Předvolební debata z Karlovarského kraje

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak chtějí hájit vaše zájmy v Poslanecké sněmovně, co nabízejí momentálně nejsilnější kandidáti? Moderuje Jakub Železný

Hosté – lídři 8 nejsilnějších stran kandidujících v Karlovarském kraji do PS PČR (dle výsledků volebního potenciálu – řazeni podle abecedy):

 • Jan Bureš (ODS)
 • Pavel Hojda (KSČM)
 • Josef Kvasnička (SPOZ)
 • Roman Maleček (TOP 09)
 • Petr Němec (Strana zelených)
 • Josef Novotný (ČSSD)
 • Roman Procházka (ANO 2011)
 • Pavel Přemysl Ries (Úsvit přímé demokracie)

Hlavní témata: Trh práce a zaměstnanost, nezaměstnanost mladých lidí, hledání pracovních příležitostí, role Úřadů práce, postavení zaměstnanců – zákoník práce, nejnižší průměrná měsíční mzda v ČR

Výsledky sociologického průzkumu, volebního potenciálu v Karlovarském kraji a celostátního volebního trackingu budou zveřejněny v pořadu a následovně kompletně na webu České televize.

Zpráva z výzkumu v Karlovarském kraji

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Lídři Karlovarska: Za nezaměstnaností mladých stojí chyby školství

  25. 9. 2013

  Karlovy Vary/Praha – Za nezaměstnaností mladých stojí zejména nedostatky v tuzemském vzdělávacím systému. V předvolební debatě České televize se na tom shodli lídři kandidátek v Karlovarském kraji; řešením by podle nich bylo posílení spolupráce mezi školami a firmami stejně jako větší podpora technických oborů a řemesel. V loňském roce bylo v Česku bez práce 16,7 procenta lidí mezi 20 a 24 rokem, což je víc než dvojnásobek průměrné míry nezaměstnanosti.

 • Volební potenciál: Na Karlovarsku kraluje ČSSD, následují komunisté

  24. 9. 2013

  Karlovy Vary/Praha – Nejvyšší volební potenciál má v Ústeckém kraji sociální demokracie. Podle průzkumu agentur STEM/MARK a Median pro Českou televizi by pro ni mohlo v kraji hlasovat až 30,5 procenta voličů. Za ČSSD následují komunisté, s nimiž sympatizuje 22,5 procenta lidí. S menším odstupem následuje TOP 09 a ANO. Obě uskupení mají shodnou podporu 17 procent lidí. Za nimi se těsně umístila ODS s 16,5 procenty. Mezi osm lídrů pozvaných do volební debaty ČT se na základě výzkumu dostali také zástupci Úsvitu, SPOZ a zelených.  Tématem diskuse je trh a nezaměstnanost. 

 • Pracují denně, ale mzda je neuživí

  23. 9. 2013

  Nejméně v České republice berou lidé v Karlovarském kraji: donesou si domů 20 850 korun hrubého, což je o 3 653 Kč méně, než činí celorepublikový průměr (24 503 Kč). V žádném jiném kraji není průměrná mzda pod hranicí 21 tisíc. Nízké mzdy s sebou přinášejí sociální problémy, což vede k frustraci, ztrátě motivace a stále častěji pak hrozí pád mezi tzv. "pracující chudinu". Situace na trhu práce a zaměstnanost bude ve středu 25. září stěžejním tématem první volební debaty České televize s volebními lídry z Karlovarského kraje. Přímý přenos sledujte na ČT24 25. září od 20:00 hod.

Stopáž: 120 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Volby 2013