Přivítejte na pódiu české Rolling Stones!

Klikněte pro větší obrázek Všechny filmy Alice Nellis mají jedno společné – jejich zápletky se točí okolo rodinných vztahů. Ať už vztahy mezi rodiči a dospělými dětmi (Ene Bene), mezi jejich sourozenci a partnery (Výlet), rodina v krizi (Tajnosti), nebo rodina, po které toužíte a často ji nemůžete mít (Mamas & Papas, Perfect Days). Revival se z tématu rodinných vztahů vymyká jen zdánlivě. Rocková kapela je přece taky svým způsobem rodina – společenství několika chlapíků, které místo pokrevních vazeb spojuje sdílená vášeň pro bigbeat. Ale nejen to. Taky jsou tu, stejně jako v jakékoli jiné rodině, různé vzájemné sympatie a antipatie, staré křivdy, společné vzpomínky, otřepané vtípky a tajná spojenectví.

V případě kapely Smoke je to „rodina“, která si dobu své slávy zažila před mnoha lety. Z někdejších vlasatých rockových idolů československé mládeže jsou dnes postarší pánové, kteří se za ty roky vydali každý svou cestou. A každý z nich si stihl nastřádat své vlastní osobní průšvihy. Každý žije ve vlastním, úplně odlišném světě, takže pokud spolu znovu mají začít hrát, schyluje se k velkému třesku. Dokážou ti čtyři spolu ještě vůbec vydržet?

Klikněte pro větší obrázek Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu přerůstá přes hlavu.

Klikněte pro větší obrázek To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde…

Klikněte pro větší obrázek Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty.

Klikněte pro větší obrázek A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)… Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník… i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí.

Klikněte pro větší obrázek Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. Slepého bubeníka raději ani nezmiňujeme.