Přímý přenos benefičního večera pro Nadaci Taťány Kuchařové z ostravské auly Gong. Účinkují: K. Gott, O. Ruml, V. Špinarová, M. Žbirka, P. Kolář, W. Daněk, D. Kraus, P. Forest, L. Gažiová, L. Pavlásek a P. Vydra. Moderuje L. Mareš. Režie D. Sís

Cílem večera Nadace Taťány Kuchařové je připravit pro diváky příjemnou podívanou – zábavný večer, v rámci kterého se budou moci seznámit s tématikou sociálních služeb pro seniory, umožňujících jim aktivní a důstojné stáří v jejich vlastních domovech a získat prostředky na podporu projektů pro seniory v rámci celé ČR. Finanční prostředky budou získávány ve formě darů od předem domluvených donátorů a formou DMS od diváků, či zasláním částky na sbírkový účet Nadace.

Z jeviště se divák přenese také do čtyř reportáží, které popisují příběhy seniorů, kteří využívají sociální služby a jejich osobních asistentů, pečovatelů či dobrovolníků a jimž Nadace TK prostřednictvím jednotlivých neziskových organizací pomáhá.

Cílem reportáží je představit sociální projekty pro seniory, zejména osobní asistenci, pečovatelskou službu, dobrovolnictví a seznámit veřejnost z fungováním těchto služeb a ukázat, že jsou to služby dostupné všem, kteří o ně mají zájem. Pomoci rodinám, které stojí před těžkým rozhodnutím, jak zvládnout péči o své rodiče či prarodiče, že není nutné umisťovat seniory předčasně do ústavů, ale že lze i tuto péči zvládnout bez toho, aniž by museli změnit svůj dosavadní život, např. odchodem jednoho z pečujících ze zaměstnání.

Večer představí dárcovství jako něco, co by člověk měl udělat pro radost sám sobě, pro dobrý pocit, protože tím zlepší život těch, kteří to potřebují.

S jednotlivými projekty, které Nadace podporuje, se můžete seznámit na oficiálních stránkách a budou také představeny v rámci benefičního koncertu.

Každý, komu je tato problematika blízká a chtěl by pomoci zlepšit stávající situaci seniorů v České republice, může pomoci:

  • zasláním dárcovské SMS ve tvaru „DMS FONDSENIORU“ na číslo 87 777
  • zasláním finančního příspěvku na číslo sbírkového účtu Fondu seniorů 1212121212/0100
Stopáž81 minut
Rok výroby 2013
 L
ŽánrZábava