Artefakta

Hodnocen poadu:
1 2 3 4 5 Poet hlas: 15  
Sdlet
| Poslat odkaz

Diskuse

Tato diskuse je urena pouze k vmn nzor mezi divky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo pipomnku tvrcm poadu, obrate se, prosm, na Divck centrum T nebo pouijte tento formul.
 • Evžen Huml 6. 10. 2013 21:21 (!) Reagovat 1 +1 -1 12

  tak vzhledem k vyjadřování pana Vachka je docela zřejmé, co z té dýmky kouří

 • Bořivoj Navrátil 5. 10. 2013 16:21 (!) Reagovat 7 +1 -1 12

  Paní Šnirychová: "Díky tomu, že na to (dabing) není dost času..."

  Tak nevím, jestli mi to vštípila moje češtinářka či jsem si to takto časem vyložil sám a jsem tedy, spolu s dalšími studenty, které učila, proti zbytku Čechů v menšině, ale cítím, že tady dostává čeština taky na frak. My přece nevzdáváme "díky" za tento neutěšený stav, kdy na dabing není dost času a peněz, právě naopak, jsme rozmrzelí, trápí nás, ne? Podle mě měla paní Š. říct: "Kvůli tomu, že na to není dost času..." V tomto světle se mi zdá její stěžování na úroveň češtiny, která je jinde v TV ke slyšení ve "špatném dabingu či od moderátorů a politiků" trošku nepatřičné. Ale asi je nás málo, co tento "malý" rozdíl ve významu mezi "díky" a "kvůli" takhle vnímáme.

 • Michal 3. 10. 2013 17:46 (!) Reagovat 16 +1 -1 2

  Pokud chcete servilní podlézavce, pusťte si něco jiného, než Jana Rejžka. Já jsem za něho rád a je naopak škoda, že takových moderátorů není víc. Z politických debat mě napadá už snad jen Martin Veselovský. Oběma bych dokázal pár věcí vytknout, ale to nic nemění na tom, že v tom, co dělají, jsou na špici.

 • Nespokojená divačka 3. 10. 2013 02:07 (!) Reagovat 6 +1 -1 7

  Ten Rejžek mi leze šíleně na nervy! Znám ho převážně díky každoročnímu předávání cen Grammy, které živě vysílá ČT. Ty jeho zcestné komentáře, které mají nulovou informační hodnotu, mi vždy zkazí zážitek z večera a druhý den si předávání cen pouštím na YouTube znovu bez komentáře. Nejhorší je když se snaží mluvit anglicky, ta jeho výslovnost je na úrovni dítěte v mateřské školce (a to bych to dítě ještě urazila). ...Až jsem se z toho naštvala, jdu spát!

  • nasty 3. 10. 2013 17:32 (!) Reagovat 13 +1 -1 0

   Rejžekovu ironii si většina hostů zaslouží

   Pokud chcete poslouchat chlácholivé vtírání, pusťte si Radiožurnál. Paní Šnirychová se projevila jako patetická manipulativní lobbystka, a ještě k tomu osahávala hosta, kterého potřebovala umlčet, jelikož mu argumentačně nesahala ani po kotníky. Já bych jí ze studia vyhodil. Na druhou stranu, pan Rejžek občas setře někoho zcela nespravedlivě. Jenže když tu nebude Rejžek, koho se ty pokrytecké ksichty budou bát?

   • Klaudie 3. 10. 2013 18:11 (!) Reagovat 15 +1 -1 2

    Chudák študák si musel myslet, že pro něj přišla klekánice.

  • Muhlhaus 11. 10. 2013 14:50 (!) Reagovat 0 +1 -1 13

   ten díl o dabbingu

   byl sice dosti slabý, ale zase díl o opeře, který uváděl taky Rejžek, byl dle mého velice zajímavý (možná v celkově neslaných-nemastých Artefaktech zatím nejzajímavější - hlavně díky dobře vybraným hostům). Co se týče angličtiny, tak Rejžek z angličtiny překládá, takže asi anglicky umí. Ale je to Čech, tak proč by měl mluvit jako rodilý Londýňan nebo New-Yorčan? Dokonale nemluvil Havel a nemluví ani třeba Dalailama - a vadí to?!

 • LSD 3. 10. 2013 00:24 (!) Reagovat 5 +1 -1 0

  Proboha, ta paní Šnirychová, kde jste ji vyhrabali?

  • Muhlhaus 11. 10. 2013 14:40 (!) Reagovat 0 +1 -1 12

   nejlepší je ten její názor,

   který všude hlásá, že kdyby nebylo dabingu, zanikla by čeština! Nevím, čím si zasloužila, že je k ní zrovna "zlý kritik" Rejžek tak servilní - už před časem si spolu notovali v rozhlase.

 • nasty 2. 10. 2013 12:27 (!) Reagovat 5 +1 -1 2

  Tragikomedie dabérů

  Zásadní informace zazněla až na konec, tedy že dabing je nástroj totalitních režimů. Je typické, že jediný kdo dokázal perfektně argumentovat byl student, a ne ten, kdo "umělecky obohacuje" češtinu namlouváním filmů. "A co ty babičky, tetičky, strejčkové očíčkama by musely číst pííísmenka, a vůbec co čeština?" Paní zvyklé na kulturní import nedochází, že v ČR přes veškeré snahy také ještě existuje původní tvorba v češtině. Doteky paní Šnirychové pana Jelínka byly odporné. To ho chtěla ta očarovat, nebo osahávat? Ten má nervy ze železa, ale něco na to říct mohl, pěkně v přímém přenosu. ČT by měla vystavit zákaz vstupu lobbystickým čarodějnicím, ale pak by se asi potýkala s nedostatkem personálu pro provoz stanice.

