21 minut
Tamtam

24. červenec 2015

Obsah dílu

Na vlastní kůži středověkem — Obřanský obr — 666 let od založení hradu Kost — Barokní slavnosti — Cyril a Metoděj — Svatoanenské poježdění — Hrad Červený Kameň — Technic event — Prázdninová cyklojízda — Léto v kukuřici — Jaskyňa Driny — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:13
Na vlastní kůži středověkem
  Jaké je to být rytířem, sloužit králi a bojovat s padouchy? Na vlastní oči i kůži zažijete rytířský středověk: ležení, kompletně vybavené zbrojnice i střelnice i středověká krčma jsou připraveny pro malé i velké návštěvníky. Odvážlivci si budou moci vyzkoušet střelbu z luku, z kuše, hod vrhací sekerou a v historických dílnách mnoho řemesel: šperkařství, keramiku či vaření a další středověké aktivity.
  02:16
  Obřanský obr
   Umělečtí kováři a řemeslníci vám předvedou svá řemesla u Mlýna na cyklostezce vedoucí od Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou. Bušení kladiva na kovadlinu se bude nést do daleka, protože se bude pracovat, až se budou všichni potit. Přijďte obdivovat díla mistrů kovářů, kteří vás rádi vtáhnou do tajů středověkých řemesel.
   03:18
   666 let od založení hradu Kost
    Hradu Kost slaví 666 let od svého založení! Nádvoří ožije středověkou hudbou, kejklířskými a šermířskými vystoupeními a chybět nebude ani krčma. Uvnitř hradu bude připravený dobový knihtisk, středověký dětský kolotoč a divadlo pro děti. Na hradní zahrádku se slétnou sokolníci a v černé kuchyni pro mlsouny odhalí středověké recepty a pochutnají si na netradičních jídlech. A pozor, přijede i císař Karel IV.!
    04:26
    Barokní slavnosti
     V období baroka si lidé vychutnávali umění i jídlo plnými doušky. Zveme vás na barokní slavnosti s tvořivými dílnami inspirované barokem – malířství, sochařství, pokocháte se ukázkou barokních tanců, které se budete moci i sami naučit. A že se v baroku stravovali poctivě, uvidíte na ukázce stolování, odkud si třeba odnesete zajímavé recepty. Před zámkem nebude chybět ani jarmark či focení v kostýmech.
     07:30
     Cyril a Metoděj
      Velký zábavně–vzdělávací projekt se vydává na cesty! Na základě příběhu věrozvěstců Cyrila a Metoděje vznikla roadshow, která se uskuteční na různých místech České republiky. Těšit se můžete na divadelní představení, ukázky,jak se žilo na Moravě před příchodem věrozvěstů, znalosti si prověříte v kvízech a hrách, chybět nebude ani historický průvod městem, ukázky dobových řemesel, historickou hudbu či fotokoutek.
      08:19
      Svatoanenské poježdění
       Obnovovaná Rajnochovická lesní železnice zve milovníky jízdy vláčkem na ježdění po obnovených úsecích. Akce začíná v 9:00, připraveno je několik vláčků, hry a soutěže pro malé i velké, dobrá hudba i něco k snědku.
       09:18
       Hrad Červený Kameň
        Hrad Červený Kameň, jehož počátky sahají do roku 1240, vás zve na nezapomenutelnou prohlídku. Navštívíte bohatě zdobené pokoje, rytířský sál, provedou vás tajemným hradním podzemím a dozvíte se, jak se žilo na hradě. Nechybí prohlídka hradní stráže a také speciální program, jako např. 27. července představení „Slepá spravodlivosť“ – noční prohlídka vás zavede na středověký soudní proces.
        12:11
        Technic event
         Staňte se na chvíli akčním hrdinou ve sci-fi příběhu! Ve Zlatém jablku ve Zlíně odhalíte tajemství nejmodernějších technologií. Propletete se paprsky laserové sítě? Jak vytvořit laserové graffity či stát se bojovníkem hvězdných válek? To všechno na vás čeká v nákupním centru. K dispozici budou také herní zóny s konzolemi a speciální obrazovka s obsahem viditelným pouze speciálními brýlemi.
         12:58
         Prázdninová cyklojízda
          Bude to pořádný punk! Prázdninová cyklojízda ukáže ty nejoriginálnější, zvláštní a stará kola. Máte kolo pomalu z druhé světové války, zahraniční model, skládačku, dvojkolo, jednokolku, koloběžku, velociped nebo kolový prostředek, co se jen tak nevidí? Tak to rozhodně přidejte! Jízda startuje v sobotu v 16:00 před budovou Forum Nová Karolina a trasa končí v Zahrádce Cooltour Ostrava, kde dojde k představení stylových kol Artbike.
          13:50
          Léto v kukuřici
           Zábava po celý den a k tomu spousta her, tak to je kukuřičné bludiště. Zchladit se tady můžete v 7 metrovém bazénu s vlastní pláží, zaskákat si můžete na velkoplošné trampolíně, a jak zdolat slámovou pyramidu? No přeci lezením! Nově si tady pro vás připravili autodráhu, plážový voleyball a fotbálek. To je prostě pohodové léto v kukuřici!
           14:28
           Jaskyňa Driny
            Rádi byste se zchladili? Pak navštivte krásnou jeskyni Driny. Je jedinou zpřístupněnou jeskyní na západním Slovensku. Jeskyně vám nabídne soustavu užších puklinových chodeb, kde objevíte krásnou krápníkovou výzdobu.
            17:18
            Soutěž
             18:37
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              31. červenec 2015

