Loutkové zpracování úspěšné dětské knihy „Velká cesta Malého Pána“

V dutině malého vršku bydlel Malý pán. Bydlelo se mu tam celkem dobře, jenže jednou v noci se mu zdál podivný sen o zubatém domečku. Tam prý najde, co mu schází. Malý pán se od té doby nemohl zbavit pocitu, že mu opravdu něco schází, až to nakonec nevydržel a vydal se na dlouhou cestu, aby na otázku, která ho trápí, konečně našel odpověď. Čeká ho strastiplné putování, plné nebezpečných, legračních i tajuplných setkání s Rybabicí, Prázdnou hlavou, Knihomolem, Mistrem Drobným, Promodralem, Bádavci a celou řadou dalších. Věrnou průvodkyni najde Malý pán ve všetečné a zvědavé larvě Fídě. Porazí společně Velkou tíseň a jejího poskoka Drzého zmetka?

Adaptace úspěšné knihy Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha Velká cesta Malého pána vznikla za spolupráce výtvarníka F. Skály, scenáristy L. Tučka a režiséra R. Berana, loutky namluvili A. Rašilov, K. Sedláčková, P. Liška a další. Zpracování využívá klasické loutky a je zasazeno do reálného prostředí lesa.

Film Malý Pán není o smyslu života. Je o hledání človíčka, který se usilovně snaží zabezpečit svůj život potřebnými věcmi i věcmi jen tak pro radost. Je o chvíli, kdy mu hlavou probleskne představa něčeho jiného, pro co zatím nemá pojmenování, co mu však nepochybně a tíživě schází. Je o složité cestě za poznáním, o hledání vlastních mezer, které sice tušíme, že existují, ale které nejsme schopni ve složité krajině života vidět, správně pojmenovat a patřičným způsobem uchopit. Je také o pomoci druhých, jejíž smysl často v dané chvíli ani nechápeme.

Malý pán na sociálních sítích

Napište nám