Chat

DoktorKA

Kateřina Cajthamlová

V dalším z pravidelných chatů se budete moci ptát samotné průvodkyně pořadem DoktorKA Kateřiny Cajthamlové. Jako obvykle začínáme ihned po skončení vysílání.

Záznam chatu ze středy 20. ledna 2016

franta: „Paní doktorko, četl jsem, že rohlík s másem je docela kalorické jídlo, je to pravda? Přijde mi to jako obyčejná snídaně, která by snad měla být v pořádku. Děkuji.“

Kateřina Cajthamlová: „Dobrý večer všem, za chvíli začne DoktorKa, tak doufám, že se vám pořad bude líbit.A začínám prvním dotazem. Rohlík s máslem je snídaně, v níž chybí bílkoviny a přebývají tuky. Pokud takto snídá dítě ve školce, je to relativně v pořádku, ale pro dospělého člověka je lépe ubrat máslo a přidat buď sýr nebo šunku, případně máslo vůbec nahradit třeba tvarohovou pomazánkou.“

Král: „Dobrý den, kostýmy ve stardance jste si mohla nechat? nebo ne? nebo byly vaše? :))“

Kateřina Cajthamlová: „Dobrý večer, kostýmy patří České televizi a zůstávají v kostymérně. Jejich výroba i zdobení je velmi náročné, to by byl velký výdaj pro televizi😊“

Lada: „Jakou hudbu ráda posloúcháte?“

Kateřina Cajthamlová: „Různou, ale hodně ráda mám indickou meditační hudbu, instrumentální skladby hrané na syrinze, ale i třeba Spirituál Kvintet, spirituály Janis Joplin, zkrátka nejvíc mě baví hudba s přesahem.“

Květa: „Paní Cajthamlová, mám na Vás takový soukromý dotaz... vždycky jste chtěla být lékařkou? Máte ráda svoje povolání? Proč? Zdravím Vás!“

Kateřina Cajthamlová: „Pro studium medicíny jsem se rozhodla ve třetím ročníku na gymnáziu a tehdy mě zajímala hlavně genetika a vědecký výzkum virů. Ve čtvrtém ročníku na medicíně jsem se zamilovala do interny, kterou považuji za rozsáhlý a velmi komplexní obor. Dnes se věnuji psychosomatice a těší mě dobré konce a zázraky uzdravení.“

Vlad: „Dobrý den. Když hubnu, kolik by měl být ideální rozdíl mezi přijatými a spálenými kaloriemi? Jsem muž.“

Kateřina Cajthamlová: „U ženy i muže je důležité při hubnutí zvýšit energetický výdej pohybem, zpravidelnit příjem kvalitních živin a čisté vody a zvýšit metabolický obrat. Příjem a výdej energie by se měl takřka rovnat. Omezíme hlavně nasycené živočišné tuky a přidáme vlákninu. Nikdy nesmí příjem klesnout pod úroveň našeho bazálního metabolismu.Proti celkovému energetickému výdeji by příjem měl být maximálně o 2000kJ nižší.“

Romana: „Dobrý večer :) jak je možné se dostat do publika na natáčení? :)“

Kateřina Cajthamlová: „Stačí se přihlásit produkci pořadu DoktorKA a až bude příště natáčení, pozvou Vás. Těším se na případné setkání!“

lenka p.: „Dobry den, jaky mate nazor na ockovani proti chripce, co se deje s naockovanymi viry v tele po letech? Nemuzou pak skodit? Dekuji.“

Kateřina Cajthamlová: „Očkování proti chřipce se nedělá kompletními viry. Nemusíte se tedy bát. Ockujeme povrchovými antigeny chřipkových virů. Proti těmto antigenům tělo vytváří protilátky, které zároveň mírně zvyšují imunitní odpověď i proti jiným patogenům.Povrchové antigeny virů se pak rozštěpí, v těle se nehromadí.“

miloslav: „dekuji, temer dokonaly porad“

Kateřina Cajthamlová: „To nás moc těší! Pochvalu vyřídím štábu.“

Romana: „Děkuji za odpověď, a kam se můžu ozvat produkci? máte nějaký kontakt?“

Kateřina Cajthamlová: „Napište na email České televize (vyhledáte v Googlu), předají to produkci pořadu, nebojte.“

