Osobní dějiny 20. století zachycené rodinnou kamerou. Autentický příběh Karla Seissera, který žil ve 30. a 40. letech minulého století v lázeňském městečku Velichovky na česko-německém pomezí (2003). Scénář a režie J. Šikl

Život každého z nás je nenapodobitelný a jedinečný. Cyklus Soukromé století vypráví autentické příběhy lidí, založené na soukromých rodinných filmových archivech. Soukromé století představuje dějiny jako intimní lidské příběhy. Jejich intenzita osloví i druhé, protože to podstatné se odehrává v životě každého z nás.

„Král Velichovek“ je vyprávěním autentického příběhu Karla Seissera, který žil ve 30. a 40. letech minulého století ve Velichovkách na česko-německém pomezí. Karel Seisser byl statkář tělem i duší. Měl pole, lesy, na kterých úspěšně hospodařil. Všechno, co vydělal, investoval zpět do statku. Seisser uměl také žít: pro radost choval koně, automobilem jezdil do Prahy či Berlína… Život ve Velichovkách mu naplnil jeho životní sen.

Štastný život prožívaly i jeho žena a také tři dcery: Lila, Edita a Ria. Každá z nich se provdala podle vlastních představ. Lila za českého lékaře, Ria za německého úředníka a Edita za německého generála.

Velichovky ležely na hranicích Sudet a Seisserovi byli Němci. Vše v jejich životě bylo napůl české a napůl německé. Nikomu z nich to nikdy nepřineslo žádné problémy. Až když přišel konec války. Celá rodina byla vystěhována ze svého milovaného domova do Německa.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrDokument