Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Britský film (1962). Hrají: S. Connery, U. Andressová, J. Wiseman, J. Lord, Z. Marshallová, B. Lee, L. Maxwellová a další. Režie Terence Young

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti…

První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962.

Svět Jamese Bonda

Svět Jamese Bonda

Tehdy neznámý Sean Connery zaujal při castingu na roli Jamese Bonda svou kočičí chůzí. Pak už ho stačilo jen obléknout... O Dr. No, vůbec prvním snímku s Jamesem Bondem, mluví Alex Mikšovic.

Koktejl

Martini Medium Dry, vodka a vermut, 2:1

4 cl vodka
2 cl Martini Extra Dry
vermut

Protřepat, nemíchat.

Medium Dry znamená, že je v koktejlu poměrně dost vermutu. Suchost koktejlu tohoto typu se upravuje podílem vermutu. Čím méně vermutu, tím sušší koktejl.

Sean Connery
herec

Sean Connery

* 25. 8. 1930

† 31. 10. 2020


Originální názevDr. No
Stopáž105 minut
Rok výroby 1963
 )D( ST HD
ŽánrFilm