Olda Suchoradský: „Dobrý den, paní Doktorko! Jsme s manželkou pravidelnými diváky Vašeho pořadu už druhý rok. Letošní pokračování je vývojově o stupeň lepší, než to loňské. Má švih, je zajímavé, ale není to jen šou, ale hodně se v něm dozvíme. |Protože píši během pořadu, možná že se ptám zbytečně a odpověď v pořadu zazní. Jaký máte názor na očkování proti chřipce? Jsem důchodce, kardiak a chodím na očkování přes 20 let. Jednou jsem vynechal a málem jsem to odnesl... Chytil jsem chřipku a manželka musela volat záchranku, měl jsem vysoké teploty a ztrácel vědomí. Přes moji kladnou zkušenost většina lidí v mém okolí a mého věku očkování odmítá, že je nebezpečné a chřipku spíše navodí. Jak mám těmto lidem argumentovat|? Děkuji“

Kateřina Cajthamlová: „Přečtěte si mou odpověď na předchozí dotaz. Je velmi dobře, že se necháváte očkovat, protože patříte do rizikové skupiny. Bát se očkování proti chřipce je hloupost, neočkujeme kompletním virem, nelze se tedy v žádném případě chřipkou po očkování nakazit. Naopak očkování zvyšuje i ne specifickou imunitu proti ostatním infekcím.“

Michal: „Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zda-li výtažky v zeleném čaji zlepšují a posilují náš imunitní systém nebo v čem je zelený čaj prospěšný našemu zdraví?“

Kateřina Cajthamlová: „Nefermentovany tedy zelený čaj obsahuje antioxidanty, barviva a stopové prvky a alkaloid thein ,podobný kofeinu, který má ale efekt na mozek i cévy spíš postupný, nikoli tak intenzivní jako káva. Efekt je tedy antioxidační - obrana proti volným radikálům a mírně stimulační na mozek a srdeční činnost, relaxační na cévy.“

marie novakova: „Dobry vecer, chodim spat pozde v noci a nevydrzim byt hladem, co je nejlepsi si dat, abych nepribirala? Vetsinou snim pripravenou snidani.....“

Kateřina Cajthamlová: „Poslední jídlo by melo být konzumované cca 4 hodiny před spaním. Pokud je nízkotučné, nemusíte se bát přibírání. Dlouhé hladovění přes noc naopak není dobrý nápad .Je dobře, že nakonec sníte tu snídani a netrápí té se hlady ani na noc nemlsáte“

Réza: „Dobrý večer, začal jsem teď řešit takové ty kalorické tabulky a nikde jsem nenašel, jestli i cigarety obsahují kalorie. Můžete mi odpovědět? Děkuji“

Kateřina Cajthamlová: „Doufám, že cigarety nejíte. Nejsou stravitelne, takže ne.“

karel: „Dobry vecer, Je nejaka sance (ze mocni sveta to zmeni), aby se mene pouzival v prumyslove vyrobe palmovy olej a nenicili se destne pralesy? dekuji.“

Kateřina Cajthamlová: „Bohužel je levný. Z hlediska zdravé výživy moc vhodný není, obsahuje nasycené mastné kyseliny, takže by lidé měli výběrem potravin, které ho neobsahují, ovlivnit poptávku. V opačném případě výrobci jen šetří a pokračují v jeho používání.“

Lucka: „Dobrý den. Dva dotazy na oblíbené sušené ovoce,(k sehnání většinou přeslazené.. (Švestky, meruňky, datle... ) Je správné ho mýt před konzumací? Jak moc cukru má, obsah sacharidů obsažen, není nezdravý? Resp. Jaké je vhodné množství na den, nebo týden... Děkuji.“

Kateřina Cajthamlová: „Je možná lepší koupit si sušičku ovoce a sušit je doma. Omýt sušené ovoce je vhodné těsně před konzumací, jinak riskujete, že Vám zplesniví. Ano, bývá příliš slazené, někdy dokonce ošetřené sířením.“

Jana Stejskalová: „Dobrý den, pani doktorko, mám dotaz ohledně mé 5 -leté dcery. Na imunitu jí dávám Imunoglugan, celkem jí ovoce a zeleninu, ale jakmile jde do školky tak tam jde maximálně 6x a je z toho nemocná 14 dní a pak se celý proces opakuje. Už nevíme s manželem co s tím , je mi jí líto jak pořád trpí nemocemi a vlastně to postihne i celou naší rodinu děkuji za radu“

