21 minut
Tamtam

17. července 2015

Část: Trenčiansky hrad

Obsah dílu

Slavnosti obce Vražné — Piráti dobývají jezero Chmelař — Trenčiansky hrad — Oživlý středověk na hradě Zlenice — Noční prohlídka hradu Malenovice — Pekařská sobota ve Valašském muzeu — Atlantis Center Bratislava — Hon za pokladem Krušnohoří — Pražský triatlon — Zoo Chleby — Josefovská slavnost a Boj o pevnost — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:37
Slavnosti obce Vražné
  Jak si nejlépe připomenout narození slavného genetika Johanna Gregora Mendela než pořádnou oslavou? Ve Vražném připravili na počest tohoto rodáka pro všechny návštěvníky kolotoče, stánky s řemeslnou výrobou a také představení lidových tradic, které ke zdejšímu kraji patří. Pobaví vás pohádkové divadelní představení i hudební skupiny.
  03:00
  Piráti dobývají jezero Chmelař
   Na pláži v Úštěku se vylodí piráti, korzáři i krásné pirátky, pozdraví všechny suchozemské vlky a vydají se do strhující bitvy na vodě i na souši. Jídlo, pití, zbraně i všelijaké nejen námořnické zajímavosti najdete na historickém tržišti v přístavním městečku, které vyroste na pláži. Po bitvě nesmí chybět pirátská diskotéka, děti si otestují své schopnosti v rýžování zlata a celý den završí další, tentokrát večerní, bitva s ohni.
   03:52
   Trenčiansky hrad
    Nejstarší část Trenčianskeho hradu byla postavena už v 11. století. Obranný hrad se zalíbil také Římanům, kteří tady zanechali nápis na znak svého vítězství nad Germány. Odehrávaly se zde spousty příběhů, nejvíce láká ten o Studni lásky... Turecký paša Omar se zamiloval do zajatkyně místního pána hradu, Fatimy. Za její svobodu slíbil Omar vykopat na hradě studnu. Trvalo mu to tři roky, ale svou lásku získal a studna dodnes existuje. A pokud by vás zajímalo, jak to na hradě vypadá v noci, můžete se přihlásit na noční prohlídky!
    06:51
    Oživlý středověk na hradě Zlenice
     Vydejte se na řemeslný festival, který vám představí tradiční středověká řemesla z doby Karla IV. V areálu zříceniny hradu Zlenice budete moci vyzkoušet mnoho dávných řemesel na vlastní kůži! Čeká na vás jednoduchá ražba ornamentů na náramky, tkaní šňůrek do vlasů, kování, práce s dřevem a proutím, stavba lískového plotu a samozřejmě také ochutnávka místních specialit za doprovodu dobové hudby.
     07:41
     Noční prohlídka hradu Malenovice
      Když padne tma, ožívá hrad Malenovice svým nočním životem a vy můžete být u toho! Zveme vás na noční prohlídky, jejichž letošním tématem je Tajemství hradu Malenovice. V setmělém hradě budou číhat místní strašidla, pozornému oku neuniknou živé obrazy kostýmovaných postav a chybět nebude ani ukázka historického šermu či tance.
      08:36
      Pekařská sobota ve Valašském muzeu
       Cech pekařský vás zve na velkou oslavu. Po celý den se bude Valašským muzeem v přírodě linout vůně pečiva, které bude k zakousnutí všude, kam se podíváte! Vybírat se bude nejlepší chleba a rohlík a během dopoledne proběhne pekařský trojboj v netradičních disciplínách (běh s trakařem a 3 pytli mouky nebo běh s plným půllitrem piva na lopáři).
       09:36
       Atlantis Center Bratislava
        V hlavním městě Slovenska, Bratislavě, můžete obdivovat nejen historii, ale také si užít pořádný kus zábavy v Atlantis Center. Čeká tady na vás bublinkový svět i průvodci, se kterými odhalíte tajemství vesmíru ve skafandru a vesmírné lodi! Na své si přijdou i malí záhadologové, kteří se přenesou do časů faraonů a zúčastní se mumifikace nebo dalších obřadů. A pro milovníky techniky je připravena laserová šou a další kouzla fyziky.
        12:05
        Hon za pokladem Krušnohoří
         Ve sportovním Areálu Novako v Božím Daru na vás čeká stezka plná úkolů a překážek. Komu se ji podaří úspěšně absolvovat až do samého konce, na toho čeká odměna v podobě ztraceného pokladu, který tu zanechali loupežníci z Krušných hor.
         12:34
         Pražský triatlon
          Změřte si své síly v triatlonu. Závod je určen pro všechny věkové kategorie včetně dětí (ty mají startovné zdarma). Můžete si vybrat z několika délek a obtížností tratí. Na děti čekají kromě mini závodů i soutěže a ukázky hasičské techniky, hry jako skákání v pytli, lovení rybiček či hod míčkem. A aby se ani dospělí nenudili, můžou si zkusit alkobrýle či zajít na ukázky první pomoci.
          13:28
          Zoo Chleby
           Milovníci zvířátek, vydejte se s námi objevovat Zoo Chleby, ve které žijí místní i exotické druhy zvířat. V zoo vám nabídnou zábavné komentované prohlídky, které se mnohdy neobejdou bez her a soutěží pro děti. Navíc se na zvířátka budete nejenom dívat, vybrané druhy si budete moci pohladit či je pod dozorem nakrmit.
           17:00
           Josefovská slavnost a Boj o pevnost
            Jako za starých časů se bude ulicemi Josefova rozléhat dunění bubnů a klapání vojenských bot! Pochod vojenských historických jednotek městem, který vyvrcholí bitvou, kouzla, zábavné soutěže, akrobatická šou s pyro fontánami a mnoho dalšího na vás čeká v Jaroměři. O zábavu se celý den postarají klauni, hudebníci či kouzelníci a program zakončí noční dělostřelecké salvy a akrobatická šou s ohněm.
            17:37
            Soutěž
             18:45
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              24. července 2015

