Kde peníze pomáhají

Domov pro mne, o.s.

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Osobní asistence pro trojčata se zdravotním postižením. Komu a jak pomohly finanční prostředky 14. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie K. Čtveráček

Občanské sdružení Domov pro mne získalo ve výběrovém řízení 14. ročníku sbírky Pomozte dětem částku 34.000,- Kč na individuální projekt Osobní asistence pro trojčata se zdravotním postižením.

O trojčata (chlapce) s těžkým kombinovaným postižením se stará matka samoživitelka s částečnou pomocí širší rodiny. Péče o chlapce je pro matku fyzicky, psychicky a také finančně velmi náročná. V současnosti jí sdružení poskytuje přibližně 8 hodin osobní asistence týdně. Je to nedostačující pomoc, která je pro ni na hranici jejích finančních možností. Díky získaným prostředkům ze sbírky může maminka postižených chlapců využívat osobní asistenci dle svých potřeb a nikoliv finančních možností.

Přehrát video

O projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu života dětí, vytvářet rovné příležitosti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Sbírka se těší i velké důvěře veřejnosti – podle každoročních průzkumů agentury STEM (poslední ze září 2011) je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v Česku. Sbírka tradičně vrcholí na Velikonoční pondělí, kdy Česká televize vysílá velký zábavný pořad, moderovaný Marcelou Augustovou a Tomášem Hanákem.

Každoročně je mezi potřebné děti rozděleno zhruba patnáct milionů korun. Během třinácti let bylo podpořeno 1 173 projektů a 172 643 dětí a rozděleno celkem 166 009 578 korun.

Diskuse diváků
 • JANA 28. 3. 2013 10:15

  jaba

  Patrik je můj nejlepší kamarád poznala sem ho v chuchli chodila jsem za ním na pokoj kaž…

 • Věra Schmidová 27. 3. 2013 19:16

  dost dobrý!!! hodně dobrý!!

 • Hana Lukešová 14. 3. 2013 07:21

  Filipovka

  Pořad se mi moc líbí, péče věnovaná dětem je báječná, je zjevné, že si to užívají dětí, ale i ten canist…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje
Související pořady