Kateřina Cajthamlová: „Zeptejte se na imunologii, dcera možná potřebuje posílit imunitu výrazněji než jen glukany. Je možná třeba posílit buněčnou imunitu nebo dodat protilátky formou injekcí, případně upravit stravu omezením sladkostí. Někdo z rodiny může být také nosičem například zlatého stafylokoka nebo Helicobactera , což může vysvětlovat snížení imunity dcery. Zkrátka bude nutné navštívit imunologii a poradit se o postupu tam.“

Ladislav Klimek: „Dobrý večer, paní doktorKO. Zajímalo by mě, zdali máte nějaké znalosti a názor na přístup tisíce let staré tradiční čínské medicíny, kde se potraviny posuzují hlavně z hlediska termického účinku na lidský organizmus, tj. každá potravina je zařazena někam na "stupnici" od nejchladivějších po nejvíce hřejivé. Konkrétně u toho nachlazení je přístup následující. Nachlazení je přebytek chladu v těle, čili měli bychom se vyhnout ochlazujícím potravinám = citron, kiwi (účelem obojího je ochlazovat tropické obyvatelstvo, nikoli dodávat evropanům vitamíny v zimě. Vitamíny jsou podle nich přeceňovaný komerční úlet posledního století. Jsou sice životně nutné, ale máme je přirozeně i ve všech "našich" potravinách (zelí dejme tomu) a proto je netřeba řešit. Vyloženě nevhodný by byl i jogurt, který ochlazuje a navíc zvlhčuje prostředí ve střevech čímž vytváří lepší podmínky pro bakterie, kterých se chceme zbavit. Je tedy potřeba organizmus prohřát (zázvor, vývar, česnek) a doplnit tak energii.“

Kateřina Cajthamlová: „Podobné dělení zná i ajurveda a středověká medicína vycházející z teorie tělesných šťáv. Naše lidové léčitelství takto dělí byliny a potraviny. Vzhledem k tomu, že již více než 200 let lidé cestují a jednotlivé civilizace nejsou prostorově oddeleny, máme globalizaci s přesunem obyvatel po celém světě, je tento koncept poněkud zastaralý. Ale mléčné výrobky a mléko nejsou při nachlazení doporučovány ani u nás. S nad užitím potravních doplňků rovněž příliš nesouhlasím, jsou určeny jen pro doplnění stravy ne jako náhrada kvalitních potravin. Ale kdo dnes doma má kysané zelí vlastni výroby?“

Jan: „Děkuji za opět velice povedený díl :-)“

Kateřina Cajthamlová: „Vyřídím týmu pochvalu, děkujeme!“

Lucie: „Dobrý večer paní doktorko, mám dotaz můj 3,5 letý syn je nachlazený.Bolí ho v krku kašle bolího břiško a ucho a má rýmu.Paní doktorka nám předepsala Mucosolvan sirup,Sterimár do nosu,Fenistil kapky a Nurofen sirup.Přijde mi, že mu nic nepomáhá.Není nějaká babská rada ohledně čaju nebo něco čím bych mu mohla pomoci.Malej pláče a je nesvůj a já nevím jak mu pomoci děkuji moc za odpověď přeji pěkný večer.“

Kateřina Cajthamlová: „Babské rady jsou inhalace, výplachování nosánku slanou vodou, zazvorovy čaj, ale asi bych chlapečka vzala na ORL, kde by provedli výtěr z nosu a podívá li se, zda nemá zánět středního ucha. Pokud předepsané léky nepomohly, jsou možná potřeba antibiotika.“

Anča: „Dobrý večer paní doktorko, ráda bych se zeptala, zda máme větší riziko rakoviny v rodině, když moje i rodina přítele bojovala s rakovinou. Sama jsem podstupovala asi 10 x hormonál. stimulaci, táta zemřel v mladém věku na rakovinu (metastáze), máma bojuje s hormonální rakovinou. Bojím se, aby to nezdědili moje děti. Lze to případně ovlivnit i stravou - čemu se vyhnout. Nechci se zde příliš rozepisovat... Předem Vám velmi děkuji A.“

Kateřina Cajthamlová: „Nádorová onemocnění například prsu, trávicího traktu či pohlavních orgánů mají genetický podklad, nádory kůže, jater a jícnu i žlučníku nebo slinivky břišní zase víc souvisí se životním stylem, nádory centrálního nervového systému, žláz s vnitřní sekrecí nebo lymfatického systému jsou raritní a nedědí se příliš často. Hormonální stimulace nemiva za následek nádorové onemocnění. Zkrátka "rakovina" ještě neznamená, že situaci zdědil někdo z Vašich příbuzných. Poraďte se se svým lékařem, která preventivní vyšetření a opatření máte dodržovat Vy i děti v rámci prevence těch chorob, které se objevily ve Vašem příbuzenstvu.Držím palce.“

