Ještě pořád není konec

aneb Co dělají hrdinové seriálu Pot, slzy a naděje rok po ukončení natáčení

Mnohé reakce diváků předpovídaly brzké ukončení kariéry tomu či onomu. Žádná z těchto předpovědí se ale nesplnila. Děti z našeho seriálu se nevzdávají snadno – i když je potu a slz čím dál víc. Protože naděje, ta neumírá.

Klikněte pro větší obrázek Houslista Lukáš Děkanovský začal chodit na osmileté gymnázium a daří se mu skvěle. Kromě toho, že má jako vždy výborné známky, dál pracuje na svých všestranných zájmech: v Základní umělecké škole ve Starém Plzenci pokračuje ve studiu hry na housle a sólového a sborového zpěvu, je stále členem místního folklórního souboru Úslaváček, dál chodí na výtvarku, učí se hrát tenis. Od září taky navštěvuje dětskou taneční školu, kde se s ostatními dětmi učí tančit společenské tance. Zda mu maminka k této příležitosti konečně koupila vysněného motýlka, už jsme se nedozvěděli. Na housle mu to jde čím dál líp, letos získal 2. cenu ZUŠ v oboru sólové housle a v létě pojede spolu s bratrem, který hraje na klavír, na hudební kurz pro talentované žáky. Svůj herecký talent Lukáš uplatnil ztvárněním jedné z hlavních rolí v muzikálu Čertovská pohádka.

Klikněte pro větší obrázek I modelka Adéla změnila školu – od září chodí do prvního ročníku na střední. Stále zhruba dvakrát do měsíce „pendluje“ mezi Vsetínem a Prahou. Do hlavního města dojíždí na různé castingy nebo focení. Letos v červnu ji čeká zahraniční cesta do Milána. Kromě práce pro agenturu a povinností do školy Adéla zvládá ještě sportovní aktivity: kolo, brusle, běhání – a hlavně: zamilovala se. Hodně volného času tedy věnuje příteli ve Vsetíně. Na kariéře modelky ale pracovat nepřestává, jejím vzorem je Petra Němcová.

Klikněte pro větší obrázek Krasobruslařka Petra pořád jezdí na závody, i když za sebou nemá dobrou sezónu. V září měla úraz a dva měsíce nemohla bruslit. Také postoupila do kategorie, kde soutěží dívky o 2–3 roky starší než ona. Navíc pořád bojuje s nízkou sebedůvěrou. Momentálně je led v Ústí vypuštěný a Petra jezdí trénovat dvakrát týdně do Prahy, tedy míň než dřív. Výborné výsledky má ale v atletice. S maminkou se domluvily, že na ledě zkusí ještě příští sezónu a pak se uvidí. Petra pracuje na trojitých skocích, podílí se na choreografii sestavy na novou skladbu. Petřin kamarád Filip zazářil jak na Mistrovsví republiky tak v Českém poháru. V obou případech vybojoval stříbrnou medaili.

Klikněte pro větší obrázek Stanislav Tišer trénuje žižkovské boxery dál a jako už dlouhá léta si užívá dobrého pocitu, kdy ho na ulici zastavují cizí lidé a oceňují jeho práci. Jeho svěřenec Bruno se prý zamiloval a box u něj šel v poslední době trochu stranou. Lukáš ale poctivě trénuje a má za sebou už i první vítězné zápasy.

Klikněte pro větší obrázek Tenistka Nelly Vlachopulosová bojuje se střídavými úspěchy – na žebříčku starších žákyň je prozatím 86. A první sezónu už hraje i za dorostenky, kde si teprve bude muset vybojovat místo v první stovce. Jejím rádcem, trenérem, průvodcem i strážcem je stále její tatínek.

Klikněte pro větší obrázek Herečka Nami Havelková studuje v primě na pražském gymnáziu Nad Štolou, kde má výborný prospěch. Utlumila svoji účast na projektech Dětské opery Praha, naopak začala navštěvovat Centrum muzikálového herectví. V těchto dnech ji s tímto souborem čeká premiéra muzikálu Carpe Diem v divadle Hybernia. S maminkou se dohodly, že Nami nemusí dělat nic, co ji nebaví. Ráda by pokračovala s muzikálovým herectvím a dabingem, ale ještě si zdaleka není jistá, jestli její příští škola bude umělecká nebo úplně jiná.