Co to je za zázračnou ženu a jak to dělá, že je tak laskavá? Iva Janžurová v komedii své dcery Sabiny Remundové (2003). Dále hrají: letošní jubilant J. Lábus, E. Holubová, S. Zázvorková, Z. Bydžovská a další. Kamera V. Opletal. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Je to malá senzace. Do české televizní dramatiky vstoupila nová autorka. Jmenuje se Sabina Remundová. Poprvé se o jejím psaní zmínila její maminka – Iva Janžurová, když se připravovala na roli do televizního filmu Přepadení. Text přinesla na natáčení. Byla to smutná komedie o opuštěné ženě jménem Maryška. Tvůrčí skupina Heleny Slavíkové a Alice Nemanské ho však nepřijala. Shodla se až na druhém textu. Ten dostal název Na psí knížku a byl přijat. Sabina sama si vybrala za režiséra Františka Filipa s tím, že mu bude asistovat, aby si svou další věc mohla už režírovat sama. Tak se stalo. Proto je na titulcích uvedena nejen jako autorka scénáře, ale také jako asistentka scény. Každý začátek je tvrdý.

Do hlavních rolí byli obsazeni všichni, které si Sabina vysnila: Iva Janžurová, Jiří Lábus, Stella Zázvorková a Eva Holubová. Za kamerou stanul klasik televizní kamery Vladimír Opletal. Film se natáčel v Praze a okolí ve dnech 1. 3. až 21. 3. 2002.

Obsah filmu:

Jarmila Kukačová je uklízečka v nemocnici. Pro její jméno jí tam neřeknou jinak než „Kukačka“. Kukačko dojděte, Kukačko přineste… Jarmilka dojíždí do pražské nemocnice z venkova, kde žije už dvacet let „na psí knížku“ s Pepou Padrnosem – dělníkem na skládce odpadu. Když mají v nemocnici nějakého pacienta v depresi, pošle za ním primář Kukačku. Ví, že ta ho z deprese zaručeně dostane. Co to je za zázračnou ženu a jak to dělá, že je tak laskavá a pořád samý úsměv?

* 26. 1. 1950


Stopáž75 minut
Rok výroby 2002
 ST
ŽánrFilm 15+