Přehled dílů

50
alternative text

Věda na vlastní kůži (50/50)

Co dělat, když vás zasype lavina? — Jak se stát přeborníkem v házení žabek? — Neměl by Santa Claus vyměnit své sobí spřežení za psí?

alternative text

Věda na vlastní kůži (49/50)

Strkají pštrosi opravdu hlavu do písku? — Co dělat při řízení na náledí? — Může lampa svítit, aniž bychom ji připojili do sítě nebo k baterii?

alternative text

Věda na vlastní kůži (48/50)

Jak se žilo kromaňoncům? — Můžeme být bez motoru rychlejší než vítr? — Čím nejlépe odstranit žvýkačku?

alternative text

Věda na vlastní kůži (47/50)

Za jakých podmínek by se nám podařilo jezdit na čtverhranných kolech? — Má krokodýl silnější skus než jaguár? — Podaří se vyrobit dvoumetrovou figurínu z čokolády?

alternative text

Věda na vlastní kůži (46/50)

Oklame pouhá maska počítačovou identifikaci obličeje? — Jaký materiál je skutečně nepromokavý? — Jsou živí koně silnější než ti, co se skrývají pod kapotou?

alternative text

Věda na vlastní kůži (45/50)

Rekapitulace tří nejzajímavějších pokusů: — Kolik energie denně vydají malé děti? — Lze vyhodit auto do povětří tak jako v akčních filmech? — Podaří se figurínu Jamese vyslat až do stratosféry?

alternative text

Věda na vlastní kůži (44/50)

Udržela by pavučina i člověka? — Jak vyrobit obrovskou cukrovou vatu? — Dalo by se házet o dvoumetrovým frisbee?

alternative text

Věda na vlastní kůži (43/50)

Jak nebezpečné jsou kroupy? — Může se z obyčejného člověka stát superhrdina dštící oheň? — Proč se špagety nikdy nerozlomí jen na dva kusy?

alternative text

Věda na vlastní kůži (42/50)

Unese nás něco tak křehkého jako vejce? — Opravdu jsou pasoucí se krávy fascinovány projíždějícími vlaky? — Jak se chránit, abychom si při pádu neublížili?

alternative text

Věda na vlastní kůži (41/50)

Můžeme se na obyčejné houpačce otočit kolem dokola? — Skutečně nelze papír složit na polovinu víc než sedmkrát? — Dalo by se energie zvířat využít ke svícení?