              Přehled dílů

              652 dostupných
              Stopáž20 minut

              13. července

              13. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Rožmitál pod Třemšínem

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              6. července

              Downhill Cup — Stůj, nebo střelím! — České mozky léčí svět — Ve znamení kalicha — Slavnosti Pernštejn — Tim Burton – Návraty v Obecním domě — Zvonečkový jarmark — Dětské prohlídky na Duchcově — Výstava bonsají Libochovice — Skanzen Zubrnice — Folk festival Dambořice — Soutěž — Rekapitulace

              6. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Tamtam plus

              Les u Humpolce

              5. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              29. června

              Historický den na hradě Šternberk — Hosínské zvonění — České muzeum stříbra — Býčí skála — Dravci přilétají aneb sokolníci na hradě Hukvaldy — Den pozemního vojska - BAHNA — Podlipanské muzeum v Českém Brodě — Slavnosti Pernštejnského panství — Římané a Kelti na Chalupské Štěpánce — Zoo Liberec — Klášter Sázava - prohlídka a tvoření — Soutěž — Rekapitulace

              29. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Muzeum Vysočiny Jihlava

              28. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž21 minut

              22. června

              9. narozeniny Zoo Tábor — Běh pro Jedličku — IQ Park Liberec — Den pro včely — Letecký den v Žamberku — Paddle Fest Jizera — Zámek Mníšek pod Brdy — Slavnost královny Johanky — Evropský šampionát vozítek s pedály — Zoopark Zájezd — Letní scény Prahy 10 — Soutěž — Rekapitulace

              22. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              15. června

              Světový Den větru - Den otevřených dveří větrných elektráren a větrných mlýnů — Historical Airshow 2024 — Botanická zahrada Liberec — Historická slavnost Barchan — Den malých záchranářů — Dopravní nostalgie a DOD ve Slatině — Ševci - výstava v žebráckém muzeu — Pochod švihlé chůze v Týně nad Vltavou — Sportovní den ve vile Stiassni — Tělo v těle — Pražská muzejní noc — Soutěž — Rekapitulace

              15. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              8. června

              600. výročí bitvy u Malešova — Keltský dětský den v Zemi Keltů — Muzeum lidových staveb v Kouřimi — Vybarvený běh v Kroměříži — Festival Dotkni se Písku — Festival Doteky v Horním Maršově — Včelí svět v Hulicích — Den stromů na hradě Lukov — Přehlídka filmů Okna do světa — Vietnam blízký a vzdálený — Nepřítel naslouchá v Areálu čs. opevnění v Šatově — Soutěž — Rekapitulace

              8. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              1. června

              Den dětí na Zubačce — Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci SOOS — Pradědečkův traktor — Muzeum techniky Sokolov — Den dětí v Safari parku / S vysloužilcem do zoo — Dětský den na dostizích ve Velké Chuchli — Muzeum Boženy Němcové — Pohádkový les — Den dětí v Zoo Ostrava — Areál Žireč - Cyklomuzeum a Bylinková zahrada — Hradní hrátky — Soutěž — Rekapitulace

              1. 6. 2024 na ČT :D

              Napište nám