Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jiří Lelek 7. 10. 2017 17:53 Reagovat 2 0

  Miluji podobná hlásání: "Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný."

 • Arnošt Novák 6. 3. 2010 20:53 Reagovat 5 0

  Vysílací čas

  Lidé z manéže jsou velmi zajímavým počinem ke zdokumentování historie cirkusů v Českoslovenksu a je škoda, že jsou vysílány v tak nešťastnou dobu, kdy nemám šanci se na ně dívat. Očekával bych alespoň, že budou k vidění v ivysílání na internetu, ale bohužel nejsou. Opravdu rád bych se na seriál díval, ale takto nemohu...

 • Fanda Cirkusák 5. 3. 2010 15:31 Reagovat 3 0

  Lidé z manéže

  Je velká škoda, že tento dokument není možné zakoupit na DVD nebo alespoň VHS. Na trhu najdeme spoustu různých filmů, pro někoho samozřejmě zajímavé, jinak bezcené a přesto je lidé kupují. Přitom dokumentární cyklus o cirkusech- o takovém pokladu, který má v česku tak hlubokou historii, nenajdeme nic. To mne velmi mrzí a byl bych rád, kdyby tento dokument vyšel někdy, alespoň v limitované sérii. Ocenil bych to velmi a myslím že takových zájemců jako jsem já, by zde bylo více. Je to tak trochu narážka na ČT, která by si mohla vzít k srdci tuto věc a DVD vydat. Je nutno udržovat národní bohatství a tradice, kterými právě český cirkus je. Ať žije CIRKUS!!!

 • Tomíííno 15. 1. 2010 21:34 Reagovat 2 0

  SUPER

  Moc Vám děkuji za cyklus Lidé z manéže, škoda jen, že jde v tak neatraktivní čas :-( Budete ho opakovat?

  • Timur 30. 1. 2010 21:15 Reagovat 1 0

   Fakt super

   Přesně tak, veliká škoda, že nejde dát tento pěkný cyklus Lidé z manéže v dřívější hodinu. Snad někdy v budoucnu.

 • pavel sekera 19. 3. 2004 11:38 Reagovat 1 0

  lide z maneže

  Nadherný dokument. Bohužel lidí chodí stále méně do cirkusu. Ještě jednou děkuji.

 • Marie Navrátilová 10. 3. 2004 13:26 Reagovat 0 0

  vřelé poděkování

  Skláním se před p. režiserem a všemi co se na seriálu Lidé z Manéže,podíleli(a to nejen proto že jsem z rodiny Wertheim,a tím že majitel cirkusu Henry byl můj děda,)ale proto že si dal tu práci sehnat tolik materiálu o cirkusech.Jsem velice ráda že lidé nezapomínají na profesi artista,klaun,drezér a jiné. Lidé kteří tuto profesi udržují to dělají s láskou,(co já pamatuji)a radostí. Přeji mnoho úspěchů v práci i životě. S pozdravem Marie Navrátilová cirkus Humberto

 • Vojta B. 10. 3. 2004 12:32 Reagovat 1 0

  Lidé z manéže

  Dobrý den, díky za cyklus Lidé z manéže. Myslím, že odkryl řadu dosud netušených stránek naší historie. Rovněž se domnívám, že volba průvodce cyklem nemohla dopadnout lépe. Pan Ctibor Turba je prostě FANTASTICKÝ. Přimlouval bych se za reprízu celého cyklu, třeba v nočních hodinách. S pozdravem Vojta B.

 • martin 26. 2. 2004 02:53 Reagovat 0 0

  lide z manéže

  Škoda, že tento pořad je již "vyčerpán na několik let v ČT". Dramaturgicky a režisérsky naprosto plytký.Škoda, české cirkusy by si zasloužily daleko víc.Martin

 • dpicman 11. 2. 2004 08:21 Reagovat 0 0

  Cirkusy a Varieté

  Vážení, po zhlédnutí posdleního dílu o lidech z manéže, jsem trochu zklamán, že nebyla věnována dostatečná pozornost významu Pražského Varieté (Grand Podniky Drahňovský). Z názoru některých artistů to vypadalo tak, že tam byli centrálně nadirigováni. Ale to není zcela pravda. Můj otec jako dlouholetý dirigent orchestru Pražského arieté Mgr. D. Pičman (nyní je mu 94 let) by o tom mohl vyprávět.Pro artisty to byla výborná reklama. Já sám jsem se s mnoha artisty setkával již od dětských let. Otec tam s určitými přestávkami fungoval až do roku 1965. Varieté tehdy představovalo určite kulturní centrum. Nevím jaké máte záznamy, ale z Varieté se prováděli přímé přenosy Československou televizí. Účinkovalo tam mnoho zahraničních artistů a umělců včetně velmi významných našich i zahraničních herců a hudebníků. Artisté z Číny, Kuby, Brazílie, SSSR, atp. Můj otec se také jako dirigent zúčastnil prvních zahraničních výjezdů Cirkusu Humberto do Polska a Rumunska. Nechci se tady zabývat celou činností Pražského Varieté, která by sama o sobě zahrnoval téma na celý jeden díl. To jenom pro informaci, celý pořad se mi proto zdál trochu tendenčně zaměřen, a chyběli mu určité dobové souvislosti. S pozdravem D. Pičman

 • Roman Rogner 4. 2. 2004 00:28 Reagovat 0 0

  Jestl je můj komentář neobjektivní, co je potom pořad Lidé z manéže?

  Pan Výška se mýlí ve více věcech: - seriál popisuje drezur zvířat a v nejménně dvou dílech tomu bylo věnováno poměrně dost času. Ale kdyby jen popisoval, staví právě drezuru do role něčeho normálního - nebudeme mlátit zvířata jako naši dědečci, jen prostě pochopíme psychickou stránku zvířat, a zvířata se nám podřídí. To přece tak není. Popis metod ceskych cirkusaku najdete na http://www.svobodazvirat.cz/cirkusy/i ndex.html - Evropa se vůbec s trendem chovu zvířat v cirkusech nevyrovnala, čeká všechny státy velká diskuze, která povede k razantnímu omezení a zpřísnění chovu alespoň volně žijících zvířat. My jsme se ve svých návrzích snažili trochu předběhnout ostatní evropské země a nepodařilo se. Alespoň máme dobrou půdu pro budoucnost. Jen chybou jednoho poslance nebyl schválen zákaz chovu medvědů. A omezeností jiných poslanců nebyl schválen zákaz tygrů, medvědů a dalších. - člověk, který není z manéže a je občasným pozorovatelem okolí zvěřinců a cirkusů a není vtažen do cirkusáckého kolotoče, jistě pocítil bídu života zvířat. A pokud máme s čím srovnávat (tedy s dobrými ZOO) je naší povinností usilovat o konec cirkusů se zvířaty. pro začátek přinejmenším s těmi domestikovanými.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi