Kde peníze pomáhají

ARPZPD v ČR, o.s. Klub "Hornomlýnská"

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Komplexní péče o děti se zdravotním postižením v Klubu „Hornomlýnská“. Komu a jak pomohly finanční prostředky 14. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie L. Cingrošová

Projekt Komplexní péče o děti se zdravotním postižením v Klubu „Hornomlýnská“ je zaměřen na dlouhodobou a systematickou podporu dětí se zdravotním postižením a jejich rodin. Tyto rodiny se nacházejí ve velmi náročné životní situaci. Občanské sdružení jim poskytuje ambulantní odlehčovací služby, terénní služby osobní asistence a návazné aktivity.

Touto činností chce sdružení usnadnit rodinám nepřetržitou péči a napomáhat tomu, aby děti se zdravotním postižením byly vychovávány v přirozeném prostředí rodiny, zvládaly každodenní činnosti, měly kontakt s vrstevníky, vzdělávaly se, nebyly sociálně vyloučené.

Děti jsou znevýhodněné různými druhy a stupni zdravotního postižení. Nejpočetnější skupinu tvoří děti s kombinovaným postižením. Tyto děti potřebují individuální způsob zprostředkování podnětů a volbu aktivit s přihlédnutím k jejich možnostem.

Projekt byl podpořen částkou 210.005,- Kč.

Přehrát video

O projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu života dětí, vytvářet rovné příležitosti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Sbírka se těší i velké důvěře veřejnosti – podle každoročních průzkumů agentury STEM (poslední ze září 2011) je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v Česku. Sbírka tradičně vrcholí na Velikonoční pondělí, kdy Česká televize vysílá velký zábavný pořad, moderovaný Marcelou Augustovou a Tomášem Hanákem.

Každoročně je mezi potřebné děti rozděleno zhruba patnáct milionů korun. Během třinácti let bylo podpořeno 1 173 projektů a 172 643 dětí a rozděleno celkem 166 009 578 korun.

Diskuse diváků
 • JANA 28. 3. 2013 10:15

  jaba

  Patrik je mĹŻj nejlepší kamarád poznala sem ho v chuchli chodila jsem za nĂ­m na…

 • VÄ›ra Schmidová 27. 3. 2013 19:16

  dost dobrĂ˝!!! hodnÄ› dobrĂ˝!!

 • Hana Lukešová 14. 3. 2013 07:21

  Filipovka

  PoĹ™ad se mi moc lĂ­bĂ­, pĂ©ÄŤe vÄ›novaná dÄ›tem je bájeÄŤná, je zjevnĂ©, Ĺľe si to užív…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje
Související pořady