Loutková pohádka o Malém pánovi, který si žije spokojeně ve svém domečku v Dutém kopci do té doby, než ho začne pronásledovat zlý sen o tajemném domě, kde najde to, co mu schází. Malý pán se tak vydává na cestu plnou dobrodružství a nečekaných setkání, na níž musí kromě jiných porazit i Drzého zmetka a Velkou tíseň. Koprodukční snímek ČT (2015). Mluví: S. Rašilov, K. Sedláčková, P. Liška, T. Vilhelmová, Z. Bydžovská, V. Javorský, M. Táborský, M. Krobot, V. Zawadská, V. Hybnerová, M. Mejzlík a další. Scénář L. Tuček. Kamera F. Sanders. Režie R. Beran

Pořad bylo možné přehrát do 7. 12. 2020
Video není k dispozici

V dutině malého vršku bydlel Malý pán. Bydlelo se mu tam celkem dobře, jenže jednou v noci se mu zdál podivný sen o zubatém domečku. Tam prý najde, co mu schází. Malý pán se od té doby nemohl zbavit pocitu, že mu opravdu něco schází, až to nakonec nevydržel a vydal se na dlouhou cestu, aby na otázku, která ho trápí, konečně našel odpověď. Čeká ho strastiplné putování, plné nebezpečných, legračních i tajuplných setkání s Rybabicí, Prázdnou hlavou, Knihomolem, Mistrem Drobným, Promodralem, Bádavci a celou řadou dalších. Věrnou průvodkyni najde Malý pán ve všetečné a zvědavé larvě Fídě. Porazí společně Velkou tíseň a jejího poskoka Drzého zmetka?

Adaptace úspěšné knihy Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha Velká cesta Malého pána vznikla za spolupráce výtvarníka F. Skály, scenáristy L. Tučka a režiséra R. Berana, loutky namluvili A. Rašilov, K. Sedláčková, P. Liška a další. Zpracování využívá klasické loutky a je zasazeno do reálného prostředí lesa.

Film Malý Pán není o smyslu života. Je o hledání človíčka, který se usilovně snaží zabezpečit svůj život potřebnými věcmi i věcmi jen tak pro radost. Je o chvíli, kdy mu hlavou probleskne představa něčeho jiného, pro co zatím nemá pojmenování, co mu však nepochybně a tíživě schází. Je o složité cestě za poznáním, o hledání vlastních mezer, které sice tušíme, že existují, ale které nejsme schopni ve složité krajině života vidět, správně pojmenovat a patřičným způsobem uchopit. Je také o pomoci druhých, jejíž smysl často v dané chvíli ani nechápeme.

Kupte si v eShopu

Stopáž85 minut
Rok výroby 2015
 D ST AD HD

Všechny koprodukční filmy České televize