Petr: „Dobrý den Vážena paní doktorko Cajthamlová, sice to asi není k dnešnímu tématu, ale potřeboval bych poradit, jak se zbavit křečí a řidké, až přímo kašovité (vodové stolice)? Před 3 dny jsem na sobě pocítil klasickou známku, že na mě něco leze= bolesti kloubů! Nastala u mě ten den vysoká horečka téměř 40- bral jsem dle etikety prášek paralenu 500 a řádně potil, v noci 4x zvracení, i když už nebylo ani co. Další den pouze na rohlíku a černém + mátovém čaji. Když se mi podařilo teplotu srazit na 37 a náhle nastalo další zvracení, po chvilce byla teplota zpět na 39. Dnes se mi daří teplotu držet 37-38, žaludek přijímá potravu a neprotestuje= k snídani: suchý rohlík + banán, oběd: bramb. kaše + rybí filet, večer: vařená rýže + vařená mrkev. Vše zůstalo ve mně, ale teď mě trápí stále řidká stolice a křečové stavy, kdy je mi na zvracení a potom to zase po chvilce odezní. Prosím velmi laskavě, nevíte o co může jít??? Musím podotknout, že nebývám téměř vůbec nemocný, asi se jedná o nějakou virózu alá Egypský faraón... Předem mnohokrát děkuji za Vaši radu a informaci. Mějte se moc pěkně.“

Kateřina Cajthamlová: „Popisované příznaky opravdu vypadají jako viróza trávicího traktu. Pokud bude teplota s průjmem pokračovat dele než 3 dny, je třeba provést výtěr z konečníku a vyšetření krve nalačno a podle výsledků zahájit léčbu. Zkuste živočišné uhlí, ale pokud jde o infekční průjem, můžete potřebovat silnější léky.“

Mira: „Dobrý den, Moc by mě zajímalo,zda je vhodné použivat kokosový olej? A jaký je váš nazor na bio potraviny? Dekuji a pekny vecer“

Kateřina Cajthamlová: „Kokosový i palmový tuk jsou zdrojem nasycených mastných kyselin, ale jsou levnější, proto je výrobci široce využívají. Jejich nadbytečné množství však není ve stravě vhodné. Biopotraviny jsou méně zatíženy pesticidy,herbicidy a v případě chovu zvířat na bio farmách je v mase, mléce a vejcích méně cizorodých látek než ve výrobcích z běžných chovů. Bio potraviny podléhají přísnější kontrole v celém řetězci od výrobce ke spotřebiteli, musí ale mít značku kontrolního orgánu bioprodukce.“

Zdenda: „Dobrý den již dlouho sledují váš pořad a pravidelně si dělám zápisky. Za dva roky se hodlám jít na gymnázium a chtěl bych studovat medicínu. Už o tom uvažuji asi 7 let. Babička mě v tom podporuje a když už zmiňuje příklad tak Vás a jelikož jste zkušenější tak bych se rád zeptal jestli to je těžké popř. Jaký obor by ste si dnes vybrala děkuji“

Kateřina Cajthamlová: „Studium medicíny je velmi náročné a dlouhé, po získání titulu pokračuje specializační mi atestace mi a celoživotním systémem vzdělávání. Připravte se minimalně na 10 let tvrdé práce, která bude vyžadovat i hodně psychické odolností. Je vhodné získat i zahraniční zkušenosti v rámci studia, abyste si vybral obor, který Vás bude bavit a naplňovat. Ne nadarmo se říká, že byt lékař není jen povolání, ale i poslání. Interna mě baví stále, vybrala bych si ji znovu. Přeji Vám hodně sil, úspěchů a radosti ze studia i následné praxe. Na gymnáziu je třeba věnovat se biologii, chemii, fyzice, ale též jazykům, abyste mohl sledovat odborné časopisy. DRŽÍM PALCE“

Dana: „Dobry vecer,do kolika let je idealni otehotnet? Je mi 24let, dekuju a preju hezky vecer“

Kateřina Cajthamlová: „Plodnost ženy je nejvyšší do 25 let, pak plynule klesá. Po 35 roce věku se zvyšuje riziko postižení dítěte, proto dlouho neváhejte! Přeji krásné miminko a radost z něj!“

