Autentickým světem českých cirkusů a varieté provází legenda české pantomimy, Ctibor Turba. Závěrečný díl je věnován mladé generaci cirkusových podnikatelů a artistů a jejich snaze přežít v současných podmínkách (2004). Připravili V. Novák a B. Rychlík

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V závěrečném dílu cyklu Lidé z manéže se setkáme s těmi, kteří se snaží zachovat tradici cirkusového podnikání a artistického umění v podmínkách moderní doby. Připomeneme si osud slavného zimoviště státních cirkusů v Horních Počernicích a dozvíme se o cirkusu mimů Alfred, který je příkladem pronikání artistických a cirkusových prvků do světa pantomimického a divadelního. Předznamenává tak dnešní trend nového cirkusu, fyzického divadla, jenž je renesancí a zároveň přetvářením světa tradičních šapitó.

Osou tohoto dílu je však dvouleté putování cirkusu Jo-Joo po českých zemích od února 1999 do návratu na zimoviště v listopadu 2000.

Se svými výpověďmi vystoupí mladá generace potomků tradičních českých cirkusových a artistických rodů Kaiserů a Berousků, které tak snad mají svou budoucnost zajištěnou.

S diváky se rozloučí průvodce seriálu Ctibor Turba výstupy inspirovanými moderní cirkusovou klauniádou v pojetí klauna Davida Chiny.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrDokument