Terče
Když mladý filmový kritik Peter Bogdanovich přišel za Rogerem Cormanem, že chce natočit celovečerní film, známý producent laciných snímků ho kupodivu nevyhodil, ale dal mu k dispozici 125 tisíc dolarů, jeden měsíc času (včetně postprodukce!) a nadšeného tvůrce omezil několika dalšími podmínkami - mj. musel použít existující záběry z Cormanova snímku The Terror a především obsadit do hlavní úlohy svého filmu Borise Karloffa, který producentovi dlužil několik dnů práce. Bogdanovich tyto podmínky nejen splnil, ale navíc natočil dobrý snímek, který mu zajistil práci v Hollywoodu a dodnes je připomínán jako jeden z legendárních filmových debutů. Příběh Terčů je prostý.
Stárnoucí hvězda hororových filmů Byron Orlok (Boris Karloff) zvažuje odchod do ústraní, neboť už na filmovém plátně nikoho neděsí, ale souhlasí s posledním veřejným vystoupením u příležitosti uvedení svého posledního díla (což je samozřejmě Cormanův The Terror) v rozlehlém autokině. Místo hercova rozloučení si za své poslední útočiště zvolí šílený střelec. V nastalé panice je jediný Orlok schopný se vahou své (filmové) osobnosti šílenci postavit...
Bogdanovich dokázal působivým způsobem spojit svět naivní filmové zábavy s tvrdou realitou tehdejší Ameriky.
Motiv šíleného odstřelovače byl inspirován skutečným případem Charlese Whitmana, který 1. srpna 1966 z vyhlídkové terasy věže Texaské univerzity v Austinu postřílel šestnáct lidí a dalších třicet zranil, než byl zlikvidován.
Bogdanovich sám vytvořil jednu z hlavních postav, filmového režiséra Sammyho Michaelse, a kromě scénáře a režie je na filmu rovněž podepsán jako střihač a producent.
Jeho tehdejší manželka Polly Plattová byl výtvarnicí snímku, který v době svého uvedení do kin neprávem zapadl (měl bohužel premiéru několik dnů po zavraždění Roberta Kennedyho), ale dnes patří ke kultovním dílům konce šedesátých let.
V malých rolích se mihnou později známé tváře, např. budoucí Spielbergův producent Frank Marshall (prodavač lístků), který na filmu pracoval jako Bogdanovichův asistent, a herci Mike Farrell (oběť v telefonní budce) a Randy Quaid (mladík v autokině).