Strážce duší

Brána andělů

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zabíjí, nebo uzdravuje objev alchymistů rudolfínské Prahy? Tajemství je největší pokušení pro Lukáše Vaculíka a Zuzanu Norisovou v seriálu České televize (2005). Dále hrají: M. Kuklová, V. Kratina, K. Hádek, T. Matonoha, I. Racek, F. Derfler, J. Pecha, D. Viktora, E. Vrbková, D. Suchařípa, P. Ferebauer, G. Pyšná, V. Kudla, I. Urbánek, J. Žáček a další. Scénář A. Vašíček. Kamera P. Kožušník. Režie P. Jandourek

Strážce duší
Brána andělůStrážce duší
Brána andělůStrážce duší
Brána andělůStrážce duší
Brána andělů
Strážce duší přivádí diváky do tajemných zákoutí Prahy. Odkazuje na renesanční atmosféru, která přála okultním vědám a alchymii. I dnes má svou přitažlivost starý Faustův dům na Karlově náměstí, ve kterém v době Rudolfa II. pobýval magistr Edward Kelley (historický pravopis jména je ovšem Kelly). Jeho magické schopnosti a spojení s jinými světy jsou dnes vnímány spíš jako atrakce, kterou zmiňují průvodci turistů při vycházkách Prahou. Pamětníci starých filmů si Kelleyho vybavují jako lehce komickou figuru čaroděje koketujícího s výrobou kamene mudrců a s pokusy o sestrojení umělého člověka.
Jenže co když působení alchymistů v rudolfínské Praze vedlo ke skutečným objevům? Co se totiž stalo při náhodném propojení někdejších alchymistických postupů s experimenty dnešních pokoutních chemiků, kteří se zabývají omamnými látkami? Naši hrdinové se ocitají v situacích, které zprvu nemají vysvětlení bez důvěry ve schopnosti dané jen některým vybraným jedincům. Praktická ukázka hypnózy v medickém klubu ve Faustově domě se poněkud vymkne z rukou – zdá se, že ústy hypnotizované dívky začne promlouvat někdo jiný neznámým jazykem. Jak se Armín postupně dostává hlouběji do nitra a historie Faustova domu, množí se v okolí nejasná úmrtí. Najde se někdo, kdo rozumí záhadnému jazyku? Zabíjí, nebo uzdravuje objev alchymistů rudolfínské Prahy? V tajemství je největší pokušení i pro Armína, ale divák se přesto dozví víc.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

Foto © Lenka Kordulová

Video není k dispozici. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Jaroslava Brokešová 2. 2. 2018 04:44

  Hrobka ÄŤasu 2018

  DĂ­ky seriálu Strážce duší a výšeuvedenĂ©mu dĂ­lu, jsem se letost v lednu 2018 vy…

 • Aleš 28. 6. 2017 17:58

  Další díly

  Budete natáčet další díly dekuji

 • Ĺ tybnerová M. 11. 2. 2016 22:54

  DobrĂ˝ den, chtÄ›la bych se zeptat, zda tento seriál opÄ›t zaĹ™adĂ­te v tomto roce …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2005 – ST
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady