Záznam koncertu z Obecního domu v září 2012.

Rafinované svůdnice a bojově odvážné ženy ve zpěvoherní literatuře si do svého pražského recitálu ve Smetanově síni Obecního domu v Praze vybrala lotyšská mezzosopranistka, současná hvězda newyorské Metropolitní opery Elina Garanča. Můžete tedy vedle Gounodovy Královny ze Sáby obdivovat Čajkovského Pannu Orleánskou i proradnou Saint-Saënsovu Dalilu, včetně orchestrálního Bakchanále. Hlavní blok vystoupení tvořily scény z Bizetovy Carmen, která byla zastoupena dvěma verzemi Habanery, koketní Seguidillou, kartovou árií i cikánskou písní „Když udeří se na cimbál“. Večer prodchnutý španělským koloritem byl korunován vznosnou Granadou Augustina Lary.

Původem lotyšská mezzosopranistka Elina Garanča u nás poprvé vystoupila v roce 2007. Ačkoliv měla už tehdy řadu zkušeností z předních světových scén, stále se o ní ještě hovořilo jako o vycházející hvězdě. Když se vrátila do Prahy v srpnu 2010, byla už ve svém oboru hvězdou první velikosti. V září 2012 přijela vyhledávaná pěvkyně znovu. A opět bohatší o nový životní rozměr: Stala se totiž maminkou.

Televizní záznam zprostředkuje v první řadě nádhernou hudbu ve špičkové interpretaci. Večer dirigoval Elinin životní partner Karel Mark Chichon, který vás ochotně provede uváděným repertoárem.

Napište nám