Jak má dívka s příliš neposednou duší a neobyčejnými schopnostmi obstát v obyčejném světě? Americká rodinná komedie (1996)
Hrají: M. Trachtenbergová, R. O’Donnellová, V. Lee Chesterová, G. Smith, R. Joy a další. Režie: Bronwen Hughesová

Harriet je jedenáctiletá dlouhovlasá holčička s trochu neposednou povahou a duší. Jejím největším bohatstvím je deník, do kterého zapisuje všechno o svých spolužácích. Jejím posláním je totiž sledovat všechno, co se v okolí děje. Harriet je zkrátka malá špionka. Jenomže její pravdomluvnost, týkající se některých spolužáků, jí vynese jen nepřátelství a osamocení. Harriet ztratí i své dva nejlepší přátele. Jediná chůva Golly jí rozumí a ví o její neobyčejnosti, zatímco rodiče řeší její průšvihy zabavením toho nejcennějšího, co má – deníku. Když odvolají i spojenkyni Golly, Harriet jde do boje proti celému světu. Je to právě Golly, kdo ztracené dívence ukáže cestu zpět ke svým přátelům i rodičům.

Americkou rodinnou komedii s lehce trpkou příchutí natočila Bronwen Hughesová s výbornou dětskou herečkou Michelle Trachtenbergovou.

Vypráví mimo jiné i o tom, jak je těžké v jistém věku být odlišný a jak se svou mimořádnou schopností naložit, abychom neublížili blízkým lidem.

Hrají: M. Trachtenbergová, R. O’Donnellová, V. Lee Chesterová, G. Smith, R. Joy a další. Režie: Bronwen Hughesová

Napište nám