Štáb České televize sledoval osudy malého rodinného cirkusu, dvou tradičních kolotočářských rodin, popového zpěváka ze světské rodiny a také českou legendu – Cirkus Humberto.
Režie: Marek Dušák. Scénář: Bára Kopecká.

Přehled dílů

6 dostupných
Stopáž41 minut

1/6 Jak přežít zimu

Kolotočáři i lidé od cirkusu, jak známo, od jara do podzimu kočují se svými přívěsy od štace ke štaci. Co ale dělají v zimě? Z čeho žijí? Co pro ně znamená rodina? V prvním dílu nového seriálu Světští se diváci seznámí s většinou hlavních protagonistů a uvidí, jak se světský chystají na jaro.

6. 9. 2017 na ČT2
Stopáž40 minut

2/6 Sezóna začíná

Na konci února vyráží světský na sezónu. Rozjezdy ale nebývají hladké. Kolik práce a nervů stojí za každým cirkusovým představením, jak se žije na pouti a co obnáší, snažit se uživit šoubyznysem?

13. 9. 2017 na ČT2
Stopáž40 minut

3/6 Potíže se musí překonávat

Co to znamená být nemocný, když není nemocenská? Proč se světský žení a vdávají hlavně mezi sebou? A proč se nejvíc cení pracovitost? Že život „u kšeftu" rozhodně není peříčko, odkryje třetí díl seriálu Světský.

20. 9. 2017 na ČT2
Stopáž40 minut

4/6 Rodina se nezapře

Alan Kellner prodělal druhý infarkt, ale „kšeft je svatej" a cirkus musí hrát, zvlášť když rodinná tradice sahá až do 19. století. Jarek Šimek po letech navštíví svou světskou rodinu. Vedle toho v dalším dílu seriálu Světský uvidíme, jak se jedná se lvy a co to obnáší trénovat na vystoupení.

27. 9. 2017 na ČT2
Stopáž40 minut

5/6 Hlavně vydržet

Co člověka nutí vytrvat v rodinné tradici, když práce je těžká a výdělek nejistý? Jak se světský staví k problémům? Co bude, až peníze nebudou? Dá se v českých podmínkách dělat světový cirkus? Hlavně si neříkat, že něco nejde.

4. 10. 2017 na ČT2
Stopáž40 minut

6/6 Co dál?

„Přežili jsme Hitlera i komunisty, přežijem i Babiše…" Platí to pro všechny světské v Čechách? I když se nedaří, světský mají návod, jak se stavět k životu. Jejich způsob života se zdá býti nakažlivým... Zvlášť, když má člověk rád zvířata. To vše v posledním dílu seriálu Světský.

11. 10. 2017 na ČT2

Napište nám