Dnes na téma Vztahy a rozchody. Filmový magazín s rozhovory a ukázkami tvorby studentů filmových škol a krátkometrážní nezávislé tvorby

Obsah dílu

Přehrát vše

Vlastní zkušenost je klíčovým zdrojem každé autorské tvorby. Vztahy ve studentských filmech jsme se už zabývali, tentokrát se k tomuto tématu vracíme i s akcentem na reflexi rozchodů.

Doménou fikce jsou dramata či komediální situace, které lidé (a filmové postavy) prožívají na osobní rovině, ambicí tvůrců je i dosáhnout zobecnění. Zastavíme se u několika tematicky a stylisticky různých příkladů, které s tímto motivem či tématem pracují s úsilím o různé přesahy.

Vývoji mezilidských vztahů a osudů se dlouhodobě a v časosběrné perspektivě věnuje dokumentaristka Helena Třeštíková, reportážní sonda nahlédne do její dílny.

Magazín Průvan je dokumentární sondou, představující česko-slovenské studenty či nedávné absolventy filmu, mladé nezávislé filmaře a jejich dílo. Vytváří jej v autorské spolupráci dokumentaristé Zuzana Piussi a Vít Janeček, reportážní sondu realizuje Eva Lammelová.

Stránka pořadu: www.facebook.com/magazinPruvan

Stopáž122 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrMagazín