Světový den mládeže

Přímý přenos mše svaté s papežem Františkem, kterou v Rio de Janeiru vyvrcholí setkání mladých křesťanů z celého světa

Tradice celosvětového setkání katolické mládeže s papežem, založená Janem Pavlem II., završí v příštím roce 30 let. Představuje intenzívně prožitý týden, jehož vyvrcholením je sobotní vigilie a následná nedělní závěrečná mše svatá.

Česká televize vysílá přímý přenos Světového dne mládeže od roku 2005, tradičně v tříletém intervalu, v jakém se tato událost za střídání kontinentů koná. Ve zmíněném roce jsme se podívali do Kolína nad Rýnem, kde svou premiéru a svou první zahraniční cestu prožíval tehdy papež Benedikt XVI. S mládeží z celého světa se stihl potkat v rámci svého pontifikátu celkem třikrát: v roce 2008 v Sydney a v roce 2011 v Madridu, kde pozval mladé do Rio de Janeira již na rok 2013, s ohledem na konání Mistrovství světa ve fotbale v Riu v roce 2014.

Letošní světové dny mládeže budou opět výjimečné, svou premiéru si zde prožije papež František. Papež, který nerad cestuje, dal najevo, jaký význam má pro něho tato událost, když s ní spojil svou první a jedinou zahraniční cestu v tomto roce. V přímém přenosu s ním pod širým nebem prožijeme závěrečnou mši svatou, kterou ze studia na Kavčích horách divákům zprostředkují Kateřina Rózsová a Vladimír Málek.

Stopáž120 minut
Rok výroby 2013
 L