnice na zámku Horní Libchava — Na prahu vichřice — Slavnostní zahájení provozu Zpívající fontány — Vítání ptačího zpěvu — Muzeum autíček v Přísece — Večerníček na mlýně — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 30. 4. 2022 na ČT :D
               Stopáž21 minut

               23. duben

               Oslavy Dne Země v Doteku v Horním Maršově — Den země v Brně na Kraví Hoře — Muzeum historických motocyklů a expozice hraček v Bečově nad Teplou — Řezbáři v Přílepích — Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves — Kačinské hry — Život v kadaňském klášteře, kostel a klášterní zahrada — Olomoucký tvarůžkový festival — Vítání jara s dlouhonohými skřítky v Ústí nad Labem — Detektivní hra Krvavé peníze — Libušínský festival historie — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 23. 4. 2022 na ČT :D
               Stopáž20 minut

               16. duben

               Pomozte dětem — Karlínské Velikonoční slavnosti — Velikonoce na Valašsku — Vzhůru do oblak — Zahájení turistické sezony v Příbrami — Čendův běh — Akva-Tera burza — Pravěcí zemědělci — Velikonoce s neandrtálci — Velikonoční hrkání — Filmová expozice Zdeňka a Jana Svěrákových — Velikonoční rytířská slavnost na hradě Okoři — Soutěž — Rekapitulace

               Premiéra sobota 16. 4. 2022 na ČT :D

               Napište nám