Julia Ormondová jako odvážná vědkyně, pátrající na pláních Grónska po příčinách smrti malého chlapce. Koprodukční film podle dánského bestselleru.
Dále hrají: G. Byrne, R. Harris a další. Režie Bille August

Hrdinkou thrilleru uznávaného režiséra Billeho Augusta je Smilla Jaspersenová, krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého přítele ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro niž pracoval i jeho otec, mimochodem nezvěstný za podezřelých okolností. S pomocí svého přítele mechanika se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. Od tohoto okamžiku se i s přítelem ocitá v nebezpečí.

Režisér svěřil hlavní roli půvabné Julii Ormondové, vedle ní uvidíme Gabriela Byrnea a Richarda Harrise.

Film vznikl na motivy bestselleru Petera Hoega, který byl u nás vydán pod názvem Cit slečny Smilly pro sníh (Argo, 1997). Autor kniky Peter Hoeg se narodil v Dánsku v roce 1957. Ve svém životě byl baletním tanečníkem, hercem, závodním šermířem, spisovatelem, je nadšeným cestovatelem, strávil nějaký čas v Africe a karibské oblasti. Žije v Kodani se svou ženou a dvěma dcerami.

Dále hrají: G. Byrne, R. Harris a další. Režie Bille August

Napište nám