Karolína: „Mám ještě jeden dotaz. Můj mladší bratr má reflux. Jako miminko pořád blinkal. Později, když vypil třeba pomerančový džus, udělalo se mu nevolnost, nechtěl jíst a tím pádem mu šly žaludeční šťávy nahoru. Myslíme si, že to zdědil po dědovi, ten má též reflux, ale nevím v jaké intenzitě. Brácha na to bral léky Roseprasol. Už je nebere, nesmí nic kyselého, žádné citrusy. Tak se chci zeptat, jestli je to dědičné? K.“

Kateřina Cajthamlová: „Reflux může být dědičný, ale souvisí i se stravou a technikou jídla a pití (polykání vzduchu, rychlejší jedení)“

Lenka: „Mam dceru ktera ma ve veku 26let osklive akne,zkusily jsme uz vse, ma z toho deprese a nechce chodit mezi lidi,je mozne ji pomoci homeopatiky?“

Kateřina Cajthamlová: „Je to možné, někdy pomáhá auto vakcína, jindy s broušení kůže laserem, aplikace biolampy. ...nevzdávejte to a pátrejte. Homeopatii urcitě vyzkoušejte také.“

Lucie K.: „Vážená paní doktorko, zajímalo by mě, zda je pravda, že černý čaj "odebírá" z těla železo? Děkuji za odpověď a díky za Váš optimismus!“

Kateřina Cajthamlová: „Některé druhy fermentovanych čajů mohou mírně narušit vstřebávání železa, ale z těla ho ne odvádějí, nebojte.“

Kateřina: „Dobrý večer paní doktorko,nebude se věnovat v některém z dílů tématu správnému stravování při směnném provozu?Děkuji“

Kateřina Cajthamlová: „Než v pořadu DoktorKA, spíš se tomuto tématu věnují v pořadu Hubněte zdravě na Regionu. Podivejte se do archivu Ceskeho rozhlasu, na toto téma tam už nás pořád byl.“

Svatava: „Dobrý večer paní doktorko. Zaujala mě informace o snížené imunitě, která se projevuje častým nachlazením, rýmou... Mnoho let, cca 17 trpím rýmou, vodnatou, nemůžu dýchat, kapesník je mým věrným společníkem. Ráno po probuzení, první co musím udělat je sahnout pro kapesník. Čas od času jsem se pokusila u lékaře požádat o pomoc. Většinou jsem dostala tabletky na alergii. Před několika lety jsem se opět odhodlala k obvodní lékařce, která mě poslala na alergologii. Zjistili mi, že netrpím alergickou rýmou. Pak jsem byla poslána na ností, kde mi lékař zjistil polypy, které neúspěšně léčil a o rýmu se nezajímal. Já osobně si myslím, že polypy mám z té neustálé rýmy. Měla by jste pro mě nějakou radu? Můžu říci, že rýma není život ohrožující, ale velice nepříjemná, obzvlášť, když nemá konce. Děkuji“

Kateřina Cajthamlová: „V případě nosních polypů připadá v úvahu po jejich odstranění provádět výplachy nosu slaným roztokem. Po ptejte se v lékárně po technice a pomůckách na domácí výplach nosu, případně vyhledejte homeopata či akupunkturu. Obojí může hodně pomoci.“

Zdeněk: „Moc vám Děkuji vážená paní Cajthamlová za odpověď je mi vše hned jasnější a Můj poslední dotaz mám mít do ZŠ prezentaci o CMP co si myslíte, že by bylo zajímavé v ní zmínit? Moc děkuji a přeji krásný večer“

Kateřina Cajthamlová: „Urcitě to, že cévní mozkové příhody vznikají buď krvácením nebo nedokrevnosti mozku a že jejich příčina je v cévách a kardiovaskulárním systému, zřídka ve vrozene vyduti mozkové cévy. Nu a podívej se znovu na díl o mrtvici z letošního roku, najdeš tam spoustu informací! Ať se referát podaří!“

Monca.t: „Dobry vecer pani doktorko, Jaky mate nazor na lek condrosulf 400 na klouby? Je mi 26 a aktivně sportuji a klouby bych si rada chranila,dekuju za odpoved“

Kateřina Cajthamlová: „V mládí stačí jist občas gumové medvídky, tlačenku nebo želatinu, na Chondrosulf jste mladá. Ale 400 mg Vám preventivně urcitě bude stačit. Preparát je účinný.“

Franta: „Dobry vecer,je nejaky problem s doplnenim zivin kdyz nechci jist maso? Dekuju“

Kateřina Cajthamlová: „Problém je v bílkovin ach, železe a vitamínu B12. Pokud ale jíte mléčné výrobky, sójové výrobky, luštěniny a vejce, maso nepotřebujete.“

Bara: „Dobry den,mam osobnejsi dotaz,nevysavaji vas pacienti v ordinaci? Myslim to tak,zda si problemy neberete domu? Dekuju“

Kateřina Cajthamlová: „Dotaz je hezký. Musíme se učit všimnout si přetížení a přílišného vypětí a bránit se vyčerpání. To platí o práci s lidmi obecně. Prevence syndromu vyhoření se netýká jen lékařů a ostatních zdravotníků, ale též sociálních pracovníků, kněží i dozorců, policistů, úředníků. Každý z nás musí dbát o psychohygienu, ne identifikovat se s pacienty a klienty a všímat si, že nás některý případ neúměrně vyčerpává a ptát se proč. Pomáhá sport, umění, hudba, přátelé a koníčky. A když je zle, pak dovolená, případně předání pacienta kolegovi.“

Eliska: „Krasny vecer,co si myslite o takzvanem volném dni?ze si jednou za tyden dam vse,na com mam chut,dekuju za odpoved“

Kateřina Cajthamlová: „Nu,moc s tím nesouhlasím. Jako lepší varianta mi přijde nemít takové výkyvy a raději si zkontrolovat příjem živin, případně se s někým poradit. Stridat askezi a přejídání je jednak dlouhodobě neudržitelné, jednak se vlastně nikdy ne rozhodnete pro změnu "doživotní". Ale pokud máte výsledky, může to byt i v pořádku.“

Olca: „Dobry den,je mozne si za vami prijit jen popovidat do ordinace? Jste tak moc prijemna ze bych to mela rada jako ocistu duse,ikdyz nemam konkretni problem“

Kateřina Cajthamlová: „Záleží na tom, o čem si chcete povídat. Ale klidně přijďte. 😊“

Michal: „Dobry den,stalo se vam nekdy,ze vas pacient v ordinaci necim prekvapil,ci ohromil? A cim?dekuju“

Kateřina Cajthamlová: „Mnohokrát. Nejčastěji nějakými absurdními informacemi z internetu, někdy také úžasnou spoluprací a rychlostí úzdravy. Pár pacientů mi napsalo třeba báseň, namaloval i obrázek nebo něco vyrobili. Při práci s lidmi je ohromujících věcí, naštěstí hodně. Možná i proto je ta práce naplňující.“

Kristyna: „Hezky vecer,co si myslite o kliceni potravin? Dekuju“

Kateřina Cajthamlová: „Sama si nechávám klíčit mungo, řeřichu a pšenici. Klíčky mi moc chutnají.“

Lenka: „Hezky vecer, Zajimalo by me,jak se otuzovat? Jsem neustale zmrzla“

Kateřina Cajthamlová: „Začněte procházkami za každého počasí, sprchováním vlažnou vodou, saunováním a snížení m teploty v ložnici. To jsou nejúčinnější způsoby.“

Klara: „Dobry vecer,chtela bych se zeptat zda existuje prostredek na posileni zil? Např kneipova koupel,zda je vhodna? Moc dekuju“

Kateřina Cajthamlová: „Urcitě ano. A ne křížit nohu přes nohu, nosit vhodnou obuv a prádlo, případně podpurne punčochy“

Kája: „Chci se jen zeptat. Jaká je Vaše oblíbená slavná osobnost? Hudby a třeba herectví? Díky“

Kateřina Cajthamlová: „Z našich zpěváků Eva Pilarová a třeba také Xindl X, z herců si vážím paní Stašové a Čvančarové.“

Tamara: „Dobry vecer,co si myslite o botoxu? Dekuju“

Kateřina Cajthamlová: „Víc se mi líbí kyselina hyaluronová.☺. Děkuji všem za dotazy, ale odpovídám vám už skoro tři hodiny a klíží se mi oči, tak mi dovolte popřát všem Dobrou noc, děkuji že se díváte a zachovejte nám přízeň. K dotazům se urcitě ještě v pořadech vrátíme. Hezky se vyspěte! Vaše Kateřina Cajthamlová“