Osoby a obsazení

V hlavních rolích
Jiří Langmajer
Ivan Laušman

Jiří Langmajer

Bývalý podvodník a lobbista, budoucí Spasitel. Jestliže se v budoucnu bude používat rčení „česká poctivost" či „česká bojovnost", bude to především jeho zásluha. Ale cesta k tomu je ještě dlouhá.


Lenka Vlasáková
Doktorka Mráčková

Lenka Vlasáková

Šedá eminence a žena dvou tváří, která provozuje přírodní aqua lékárnu, jež vydává za obyčejnou akvaristiku. Jako dvojitý agent slouží vodníkům i Vatikánu a ještě je na to hrdá, protože prý udržuje stabilitu.


Jiří Bartoška
Hubert Vydra

Jiří Bartoška

Mocný muž, který má nad stolem portrét Babiše. Jako on chce ovládat celé jedno odvětví a postupně se mu to i daří. Je předsedou českého vodnictva a kandiduje do Sladkovodní aliance. Utajení mu vyhovuje, protože je praktické pro byznys.


Ivana Chýlková
Nora Vydrová

Ivana Chýlková

Vodnice po pětadvacetiletém manželství. Zdatná konspirátorka, která podporuje svého muže a synka jak jen to jde.


Kryštof Hádek
Robert Vydra

Kryštof Hádek

Prominentní synek mocného muže, který má náročný úkol: najít si holku se stoprocentním aquagenem a zplodit stoprocentní vnoučata. Jenže stoprocentních vodnic je už dnes málo…


Luděk Sobota
Eduard Baretti

Luděk Sobota

Vodník z přesvědčení. Písmák, buditel a vodnické svědomí. Všem připomíná, že posláním vodníků je chránit vodu a ne s ní kšeftovat. Chce coming out a převzít zodpovědnost za vodu. Je trochu zmatkář, ale podstatné věci vidí velmi správně.


Laušmanovo děvče, které veškerou moudrost načerpalo z lesklých časopisů. Ač jí to nikdo nevěří, Laušmana skutečně miluje. Naučíme se od ní, že když je člověk upřímný a úmysly má čisté, vzdělání z lifestylových časopisů úplně stačí.


Simona Babčáková
Komisařka Jará

Simona Babčáková

Neúplatná a obávaná vyšetřovatelka, jejímž hlavním cílem je dopadení a usvědčení Laušmana. Jak ale víme, ulovit lobbistu je těžší, než se na první pohled zdá.


Kristýna Boková
Johana Baretti

Kristýna Boková

Matka je kdesi na útěku, otec – aspoň jak se zdá – Eduard. Kdyby nebyla vodnicí, byla by úplně normální holkou.


Jaromír Dulava
Otec Voda

Jaromír Dulava

„Zatracen buď Herodes a zatracena Salome a jejich potomkům budeme se mstít a topiti je po všechny dny až do velkého soudu. Kámen.“ Vodnický kněz, budoucí aquabiskup.


Marian Roden
Biskup Láska

Marian Roden

„Oba chceme pokračování slibně rozjeté kariéry, pane Sikorský. Já chci do Vatikánu, vy na Atol. Přece si to vzájemně nezkazíme!“


Richard Stanke
Viceprezident Sladkovodní aliance Sikorský

Richard Stanke

„Vodní národ čeká renesance, pane biskupe, církev už jen pomalý zánik. Víte proč? My světu nabídneme vodu. Co nabízíte vy?“


Radek Holub
Krysa

Radek Holub

Je mu asi 700 let a žije v labyrintu pod Vyšehradem. Chtěl by zemřít, protože už všechno slyšel a je to furt dokola, ale jako správný katolík si život vzít nemůže. Hlídá divnou vodu a zbožňuje Michala Tučného.