Předvolební debata z Prahy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak chtějí hájit vaše zájmy v Poslanecké sněmovně, co nabízejí momentálně nejsilnější kandidáti? Moderuje Jakub Železný

Hosté – lídři tentokrát 9 nejsilnějších stran kandidujících v Praze do PS PČR (dle výsledků volebního potenciálu – tři strany na 7. až 9. místě mají stejný volební potenciál – řazeni podle abecedy):

 • Andrej Babiš /ANO/
 • Ivan Bartoš /Piráti/
 • Daniel Herman /KDU-ČSL/
 • Ondřej Liška /SZ/
 • Miroslava Němcová /ODS/
 • Marta Semelová /KSČM/
 • Karel Schwarzenberg /TOP 09/
 • Jaroslav Zavadil /ČSSD/
 • Zdeněk Žák /SPOZ/

Hlavní témata: státní správa – zákon o státních úřednících, fungování státní správy, pokusy o reformy, elektronizace veřejné správy

Výsledky sociologického průzkumu, volebního potenciálu v Praze a celostátního volebního trackingu budou zveřejněny v pořadu a následovně kompletně na webu České televize.

Zpráva z výzkumu v Praze

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Zákon o státních úřednících považuje většina stran za paskvil

  14. 10. 2013

  Praha – Předvolební debata z Prahy se točila především kolem zákona o státní službě, který Česku stále chybí. Od roku 2002 řeší jeho existenci všechny parlamentní strany. Předlohu, kterou připravila vláda Petra Nečase (ODS) jako zákon o státních úřednících, ale považuje většina stran ve studiu za paskvil, který k odpolitizování státní správy nepovede.

 • Volební potenciál: V Praze se postavila do čela TOP 09

  14. 10. 2013

  Praha – Pořadí stran s nejvyšším volebním potenciálem se v Praze poprvé mění. Dosud všude dominovala ČSSD, v metropoli ale vede TOP 09, která by ve volbách mohla získat 31 procent hlasů. Následuje ČSSD s 26 procenty, třetí je ANO, o jehož volbě uvažuje 19 a půl procenta lidí. ODS by podle průzkumu agentur STEM/MARK a Median pro Českou televizi mohla oslovit 17 procent voličů, komunisté 10,5 procenta a Strana zelených 8,5 procenta. Na dalších místech následují tři strany se shodným osmiprocentním ziskem - Piráti, KDU-ČSL a SPOZ. Do volební debaty se proto dostalo devět lídrů kandidátek. Hlavním tématem diskuse, kterou v přímém přenosu vysílá ČT24, je státní správa. Více k tématu můžete zjistit zde.

 • Odpolitizuje Česko státní správu?

  11. 10. 2013

  Česká republika stále zůstává jedinou zemí v Evropské unii, která nemá zákon o státní službě, přestože se k jeho přijetí zavázala už při vstupu do Unie. Zákon má státní úředníky ochránit před politickým tlakem a omezit korupci ve státní správě. Přitom už mohl dávno platit, v roce 2002 ho předložila ještě Zemanova vláda, úspěšně prošel parlamentem a vyšel i ve Sbírce zákonů. Jenže jeho účinnost politici neustále odsouvají – naposledy na rok 2018. Nejvíce státních zaměstnanců je logicky v hlavním městě, a proto se téma státní správy bude rozebírat ve volební debatě s pražskými lídry politických stran, a to v pondělí 14. října. Diskusi sledujte na ČT24 ve 20:00 hod. v přímém přenosu.

Stopáž: 130 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Volby 2013