  • palef 2. 10. 2013 13:36 (!) Reagovat 1 +1 -1 3

   Souhlasím s tímto názorem. Raději volím titulky před dabingem, ale dabing nezavrhuji. Spojovat dabing s uchováním českého jazyka je nesmysl. Zeptejte se pana Buriana na stav na Islandu či ve Skandinávii. Domnívám se, že většina tamní produkce je otitulkovaná a přitom jsou lidé na svůj jazyk více hrdí. Zdálo se mi, že paní Šnirychová si přečetla něco o studentské unii v bulváru a nebyla schopna/nechtěla pochopit, co studenti vlastně chtějí. Alespoň prvních 5 minut po příchodu pana Jelínka. Sleduji Artefakta pravidelně, ale tohle byl asi nejméně moderovaný pořad, co jsem viděl (invektivní otázky paní Šnirychové, nezapojení pana Žďánského do debaty, odbíhání od tématu ke stavu českého jazyka a čtení atd.). Ideální by bylo duální vysílání, kdy by si divák mohl sám vybrat, které umělecké dílo, původní film či dabing, chce sledovat.

  • jarmil 3. 10. 2013 10:05 (!) Reagovat 0 +1 -1 7

   Jak

   Nástrojem totalitních režimů jsou i noviny, televize, školy, odbory, policie, armáda. Všechno zakážeme?

   • nasty 3. 10. 2013 17:50 (!) Reagovat 1 +1 -1 11

    Studentská unie dabing zakazovat nechce

    pan Jelínek to opakoval mnohokrát, když mu to stejně jako teď Vy předhazovala A.Šnirychová. Vyvozujete směšně nesmyslné závěry z požadavku na zavedení duálního vysílání.

 • coco 2. 10. 2013 10:42 (!) Reagovat 13 +1 -1 0

  Alice Šnirychová

  Brrr, ta paní je hrozná. Jako by žila v nějakém svém soukromém vesmíru a navíc někde v minulosti. Víc k tomu nemám co dodat. Další dva hosté byli v pohodě.

  • Klaudie 3. 10. 2013 00:05 (!) Reagovat 4 +1 -1 3

   Študák byl na jedničku, jediný měl argumenty srovnané, a nenechal se vyštengrovat, když ho ta hnusná ježibaba osahávala. I když teda ohradit se měl, kdyby tohle před kamerou dělal olezlej dědek mladé dívčině, už by byl za katrem.

 • Klaudie 2. 10. 2013 04:27 (!) Reagovat 23 +1 -1 0

  Zkušenost učitelky jazyků

  Studenti, kteří se dívají na filmy s titulky, téměř okamžitě získají mnohem lepší schopnost porozumět mluvenému i psanému slovu, později se i lépe vyjadřují slovem i písmem. Ta vyžilá klekánice si myslí, že naučit se cizí jazyk znamená automaticky zapomenout ten mateřský. Opak je pravdou - čím víc jazyků člověk ovládá, tím lepší porozumění má pro svůj mateřský jazyk. Je vidět, že klekáníce se bojí o svůj chlebíček a nechce studentům dovolit ani tu možnost přepnout si na film v původním znění.

  • Miloslava 2. 10. 2013 07:15 (!) Reagovat 7 +1 -1 0

   Naprostý souhlas

   Ano, naprosto souhlasím. K výuce jazyka vždy doporučuji, pouštět si filmy v originálním znění, ucho si potřebuje zvyknout a naposlouchat intonaci. Dabing je skvělá věc, ale proč dnes téměř nelze zajít do kina na film v originálním znění?

   • M.Rejčová 3. 10. 2013 12:45 (!) Reagovat 0 +1 -1 12

    dabing v kině

    Zde bych se přiklonila k argumentům paní AŠ, do kina jdu na VELKÝ obraz a hledání titulků dole na plátně pro mne znamená, že místy nevidím film a místy kašlu na, co říkají, abych si mohla užít obrazu. Kdežto v TV titulky v pohodě zvládnu i s obrazem, ty rozměry hrají svou roli. Jinak mladík hovořil naprosto rozumně, požadavky té unie mi přijdou jako dobré a nikoho (natož český jazyk) neohrožující. Např. můj muž nesnáší titulky, ale na zmiňované pořady Hra o trůny nebo Sherlock se nedívá ani v českém znění. Naproti tomu v pondělí jsme (k mému velkému překvapení) oba zůstali koukat na Příběh Alvina Straighta a přestože byl titulkovaný a šel až po půlnoci, vydrželi jsme u něj oba, protože to byl silný film.

 • Kristýna, studentka 1. 10. 2013 23:33 (!) Reagovat 2 +1 -1 3

  dabing

  skvělá prezentace názorů zástupce SU, naprosto souhlasím!

 • 25. 9. 2013 23:19

  Přspĕvek byl smazn kvůli porušen pravidel diskuse.

  « | | 2 3 4 5 6 | | » (6)

Polete svj koment


 *

 *
E-mailov adresa nebude v diskusi viditeln. E-mail vyplte v ppad, pokud chcete, aby Vs mohli ostatn teni kontaktovat prostednictvm naeho webu.


 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Sledujte diskusi e-mailem

Pspvky zadan do diskuse vm budeme poslat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci kad zprvy bude odkaz pro odhlen.

 *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Polete svou pipomnku


 *

 *  *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

» Pravidla diskuse na webu esk televize

» Nahlsit nevhodnou diskusi

Stop: 45 minut – Rok vroby: 2013 – ZJ  HD
nr: Publicistika
Vysln poadu

Tento poad v souasnosti nevyslme. Mete si vak nechat zaslat zprvu, pokud se objev v aktulnm vysln:

Nastavit pipomenut

Star data vysln vech dl najdete kliknutm na nsledujc odkaz.