Deset let, sedm vrcholů StarDance

V roce 2006 byla dostavěna dálnice D5, o jejímž zbudování rozhodla vláda už v roce 1963, Mirek Topolánek se stal předsedou vlády – hned dvakrát, řidiči si museli začít zvykat na bodový systém a Karlu Gottovi se narodila třetí dcera. Koncem roku se na obrazovkách České televize rozezněla dnes notoricky známá znělka taneční soutěže StarDance. Táňa Kuchařová, která v roce 2006 jako první Češka získala titul Miss World, asi ještě neměla tušení o tom, že za sedm let přijde nabídka k účasti ve StarDance, stejně jako nic netušila ani jiná Táňa, Vilhelmová, která v roce 2006 získala Českého lva za film Štěstí a ve StarDance si zatančila o rok později. Deset let, sedm ročníků, tři králové a čtyři královny tanečního parketu.

„Je to přesně deset let od doby, kdy se poprvé na televizních obrazovkách objevila taneční soutěž StarDance. A zrodil se skutečný fenomén. Navíc fenomén na poli televizní zábavy, což je obecně žánr náročný. StarDance se ale stala živoucím důkazem toho, že zábava nemusí být podbízivá ani laciná, že může být naopak kultivovaná i elegantní.

Za oněch deset let a sedm ročníků představila StarDance padesát osm známých osobností nejrůznějších profesí, které dobrovolně podstoupily náročnou výzvu a vrhly se do úmorných tréninků a pečlivých příprav s nejistým výsledkem. Všichni účastníci ale ukázali, že pevná vůle a odhodlání nakonec vždy vedou k obdivuhodným výkonům.

StarDance je pořadem úspěšným. I my v České televizi se těšíme na každou další řadu. Zároveň ale cítíme závazek vůči všem divákům a jejich očekáváním, jsme si vědomi toho, že musíme udržet vysoko nastavenou úroveň kvality a navíc překvapit něčím novým. Rozhodně se o to i letos pokusíme a slibujeme, že to zase bude tanec!“

Petr Dvořák, generální ředitel České televize

To nejlepší ze StarDance knižně a na DVD

Výhry, prohry, slzy, příběhy. Výpravná kniha StarDance… když hvězdy tančí vychází 14. října v Edici ČT. Výběr toho nejlepšího ze sedmi ročníků bude pro fanoušky k dispozici i na DVD. K prodeji budou v běžné obchodní síti nebo v e-shopu České televize.