Tim Haines - výkonný producent

Tim Haines je graduovaný zoolog. Pro BBC Science pracuje od roku 1988, kdy byl asistentem produkce na snímku Tomorrow's World. Producentem seriálů se stal v roce 1995. Od roku 1988 se podílel na natáčení mnoha seriálů BBC Science včetně QED a Antenny, který dával prostor k vyslovení netradičních vědeckých názorů. Pro Horizon natočil A Vital Poison - o objevení důležitosti oxidu dusíku; Hunt For The Doomsday Asteroid - o teorii srážky Země s obrovským asteroidem; Sir Walter's Journey - o historických důvodech pro genetickou rozmanitost ve Velké Británii; Masters of the Ionosphere - o historii ovlivňování atmosféry člověkem a The Ice Mummy Trilogy, což byly tři programy o zkoumání starých zmrzlých mumií. Haines dále pracoval jako editor na Jupiter Collision, což byl seriál o dopadu komet na Jupiter, a produkoval kontroverzní seriál Doctors In The Dock.

Jasper James - producent seriálu

Jasper James začal pracovat v oddělení BBC Science v roce 1993 jako režisér Tomorrow's World. Potom pokračoval jako producent týdenních show a vedle toho se podílel na vzniku řady dalších pořadů, jako byl například Tomorrow's World In Hong Kong. V březnu roku 1996 začal produkovat jednotlivé epizody seriálu BBC ONE's Future Fantastic o futuristické cestě vědeckými obory v příštích 300 letech.

Nigel Paterson - producent

Nigel pracuje v BBC již od roku 1996. Během svého působení v BBC1 a BBC2 se podílel na mnoha přírodovědeckých pořadech. Jedním z prvních projektů je unikátní dokumentární trilogie o Antarktidě, vyrobena pro studio Horizont v souboru pořadů Věda v chladném podnebí. Během spolupráce se studiem Horizont se zasloužil o vznik divácky velmi oblíbených pořadů jako Bio-mechanical oddyssey (Přírodovědecká-fyzikální odyssea) a The Computer that ate Hollywood (Hollywoodská počítačová mánie), ve které se zaměřil na rozbor a vývoj filmové digitální techniky. Po čase stráveném na technicko-populárních pořadech Tommorow's World (Svět očima zítřka) a dvou epizod Dream Wheels (Rychlá kola našich snů) vykreslující odborný pohled na dopravu budoucnosti, se Nigel odvrátil od tématu budoucnosti a soustředil svou pozornost na odlišný časový pohled, na minulost - produkoval tři díly cylu Putování s pravěkými zvířaty, za nějž obdržel cenu Emmy. V současné době se podílí na vytvoření pořadu o rozluštění fascinujícího tématu o lidském těle a mysli pod názvem Human Body (Lidské tělo) a volného pokračování Human Instincts (Lidská mysl), uváděném profesorem Robertem Winstonem.

John Lynch - kreativní ředitel

Po získání doktorátu psychologie začal v roce 1976 pracovat pro BBC Science jako výzkumník v klasickém seriálu Jamese Burkeho Connections. Později se v BBC Science stal režisérem a producentem a s Burkem spolupracoval na dalším jeho seriálu The Day The Universe Changed. Mezi jeho další aktivity patří 14 dílů Horizon, včetně pořadů o objevu 'buckminsterfullerene', za který byla udělena Nobelova cena, a expedice za dinosaury v poušti Gobi uskutečněná Americkým přírodovědeckým muzeem. V roce 1994 byl jmenován redaktorem pořadu Horizon a v roce 1998 se stal zástupcem vedoucího BBC Science a výkonným redaktorem pořadu Horizon.

Mike Milne - režisér počítačové animace, FrameStore

Mike Milne založil v roce 1992 ve FrameStore nové oddělení počítačové animace. Činnost oddělení byla od začátku velice úspěšná a byla oceněna řadou prestižních cen, jako například za kampaň BBC Morph and Griff. V Londýnském festivalu zvláštních efektů a animace (Effects and Animation Festival) získalo několikrát za sebou zlaté medaile, naposledy za titulkovou sekvenci k filmu o Jamesu Bondovi Tomorrow Never Dies. Mike je pravidelným komentátorem konferencí o počítačové animaci v Evropě, vedle toho přednáší na Bournemouth University, Mid-Glamorgan College a v Londýnském studiu animace v Central St. Martins.