Předchozí díl | Následující díl

Adventní koncert 2013

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha je věnován Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, K. Gott, P. Šporcl, Čechomor, Talichova komorní filharmonie, Schola Gregoriana Pragensis a Český chlapecký sbor. Režie A. Rezek

Čtvrtý Adventní koncert, vysílaný přímým přenosem z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, byl věnovaný Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích. Toto občanské sdružení vzniklo před šestnácti lety. Poskytují zdravotní a sociální služby nevyléčitelně nemocným a umírajícím, jejich rodinám a blízkým, dále poradenství a půjčovnu pomůcek pro domácí péči, psychosociální podporu pozůstalým, odlehčovací služby. Hospic má roční kapacitu 283 pacientů. Projekt, který by měli podpořit naši diváci, umožní zahájení domácí hospicové péče, jde o možnost pro pacienty na Litoměřicku dožít život v domácím prostředí s možností odborné péče. Mobilní hospic potřebuje pět zdravotních sester, lékaře a sociálního pracovníka, peníze potřebují na platy těchto zaměstnanců.

Diváci poslali na konto Adventních koncertů 1 299 716 Kč.

V katedrále sv. Víta se za účasti kardinála Dominika Duky sešli např. Talichova komorní filharmonie, Pavel Šporcl, skupina Čechomor nebo Karel Gott. Výtěžek sbírky je určen pro Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích, který více než 16 let poskytuje zdravotní a sociální služby nevyléčitelně nemocným a umírajícím, jejich rodinám a blízkým. Výtěžek bude určen na platy odborného personálu.

Přehrát video

Celkem za všechny čtyři koncerty se podařilo nashromáždit 4 917 775 Kč, což bylo o zhruba 1 milion korun více než v loňském roce. Prostředky budou rovnoměrně rozděleny mezi 4 vybrané neziskové organizace, které vzešly z výběrového řízení.

Děkujeme za podporu

Stopáž: 57 minut – Rok výroby: 2013 – L
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu