Rodiče mají dost práce sami se sebou, jak mohou ještě zvládat svoje děti… Francouzská komedie o tom, co všichni velmi dobře známe.
Hrají: V. Lindon, I. Candelierová, O. Gourmet, I. Carréová, A. Martinesová a další. Režie Pascal Thomas.

Středa je ve Francii den, který patří dětem - nechodí do školy, věnují se nejrůznějším zájmovým kroužkům, sportům, nebo se jen tak scházejí a hrají si. Pro rodiče je to snad jeden z nejhorších dnů v týdnu. Musí zabezpečit docházku na mimoškolní činnost a samozřejmě vědět, co jejich děti dělají v době volna. "Ještě, že jsou větší děti, aby se postaraly o ty menší," říká jedna z malých hrdinek filmu. A skutečně, děti si vytvářejí svůj svět, svoji komunitu, ve které existuje velká solidarita, stejně jako nepochopení. Scénaristé situovali obrázek jednoho z takových "šílených dnů" do města Nantes, kde je počasí stejně rozmarné, jako osud našich hrdinů - dětí a jejich rodičů, kteří se snaží nejen porozumět svým blízkým, ale především sami sobě. Francouzský film Středa, ten šílený den! je velmi dynamická, až nervní, místy hořká komedie, která bude blízká nejen těm, kteří mají děti, ale i těm, kteří je viděli třeba jen z dálky.

Film je postaven jednak na silném, propracovaném scénáři, ale zejména na vynikajících hereckých výkonech dětských představitelů a známých francouzských herců jakým je například Vincent Lindon.

Napište nám