Předvolební debata z Plzeňského kraje

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak chtějí hájit vaše zájmy v Poslanecké sněmovně, co nabízejí momentálně nejsilnější kandidáti? Moderuje Daniela Písařovicová

Hosté – lídři 8 nejsilnějších stran kandidujících v Plzeňském kraji do PS PČR (dle výsledků volebního potenciálu - řazeni podle abecedy):

 • Vít Bárta /Úsvit/
 • Milan Chovanec /ČSSD/
 • Václav Krása /KDU-ČSL/
 • Jan Kůrka /SPOZ/
 • Jiří Pospíšil /ODS/
 • Karel Šidlo /KSČM/
 • Josef Vozdecký /ANO/
 • Marek Ženíšek /TOP 09/

Hlavní témata: Životní prostředí – způsob ochrany přírody a krajiny, nakládání s odpady - recyklace vs. spalování odpadu, boj proti emisím v ovzduší

Výsledky sociologického průzkumu, volebního potenciálu v Plzeňském kraji a celostátního volebního trackingu budou zveřejněny v pořadu a následovně kompletně na webu České televize.

Zpráva z výzkumu v Plzeňském kraji

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Lídři Plzeňska: Šumava nejen pro přírodu, ale i pro lidi

  3. 10. 2013

  Plzeň/Praha – Proti kůrovcové kalamitě v Národním parku Šumava by se mělo postupovat kácením napadených stromů. V rozdílné intenzitě s tím souhlasí lídři kandidátek Plzeňského kraje, kteří dnes večer diskutovali v předvolební debatě České televize. Odmítli tak požadavek některých ekologů, aby si příroda s kůrovcem poradila sama. V souvislosti s chystaným zákonem o šumavském národním parku potom zdůraznili, že vedle ochrany přírodního bohatství musí myslet na obyvatele této oblasti.

 • Mašínové: Mezi hrdiny a vrahy je tisíc odstínů šedé

  3. 10. 2013

  Praha - Případ skupiny lidí kolem bratří Josefa a Ctirada Mašínových, kteří se počátkem 50. let postavili komunistickému režimu se zbraní v ruce, dodnes vyvolává kontroverze a neshodli se ani lídři v Plzeňském kraji. Na dobový kontext poukazuje a bratry spíše v pozitivním světle vnímá Vít Bárta i politolog Marek Ženíšek z TOP 09, stejně jako Jiří Pospíšil (ODS), který by sice Mašínům sám nějaké ocenění raději neuděloval, za hrdiny je ale určitě považuje. Naopak za vrahy Mašíny považuje například Jan Kůrka (SPOZ) nebo Josef Vozdecký kandidující za hnutí ANO, zástupce KSČM Karel Šidlo považuje Mašíny dokonce za horší vrahy, než byl Klement Gottwald. Toto kontroverzní vyjádření znovu otevřelo otázku, zda se už Češi opravdu se svou minulostí vyrovnali.

 • Volební potenciál na Plzeňsku: S nejvyšší podporou ČSSD, za ní ANO

  3. 10. 2013

  Plzeň/Praha - Nejvyšší volební potenciál v Plzeňském kraji má sociální demokracie. Podle průzkumu agentur STEM/MARK a Median pro Českou televizi by pro ČSSD mohlo v kraji hlasovat až 32 procent voličů. Na druhé příčce voličské přízně se drží ANO s 20 procenty, následované KSČM, TOP 09, ODS, Úsvitem přímé demokracie, lidovci a SPOZ. Právě lídři těchto stran se také zúčastní krajské volební debaty, kterou dnes večer vysílá ČT24. Hlavním tématem je stav životního prostředí.

 • Jakou váhu má v Česku ekologie?

  29. 9. 2013

  Mají přednost auta, nebo hraje prim životní prostředí? V Česku i přes zhoršující se životní prostředí počet aut dále roste, na chodce se tolik nemyslí, podobně jako na cyklisty, a to i přesto, že v řadě měst vznikají nové cyklistické stezky. V Plzeňském kraji je například na 1000 obyvatel už 478 aut, kraj se tak řadí v počtu vozů na druhou příčku hned po Praze. Automobilová doprava znečišťuje životní prostředí, je hlučná a v centru měst znepříjemňuje život. Mnohá města se již dostala do stádia, že "automobilový" problém musí rázně řešit. Názory na ekologii budou ve čtvrtek 3. října tématem volební debaty České televize s volebními lídry z Plzeňského kraje. Přímý přenos sledujte od 20:00 hod. na ČT24.

Stopáž: 120 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Volby 2013