Na Jamese Bonda je i černá magie krátká. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu (1973). Dále hrají: Y. Kotto, J. Seymourová, C. James, G. Holder, B. Lee, L. Maxwellová a další. Režie Guy Hamilton

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Krátce za sebou jsou během výkonu služby zabiti tři agenti britské tajné služby: jeden během jednání OSN, další v New Orleansu a poslední na karibském ostrově San Monique. Agent 007 James Bond se proto vydá do New Yorku a spojí se s věrným kolegou ze CIA Felixem Leiterem. Brzy však padne do pasti harlemského drogového mafiána, jenž si říká Mr. Big a jenž má k ruce několik všeho schopných zabijáků. Bondovi se podaří utéct a přes New Orleans vypátrat hlavního podezřelého: tím není nikdo jiný než premiér republiky San Monique Kananga. On a Mr. Big jsou ve skutečnosti jedna a tatáž osoba, která má velmi odvážný zločinný plán: na ostrově řídí velkovýrobu heroinu, kterým hodlá zaplavit světový drogový trh. Proti Jamesi Bondovi má soukromou armádu, temná kouzla vúdú a krásnou pannu Solitaire s věšteckými schopnostmi…

Film Žít a zemřít znamenal začátek bondovské kariéry pro třetího představitele agenta 007 Rogera Moorea, který se v postavě Jamese Bonda objevil celkem sedmkrát. „Výbušná“ titulní píseň Paula a Lindy McCartneyových byla nominována na Oscara.

Svět Jamese Bonda

Svět Jamese Bonda

„Nehraješ Seana Conneryho, hraješ Bonda!“ Film Žít a nechat zemřít přichází s novým protagonistou v roli Jamese Bonda. Jak herec Roger Moore bojoval se ztvárněním proslulého agenta? Hovoří Alex Mikšovic.

Koktejl

Martini podle Jamese Bonda

6 cl vodka
1 cl Martini Extra Dry

Protřepat, nemíchat.

Do šejkru dávkovat přísady. Protřepat a nalít do koktejlové sklenky. (Vůbec poprvé – díky Solitaire –zjišťujeme, jakému poměru vodky a vermutu agent 007 dává přednost. Uvedený poměr ho zařazuje k velmi suchým koktejlům.)

Roger Moore
herec

Roger Moore

* 14. 10. 1927

† 23. 5. 2017


Originální názevLive and Let Die
Stopáž117 minut
Rok výroby 1973
 )D( ST HD
ŽánrFilm