Studentský maraton

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pestrý večer se studentskými filmy. Z Letní filmové školy v Uherském Hradišti se představí šestnáct krátkých i delších, animovaných i hraných, humorných i napínavých filmů ze sedmi středních i vysokých škol, mezi nimiž nechybí slovenský zástupce – VŠMU Bratislava

Tříhodinový blok sestavený ze snímků, které vznikly v poslední době na středních a vysokých školách, chce diváky nejen pobavit – k čemuž by mělo přispět střídání žánrů, neotřelé nápady a zajímavé animační postupy, ale současně jim i ukázat, že studentský film nemusí být označením pro něco „ne tak úplně dokonalého“. Filmy, které byly vybrány, chtějí divákovi říci ještě něco důležitého: nezáleží na stopáži, nákladech na produkci a počtu natáčecích dnů, ale na nápadu a schopnosti vyprávět příběhy. A těch se studentům dostává mnohdy víc než profesionálům.

„Eventem“ z Letní filmové školy chce Česká televize divákům předat i další důležitou zprávu – nebude studentskou tvorbu prezentovat jen občas a jen tím, že promítne několik snímků. Od září letošního roku bude nový program ČT art věnovat jednou za měsíc (vždy v pondělí) studentské tvorbě speciální pozornost. Kromě snímků ze středních a vysokých škol z Česka i Slovenska bude jeho součástí také nový magazín.

Více na portálu ČT24

 • Co se studentskou tvorbou? Pověste ji do Průvanu!

  17. 7. 2013

  Na tuzemských filmových školách vznikne ročně na pět set snímků. Není škoda, aby všechny unikly divácké pozornosti? Koneckonců některý z nich může ukazovat na talentovaného a v budoucnosti úspěšného tvůrce, i známí filmaři nějak začínali, jak vás také přesvědčí Průvan - měsíčník věnovaný studentské tvorbě. Seznamovat se s ní bude možné pravidelně na novém kulturním kanálu ČT art a ještě o něco dříve, jednorázově, při Studentském maratonu na 39. Letní filmové škole.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Viktor 3. 8. 2013 11:07

  Neoznačená omezená licence

  Sakra, proč jste nenapsali, že licence je časově omezená? Takhle jsem to nestihl zkouk…

 • lucie 31. 7. 2013 14:53

  studenti

  Preji vsem zucasnenym aby dostali Cesko i Slovensky film z depky kterou ma jiz…

 • Marie 29. 7. 2013 10:17

  Všechny studentské filmy

  Je možné někde shlédnout opět všechny studentské filmy?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 180 minut – Rok výroby: 2013 – L
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje