Uprostřed dvousetleté honby za zlatem peruánských indiánů. Tajemství je největší pokušení pro Lukáše Vaculíka a Zuzanu Norisovou v seriálu České televize (2005). Dále hrají: I. Racek, J. Hubinská, G. Škrabáková, M. Roden, M. Chmelařová, O. Prajzner, M. Przebinda, D. Rainischová, M. Duba, D. Suchařípa, P. Cisovský, J. Monczka, H. Paseková, K. Huberová a další. Scénář A. Vašíček. Kamera P. Kožušník. Režie R. Motyčka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
V Moravském Krumlově se při demolici starého sklepení nalezne 200 let stará truhlice a v ní kosterní pozůstatky mladé andské indiánky. Další průzkum vede k domněnce, že by to mohla být poslední incká princezna. Ale kde se vzala na Moravě na sklonku 18. století? Nález vzbudí velký rozruch a rozkryje otázky, jejichž řešení vede postupně k pozoruhodným odhalením.
Ve starém příběhu z 18. století se prolínají osudy potomků sesazených inckých vládců, španělských dobyvatelů i polské šlechty. Zdrojem konfliktů a příčinou násilných úmrtí je nikdy nepotvrzená existence zlatého pokladu. Místo jeho uložení i cestu k němu zná vždy jen potomek vládců, který vlastní kipu. Soudobý nález z Moravského Krumlova vyvolá nový zájem dnešních potomků z Peru, Polska i Španělska a novou sérii záhadných úmrtí.
Tajemství je největší pokušení – Armín s Nelserovou postupně doplňují mozaiku pozoruhodných událostí nejen z průběhu dvou století, ale i ze současnosti. Přestože dojdou k jádru věci, divák se opět dozví víc – a v tom je pokušení i této epizody.

Foto © Lenka Kordulová

Stopáž52 minut
Rok výroby 2005
 ST
ŽánrSeriál