              Přehled dílů

              608 dostupných
              Stopáž20 minut

              23. září

              23. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              16. září

              Děti, čtete?! — Hýbejte se s TERIbearem — Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu — Celosvětový den úklidu — Workshop pravěkých technologií — Smíchov žije — Zoo Chleby — Dny NATO v Ostravě — Napoleonské slavnosti — Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku — Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice — Soutěž — Rekapitulace

              16. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              9. září

              Podcast Alchymisti na rádiu Junior — Sportovní fesťáček v Teplicích — Africké muzeum Dr. Emila Holuba — Mezinárodní noc pro netopýry — Indiáni z Točníku — Maker Faire — Letecké muzeum Metoděje Vlacha — Brdské stromsázení — Dny evropského dědictví — Zámek a zámecké voliéry Bechyně — Bambifest Ostrava — Soutěž — Rekapitulace

              9. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              2. září

              Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se — Města čtou — Centrum textilního tisku v České Lípě — Sklářská slavnost na Kristiánově — Dožínky na Letné 2023 — Déčko turné po science centrech – 3. 9. Hvězdárna a planetárium Brno — Boheminium — Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku — Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně — Mezinárodní festival ohňostrojů Hlučín 2023 — Loučení s létem 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              2. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zoopark Zájezd

              Jaké překvapení najdou Míša s Markem mezi stovkou druhů exotických a domácích zvířat?

              27. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              26. srpen

              Art Camp v Borotíně u Boskovic — Déčko turné po science centrech - Pevnost poznání — Za pokladem ztraceného města v muzeu ve Šluknově — Hradozámecká noc na Hrádku u Nechanic — Bitva Mladějov 1915 — Živé dřevěnice ve Valašských kloboukách — Botanická zahrada v Bečově nad Teplou — Prázdninové klekání v Kittelově domě — Putování za kapybarou v jihlavské zoo — Trnkova zahrada v DEPO 2015 v Plzni — Čau, prázdniny v Kroměříži — Soutěž — Rekapitulace

              26. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Kadaň

              Míša s Markem se ocitnou v nejužší uličce v Česku, která se dostala i do Guinessovky!

              25. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž3 minuty

              Klášter Sázava

              Od jeskyně, kde žil sv. Prokop s tisícem démonů, putují Míša s Markem až do benediktinského kláštera.

              20. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              19. srpen

              Narozeniny Déčka v iQLANDII — Slavnosti sklizně v Bystřici nad Pernštejnem — Muzeum Czech Road Racing — Lukostřelecký turnaj na Sovinci — Řemeslná sobota ve Skutči — Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku — Roztočený svět: hybohledy a dřevoryty Pavla Macka — Volarské slavnosti dřeva — Památky bez bariér — Expozice karlovarského lázeňství — Hradní slavnosti v Polné s Jiřím z Poděbrad — Soutěž — Rekapitulace

              19. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zámek Vrchotovy Janovice

              Dokážou Míša s Markem projít divokou a nebezpečnou krajinou středních Čech po Naučné stezce Sidonie Nádherné na nádherný zámek?

              18. 8. 2023 na iVysílání

              Napište nám