Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Vít Rossignol 30. 9. 2013 17:49 Reagovat 0 0

    Vzpomínka na ČLTK i LTC

    Pro nás, kteří jsme se na Štvanici tenis naučili jako děti v 50tých letech je pořad nostalgický, ale není příliš vyčerpávající, jak by si asi zasloužil. Byl to vždy ostrov sportu s unikátní kombinací: tenis a hokej, v létě to a v zimě to druhé (sporty byly sezónní a více-méně amatérské v té době), přesto obojí na nejvyšší světové úrovni! A celá země tím žila! Na Štvanici byl hokejový klub LTC, základna našich prvních vicemistrů a mistrů světa,s mnoha esy v obou sportech současně (Jarda Drobný byl v národním týmu hokeje a Vl.Zábrodský hrál i Davis Cup!) Tam také utrpěli komunisté těžké mravní údery;národní team pak musel skončit v kriminále ještě ověnčený medajlemi a Drobný pak vyhrál Wimledon a dost demonstrativně se už nevrátil; v poválečné době strachu a milicionářů v rádiovkách to bylo aktem hrdinství a i vzorem, rodičům, tak i nám, že je tu jiná tradice. Zcela neúměrné uvítání a ocenění po r.'89 takové legendy českého sportu jako byl Jarda Drobný mrzelo mnoho lidí. Celá 50. i 60.léta držel prapor českého tenisu Jiří Javorský - ani slovo v celém pořadu - nemohl ven,tak mu na Štvanici vozili světové hráče k exhibicím, tak jsme jako kluci viděli Ulfa Schmidta, Nik.Pietrangelliho, Knighta, atd. Vyhrál 9 mistrovských titulů v singlu a dokonce mix se Sukovou na Rolland Garros!Zdá se mi, že tenis netěží z úspěchů a velké tradice, je v rukou provinčních funkcionářů, svět.osobnosti jsou aktivní jinde, pro tradici grandslamových a Davis Cup vítězů nemáme ani turnaj na úrovni; Kodeš to zkusil ze své pozice,snad to jednouvyjde, až se sejdou lidé schopní zorganizovat podmínky.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi