Seznamte se s nejlepšími dechovkami z Čech a Moravy (2015). Dnes představí oblíbený zpěvák a moderátor Jožka Šmukař soubor Šardičanka. Režie R. Petrenko

Mladé kapele z jihomoravských Šardic to hraje skvěle. Určitě to není jen tím, že dechovku vede hned dvojice „šéfů“ – kapelník Ivo Zoubek a umělecký šéf Roman Kohoutek. Oba mladí muži vybírají pro svou dechovku hlavně písničky z jejich kraje. Protože ty písničky znají od dětství, mají je zažité a hlavně se jim líbí. Repertoár doplňují skladbami a písničkami dalších moravských autorů, zejména Miloše Procházky, Zdenka Gurského, Jana Slabáka, Vladimíra Pfeffera a dalších.

Šardičanka má dokonce vlastní mladou skladatelskou dvojici – výborného bubeníka Zdenka Mikela a skvělého skladatele, aranžéra, barytonistu a zároveň textaře Jakuba Krejčího.

Ivo Zoubek a Roman Kohoutek kapelu průběžně personálně obměňují. Konkurence vede ke zvýšení kvality. Taky dbají, aby muzikanti hodně cvičili. Protože největší problém je, když někdo nemá čas, přestane cvičit a pak vypadne z týmu. Tohle zatím v Šardičance moc neznají. Všichni členové kapely mají zdravou chuť a touhu hrát. Ať už zábavách, na hodech, na nejrůznějších plesech, od mysliveckých až po krojové, a třeba i na charitativních akcích… Taky sem tam vystupují v médiích, hlavně v rozhase.

Hostem pořadu je starostka Šardic Blažena Galiová. V rozhovoru s Jožkou Šmukařem nabídne televizním divákům řadu zajímavostí a originalit této příjemné jihomoravské obce.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrHudba