Kde peníze pomáhají

ŠAFRÁN dětem, o.s.

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zvýšení kvality života dětí umístěných v ústavních dětských zařízeních. Komu a jak pomohly finanční prostředky 14. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie L. Cingrošová

Občanské sdružení ŠAFRÁN dětem již sedmým rokem každoročně individuálně pracuje se sto dětmi v rámci čtyř ústavních dětských zařízení. Celkem podporuje tisíc dětí a náhradních rodin.

Projekt Bezpečná stopa na cestě domů získal ve výběrovém řízení 14. ročníku sbírky Pomozte dětem 197.610,-Kč. Projekt je zaměřen na zlepšení kvality života padesáti dětí umístěných v ústavní péči a podporu vztahových vazeb mezi nimi a pečujícími osobami. Cílem je také připravit děti na změnu prostředí, zmenšit trauma, které změna vyvolává a podpořit adaptaci dítěte v novém prostředí.

Režie: Lenka Cingrošová

Žluté Kuře s červenobílým záchranným kruhem pomáhá znevýhodněným dětem už patnáct let. Z loňského výtěžku celonárodní sbírky Pomozte dětem putovalo necelých dvě stě tisíc korun občanskému sdružení Šafrán dětem, které se stará o malé děti, jež prožily trauma z odloučení od své biologické rodiny. Jak konkrétně peníze pomáhají, se můžete dozvědět z fotoreportáže Jana Langera.

Dobrovolné pečovatelky, tzv. „Šafránky“, navštěvují děti v kojeneckých ústavech a pomáhají jim překonat citová traumata spojená s absencí rodičovské péče a se změnami prostředí, v nichž tráví rané dětství. Hrají si s nimi, mazlí se a snaží se rozvíjet jejich komunikaci.

Kam všude směřuje pomoc z výtěžku sbírky, se můžete dozvědět i z dokumentárního cyklu Kde peníze pomáhají. Vysílá ho program ČT2 během února a března, díl věnovaný sdružení Šafrán se na obrazovkách objeví 25. března v 16:50 hodin.

Občanské sdružení Šafrán dětem již sedmým rokem každoročně individuálně pracuje se sto dětmi v rámci čtyř ústavních dětských zařízení. Celkem podporuje tisíc dětí a náhradních rodin.

foto Jan Langer

Přehrát video

O projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu života dětí, vytvářet rovné příležitosti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Sbírka se těší i velké důvěře veřejnosti – podle každoročních průzkumů agentury STEM (poslední ze září 2011) je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v Česku. Sbírka tradičně vrcholí na Velikonoční pondělí, kdy Česká televize vysílá velký zábavný pořad, moderovaný Marcelou Augustovou a Tomášem Hanákem.

Každoročně je mezi potřebné děti rozděleno zhruba patnáct milionů korun. Během třinácti let bylo podpořeno 1 173 projektů a 172 643 dětí a rozděleno celkem 166 009 578 korun.

Diskuse diváků
 • JANA 28. 3. 2013 10:15

  jaba

  Patrik je můj nejlepší kamarád poznala sem ho v chuchli chodila jsem za ním na pokoj kaž…

 • Věra Schmidová 27. 3. 2013 19:16

  dost dobrý!!! hodně dobrý!!

 • Hana Lukešová 14. 3. 2013 07:21

  Filipovka

  Pořad se mi moc líbí, péče věnovaná dětem je báječná, je zjevné, že si to užívají dětí, ale i ten canist…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje
Související pořady